Lidé rozhodli o milionu pro Prahu 22, nejvíc hlasů dostalo street workoutové hřiště

Hlasování o návrzích, jak bude naloženo s milionem korun z rozpočtu Prahy 22, je ukončeno. Lidé vybrali pět projektů, celkem hlasovalo více než 1200 lidí.

„V letošním prvním ročníku se účastnilo 1272 občanů, to je deset procent obyvatel Prahy 22 – skvělý výsledek, za který vám děkujeme. Z deseti návrhů, o kterých bylo možné hlasovat, jich bude městskou částí realizováno pět,“ informovala za radnici Petra Vaňková.

Do projektu participativního rozpočtu Milion pro Prahu 22 bylo přihlášeno celkem deset projektů. „Na podzim letošního roku plánujeme vyhlásit druhý ročník,“ dodala Vaňková.

Zvítězil projekt street workoutového hřiště s fitness prvky v centru Uhříněvsi. Street workout je typ cvičení, které využívá váhu vlastního těla. Rozvíjí se při něm síla, vytrvalost a ohebnost. Vzniklé hřiště přispěje ke zvýšení fyzické i psychické kondice všech obyvatel Prahy 22, kteří budou mít zájem ho navštěvovat a využívat.

Druhé místo obsadil nápad stromků pro stín na hřišti. Podle popisu na dětské hřiště V Bytovkách v parných dnech moc lidí nechodí. Celý plácek je rozpálený, rodiče zvadlí, děti upečené. V plánu je zasazení až osmi stromů, dají příjemný stín pro hraní a rozpočet moc nezatíží.

Dětské hřiště ve Sluneční Čtvrti se umístilo na třetím místě. V okolí totiž zcela chybí vyžití pro děti jakékoliv věkové kategorie. Mělo by tak vzniknout dětské hřiště s pískovištěm, dvouhoupačkou, včetně jedné houpačky pro batolata. Návrh počítá i s herní konstrukcí pro nejmenší, tedy s klouzačkou a lezeckými prvky. Nechybí ani lavička pro dospělý doprovod.

Nábor nových zakládajících členů sboru dobrovolných hasičů Uhříněves. Seznamte se s jeho zajímavou historií!

Projekt vytvoření pásů lučního porostu v současném travním pokryvu parků se umístil na čtvrtém místě. V souvislosti se sníženou intenzitou sečení v parku už rostliny vytvořily příjemný náznak louky. Autoři projektu chtějí tento stav podpořit dosetím kvetoucích rostlin. Kromě estetického hlediska může vegetační kryt přispět k ochlazování okolí lépe než nízký trávník.

Posledním podpořeným projektem je komunitní zahrada. Bude to místo pro mezigenerační setkávání, poslouží široké veřejnosti k posezení, ale i ke sportování a hře. Pro její vznik je vybrán pozemek v bezprostřední blízkosti domu s pečovatelskou službou.

 

Dnes, 16:06
Jedním z dlouhodobých cílů koalice je zvyšování dostupnosti bydlení. Rostoucí ceny nájemného nejvíce zatěžují nájemce...
Dnes, 15:25
Mělnické vinobraní bude letos jednodenní. Uskuteční se 19. září a přesune se do ulic, hlavní...
Dnes, 13:15
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
Dnes, 13:15
Tento týden začaly přípravy ke stavbě nového P+R parkovacího domu Černý Most III. Ten vznikne...
Dnes, 11:25
Divadlo na Maninách sídlící v pražských Holešovicích uspořádá tradiční letní scénu na nádvoří zámku Mělník....
Dnes, 07:49
Unikátní skalničková zahrada v Prokopském údolí je znovu otevřená veřejnosti. K vidění tu je přes...
Včera, 18:35
Kladno hledá úspory 150 milionů korun kvůli dopadům koronaviru. Odloží například některé opravy silnic, chodníků...
Včera, 17:19
V Nemocnici Hořovice a v Rehabilitační nemocnici Beroun jsou od tohoto týdne povoleny návštěvy a...
Včera, 17:00
Plastové trdelníky na barokních fasádách, výlohy polepené fotkami potravin, historické okenice ověšené policemi s matrjoškami....
Včera, 16:32
Členové Českého svazu ochránců přírody společně ve spolupráci se speleology vybudovali unikátní přezimovací stanici pro...
Včera, 14:42
Rada Prahy 2 schválila výpůjčku části nemovitosti parku Karlovo náměstí společnosti Rehwaldt Till pro průzkum...
Reklama