Lázně Poděbrady letos otevřou nový hotel pro 90 klientů

Lázně Poděbrady v první polovině letošního roku otevřou nový hotel. Ponese jméno manželky zakladatele lázní, kterým byl Arnošt Filip Hohenlohe.

Hotel Chariclea nabídne ubytování 90 klientům, jeho součástí bude moderní balneo provoz, plavecký bazén, saunový svět a wellness centrum. Náklady jsou v desítkách milionů korun, řekl obchodní ředitel a místopředseda představenstva Lázní Poděbrady Ondřej Odcházel.

Nový hotel je hlavní novinkou letošního roku v poděbradských lázních. Hotel vznikl přestavbou budovy bývalých centrálních lázní, která byla nevyužívaná. Bude mít čtyři nadzemní podlaží, ve wellness centru budou i masážní bazény, dvě sauny – parní a finská i Kneippův chodník vhodný pro rehabilitace.

V roce 2018 lázně zrekonstruovaly místnosti pro koupele, šlo o první etapu rozsáhlé rekonstrukce areálu lázní. Po dokončení hotelu má být rekonstruována také galerie Ludvíka Kuby. Hotovo má být ještě v letošním roce. Plánuje se například také oprava kongresového centra, v příštím roce by měl modernizaci podstoupit hotel Zámeček.

V roce 2019 navštívilo lázně asi 25.000 klientů, jde o zhruba desetiprocentní nárůst ve srovnání s předchozím rokem. Lázně by chtěly toto množství klientů do budoucna uchovat, případně ještě zvýšit. Kapacita lázní činí 821 lidí, po otevření nového hotelu přesáhne 900. „Máme 459 pokojů,“ řekl Odcházel.

„Lázním se daří, roste zejména komerční klientela, která jezdí jak na léčebné pobyty, které si platí sami, tak na wellness pobyty. Hodně nám stoupají pobyty s kulturou, máme tu spoustu koncertů,“ řekl Odcházel. V roce 2020 se plánují například koncerty Hany Zagorové nebo Moniky Absolonové. Koncerty jsou v lázních novinkou od začátku loňského roku.

Poděbradské lázně se specializují na léčbu srdečních potíží. Tisíce pacientů však do města přijíždí i za léčbou pohybového ústrojí nebo na wellness pobyty. Klientem lázní může být člověk, kterému pobyt platí pojišťovna, i komerční zákazník, který si pobyt uhradí z vlastních prostředků.

Lázně poskytují různé druhy koupelí, masáže, zábaly a také řadu procedur, které jsou prováděny pouze po konzultaci s lékařem. Společnost Lázně Poděbrady je největší poskytovatel lázeňské péče ve Středočeském kraji, fungují od roku 1908.

ČTK

Včera, 16:00
 Příčinou srpnového úmrtí čtyřiadvacetiletého muže po potyčce a následném zásahu strážníků v Březnici na Příbramsku...
15.9.2021
V Kralupech nad Vltavou na Mělnicku je nový památník věnovaný obětem arménské genocidy. Nechal ho...
15.9.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
15.9.2021
Mimořádná divadelní lahůdka čeká hned v úvodu sezóny diváky pražského Švandova divadla: 18. září bude mít...
14.9.2021
V Čelákovicích u Prahy dnes hořela hala na výrobu ochranných pracovních prostředků. Několik lidí se...
Sestra Sára před budoucím klášterem v Drastech
12.9.2021
Komunita sester patřící k bosým karmelitkám Řádu nejblahoslavenější Panny Marie z hory Karmel se loni...
11.9.2021
Nedaleko Benešova dnes ráno narazilo osobní auto do stojícího traktoru. Řidič auta nehodu bohužel nepřežil,...
10.9.2021
Hlavní město odloží plánovaná výběrová řízení na ředitele příspěvkových organizací. Informovala o tom pražská radní...
10.9.2021
Zastupitelstvo Říčan u Prahy zatím nevyslyšelo požadavek lidí, na vyhlášení referenda k zavedení parkovacích zón....
10.9.2021
Klubovna skautského střediska Lípa Říčany vyhořela začátkem září 2020. Přes padesát let starou klubovnu se...
10.9.2021
Pivní festivaly nejsou v Česku žádnou novinkou, vůbec poprvé se ale bude v tuzemsku konat...
Reklama