Lázně Poděbrady letos otevřou nový hotel pro 90 klientů

Lázně Poděbrady v první polovině letošního roku otevřou nový hotel. Ponese jméno manželky zakladatele lázní, kterým byl Arnošt Filip Hohenlohe.

Hotel Chariclea nabídne ubytování 90 klientům, jeho součástí bude moderní balneo provoz, plavecký bazén, saunový svět a wellness centrum. Náklady jsou v desítkách milionů korun, řekl obchodní ředitel a místopředseda představenstva Lázní Poděbrady Ondřej Odcházel.

Nový hotel je hlavní novinkou letošního roku v poděbradských lázních. Hotel vznikl přestavbou budovy bývalých centrálních lázní, která byla nevyužívaná. Bude mít čtyři nadzemní podlaží, ve wellness centru budou i masážní bazény, dvě sauny – parní a finská i Kneippův chodník vhodný pro rehabilitace.

V roce 2018 lázně zrekonstruovaly místnosti pro koupele, šlo o první etapu rozsáhlé rekonstrukce areálu lázní. Po dokončení hotelu má být rekonstruována také galerie Ludvíka Kuby. Hotovo má být ještě v letošním roce. Plánuje se například také oprava kongresového centra, v příštím roce by měl modernizaci podstoupit hotel Zámeček.

V roce 2019 navštívilo lázně asi 25.000 klientů, jde o zhruba desetiprocentní nárůst ve srovnání s předchozím rokem. Lázně by chtěly toto množství klientů do budoucna uchovat, případně ještě zvýšit. Kapacita lázní činí 821 lidí, po otevření nového hotelu přesáhne 900. „Máme 459 pokojů,“ řekl Odcházel.

„Lázním se daří, roste zejména komerční klientela, která jezdí jak na léčebné pobyty, které si platí sami, tak na wellness pobyty. Hodně nám stoupají pobyty s kulturou, máme tu spoustu koncertů,“ řekl Odcházel. V roce 2020 se plánují například koncerty Hany Zagorové nebo Moniky Absolonové. Koncerty jsou v lázních novinkou od začátku loňského roku.

Poděbradské lázně se specializují na léčbu srdečních potíží. Tisíce pacientů však do města přijíždí i za léčbou pohybového ústrojí nebo na wellness pobyty. Klientem lázní může být člověk, kterému pobyt platí pojišťovna, i komerční zákazník, který si pobyt uhradí z vlastních prostředků.

Lázně poskytují různé druhy koupelí, masáže, zábaly a také řadu procedur, které jsou prováděny pouze po konzultaci s lékařem. Společnost Lázně Poděbrady je největší poskytovatel lázeňské péče ve Středočeském kraji, fungují od roku 1908.

ČTK

Včera, 17:11
Škoda přesahující pět milionů korun, čtyři zranění. To je konečná bilance srážky vlaku s kamionem,...
Včera, 15:11
Stavební firma MTStav Příbram, s.r.o., podnikatele Martina Pečenky má finanční potíže. Na návrh dlužníka, který...
Včera, 13:11
Brouk působí lesákům a odboru životního prostředí kladenského magistrátu velké starosti.
Včera, 12:11
Galerií pod širým nebem je kamenosochařské symposium Cesty mramoru, které se nachází podél Karlické ulice...
Včera, 11:11
Další podmínkou je trvalý pobyte v Rakovníku, v Domě s pečovatelskou službou nebo domově seniorů...
Včera, 10:14
To vše v rozsahu maximálně pěti normostran. Výběrové řízení na obsazení funkce ředitele nebo ředitelky...
23.2.2020
Jelikož z požářiště vycházel hustý černý dým, který směřoval na obce Hřebeč a Buštěhrad, povolal...
23.2.2020
V Mladé Boleslavi má vzniknout sociální a integrační centrum pro cizince. Pomůže jim orientovat se...
23.2.2020
Výtvarně originální pojetí učebnice Jana Amose Komenského, od jehož úmrtí letos uplyne 350 let, představuje...
23.2.2020
Obyvatele Kladna nejvíce zajímá doprava, město letos chystá sérii setkání, na kterých sbírá v jednotlivých...
Reklama