Lídrem středočeské ODS pro krajské volby 2020 bude Kupka

Lídrem na kandidátce středočeské Občanské demokratické strany (ODS) pro krajské volby v roce 2020 bude Martin Kupka. Předsednickou funkci obhájil na sobotním regionálním sněmu v Nymburku poslanec a ekonomický expert strany Jan Skopeček, uvedla ODS v tiskové zprávě.

Skopečka jako předsedu středočeské ODS podpořilo na sněmu 105 ze 123 hlasů. Jako hlavní úkoly regionálního sdružení označil přípravu kampaně a úspěch v krajských volbách v roce 2020 a volbách do Sněmovny rok poté.

„Nízké daně, malý stát, tradiční rodina muže a ženy nebo racionální, nikoliv hysterický, přístup k ochraně životního prostředí, jsou témata, která musí ODS formulovat, obhajovat a prosazovat,“ uvedl Skopeček.

Stranickým kandidátem na středočeského hejtmana je místopředseda strany Martin Kupka. Středočechům chce nabídnout pozitivní program zaměřený na lepší rozvoj regionu.

Nynější hejtmankou Středočeského kraje je Jaroslava Pokorná Jermanová z hnutí ANO, která by ráda funkci obhajovala. Musí ji potvrdit nominační sněm ANO. Středočeská hejtmanka má podporu benešovské oblastní organizace ANO. Další nominační sněmy ANO budou na přelomu roku.

Lídrem kandidátky České strany sociálně demokratické (ČSSD) do krajských voleb ve Středočeském kraji bude z rozhodnutí krajského předsednictva předseda středočeské buňky strany Robin Povšík.

Starostové a nezávislí (STAN) postaví do čela kandidátky pravděpodobně starostku Mnichovic u Prahy Petru Peckovou, konečné rozhodnutí bude na středočeském krajském sněmu začátkem příštího roku. Komunisté očekávají, že jejich kandidátky budou potvrzené po konferencích na konci ledna.

Lídrem středočeské TOP 09 je Jan Jakob, avšak pokračují jednání s případnými koaličními partnery, proto zatím není jasná konkrétní podoba kandidátky.

Členská základna Pirátů Středočeského kraje zvolila podle mluvčího středočeských Pirátů jako svého lídra do krajských voleb Jiřího Snížka.

Krajské volby ve Středočeském kraji v roce 2016 vyhrálo hnutí ANO, druhé skončilo hnutí STAN, třetí sociální demokracie. Do krajského zastupitelstva se dostaly také ODS, KSČM a TOP 09.

ČTK

Včera, 17:01
Požár hospodářského stavení s garáží likvidovali hasiči v obci Želivec v okrese Praha-východ. Oheň zničil...
Včera, 15:01
První místo v devátém ročníku ankety Alej roku zamířila do Středočeského kraje a to památné...
Včera, 13:01
Hasiči ve středu večer vyjížděli k požáru tří dodávek v Jinočanech u Prahy. Škoda je...
Včera, 07:20
Příbramská nemocnice dokončila modernizaci pavilonu D4 a otevřela zrekonstruované lůžkové oddělení gynekologie a gynekologickou ambulanci...
16.1.2020
Čínský nový rok je oslavou příchodu jarního období, které Číňané nazývají Svátky jara. V sobotu...
16.1.2020
Muzeum Českého krasu v Berouně loni navštívilo téměř 47.000 lidí. Proti předminulému roku jde o...
16.1.2020
Kladno postupně upravuje zeleň v místě zvaném Bukovka poblíž centra, počítá i s obnovou sadu....
16.1.2020
Na zámek Konopiště na Benešovsku loni zamířilo zhruba 148.000 lidí, o sedm procent méně než...
16.1.2020
Nyní už není k dispozici v Hloubětínském zámečku, ale ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady (Šrobárova...
16.1.2020
Hasiči zasahovali u požáru rekreačního střediska ve Věšíně na Příbramsku, oheň dostali pod kontrolu po...
Reklama