Lídrem středočeské ODS pro krajské volby 2020 bude Kupka

Lídrem na kandidátce středočeské Občanské demokratické strany (ODS) pro krajské volby v roce 2020 bude Martin Kupka. Předsednickou funkci obhájil na sobotním regionálním sněmu v Nymburku poslanec a ekonomický expert strany Jan Skopeček, uvedla ODS v tiskové zprávě.

Skopečka jako předsedu středočeské ODS podpořilo na sněmu 105 ze 123 hlasů. Jako hlavní úkoly regionálního sdružení označil přípravu kampaně a úspěch v krajských volbách v roce 2020 a volbách do Sněmovny rok poté.

„Nízké daně, malý stát, tradiční rodina muže a ženy nebo racionální, nikoliv hysterický, přístup k ochraně životního prostředí, jsou témata, která musí ODS formulovat, obhajovat a prosazovat,“ uvedl Skopeček.

Stranickým kandidátem na středočeského hejtmana je místopředseda strany Martin Kupka. Středočechům chce nabídnout pozitivní program zaměřený na lepší rozvoj regionu.

Nynější hejtmankou Středočeského kraje je Jaroslava Pokorná Jermanová z hnutí ANO, která by ráda funkci obhajovala. Musí ji potvrdit nominační sněm ANO. Středočeská hejtmanka má podporu benešovské oblastní organizace ANO. Další nominační sněmy ANO budou na přelomu roku.

Lídrem kandidátky České strany sociálně demokratické (ČSSD) do krajských voleb ve Středočeském kraji bude z rozhodnutí krajského předsednictva předseda středočeské buňky strany Robin Povšík.

Starostové a nezávislí (STAN) postaví do čela kandidátky pravděpodobně starostku Mnichovic u Prahy Petru Peckovou, konečné rozhodnutí bude na středočeském krajském sněmu začátkem příštího roku. Komunisté očekávají, že jejich kandidátky budou potvrzené po konferencích na konci ledna.

Lídrem středočeské TOP 09 je Jan Jakob, avšak pokračují jednání s případnými koaličními partnery, proto zatím není jasná konkrétní podoba kandidátky.

Členská základna Pirátů Středočeského kraje zvolila podle mluvčího středočeských Pirátů jako svého lídra do krajských voleb Jiřího Snížka.

Krajské volby ve Středočeském kraji v roce 2016 vyhrálo hnutí ANO, druhé skončilo hnutí STAN, třetí sociální demokracie. Do krajského zastupitelstva se dostaly také ODS, KSČM a TOP 09.

ČTK

Dnes, 16:14
Říčany u Prahy vyhlásily časově neomezenou sbírku na podporu zdravotníků, kteří se v důsledku své...
Dnes, 15:16
Pražské vodovody a kanalizace (PVK) začaly rozvážet seniorům, lékařům a dobrovolníkům obědy. Vodárny je nakupují...
Dnes, 14:13
Mladá Boleslav zřídila bezplatnou linku právní pomoci, funguje ode dneška. Lidé se mohou informovat například...
Dnes, 13:13
Jeden z pracovníků berounské prodejny Lidl se nakazil koronavirem, většina zaměstnanců je v preventivní karanténě....
Dnes, 10:58
Program na bezúročné úvěry pro pražské firmy zasažené v souvislosti s koronavirem by měl být...
Dnes, 09:19
Pro 150 pracovníků a jejich 2500 aktuálních klientů dostala organizace SANANIM přiděleno 100 jednorázových roušek....
Dnes, 07:50
Případů nákazy koronavirem SARS-CoV-2 přibývá i v berounském regionu. Město Králův Dvůr se už několik...
Včera, 17:14
V Králově Dvoře skupina dobrovolníků spustila projekt 3D tiskem proti viru. Denně na 3D tiskárnách...
Včera, 16:17
Mělník chce ve městě další odběrové místo pro testy na onemocnění COVID-19, a to se...
Včera, 15:05
Pražský magistrát spustil od pondělí 6. dubna nové odběrové místo na bubenečském Výstavišti v Praze...
Reklama