Lídrem středočeské ODS pro krajské volby 2020 bude Kupka

Lídrem na kandidátce středočeské Občanské demokratické strany (ODS) pro krajské volby v roce 2020 bude Martin Kupka. Předsednickou funkci obhájil na sobotním regionálním sněmu v Nymburku poslanec a ekonomický expert strany Jan Skopeček, uvedla ODS v tiskové zprávě.

Skopečka jako předsedu středočeské ODS podpořilo na sněmu 105 ze 123 hlasů. Jako hlavní úkoly regionálního sdružení označil přípravu kampaně a úspěch v krajských volbách v roce 2020 a volbách do Sněmovny rok poté.

„Nízké daně, malý stát, tradiční rodina muže a ženy nebo racionální, nikoliv hysterický, přístup k ochraně životního prostředí, jsou témata, která musí ODS formulovat, obhajovat a prosazovat,“ uvedl Skopeček.

Stranickým kandidátem na středočeského hejtmana je místopředseda strany Martin Kupka. Středočechům chce nabídnout pozitivní program zaměřený na lepší rozvoj regionu.

Nynější hejtmankou Středočeského kraje je Jaroslava Pokorná Jermanová z hnutí ANO, která by ráda funkci obhajovala. Musí ji potvrdit nominační sněm ANO. Středočeská hejtmanka má podporu benešovské oblastní organizace ANO. Další nominační sněmy ANO budou na přelomu roku.

Lídrem kandidátky České strany sociálně demokratické (ČSSD) do krajských voleb ve Středočeském kraji bude z rozhodnutí krajského předsednictva předseda středočeské buňky strany Robin Povšík.

Starostové a nezávislí (STAN) postaví do čela kandidátky pravděpodobně starostku Mnichovic u Prahy Petru Peckovou, konečné rozhodnutí bude na středočeském krajském sněmu začátkem příštího roku. Komunisté očekávají, že jejich kandidátky budou potvrzené po konferencích na konci ledna.

Lídrem středočeské TOP 09 je Jan Jakob, avšak pokračují jednání s případnými koaličními partnery, proto zatím není jasná konkrétní podoba kandidátky.

Členská základna Pirátů Středočeského kraje zvolila podle mluvčího středočeských Pirátů jako svého lídra do krajských voleb Jiřího Snížka.

Krajské volby ve Středočeském kraji v roce 2016 vyhrálo hnutí ANO, druhé skončilo hnutí STAN, třetí sociální demokracie. Do krajského zastupitelstva se dostaly také ODS, KSČM a TOP 09.

ČTK

4.10.2020
Povolební jednání ve středních Čechách potrvají nejméně dva týdny, řekl dnes lídr kandidátky Pirátů Jiří...
2.10.2020
Ve Středočeském kraji požádalo o hlasování do přenosné volební schránky 336 lidí, kteří jsou kvůli...
25.9.2020
Komerční článek
Jaké je řešení? Nová studie advokátní kanceláře Toman & Partneři nastínila, že klíčová je transparentní...
25.9.2020
Výstavba okružní křižovatky Červené Vršky na silnici I/3 se blíží k ukončení II. etapy. Jelikož...
7.9.2020
Radnice v pražských Běchovicích vypracuje studii a nutnou dokumentaci rozšíření železniční zastávky Praha-Běchovice střed. Běchovice...
3.9.2020
První rok úspěšného provozu má za sebou dětské dopravní hřiště ve Vlašimi, které slouží pro...
28.8.2020
Tři ohniska moru včelího plodu eviduje Státní veterinárná správa na Vlašimsku a Divišovsku v okrese Benešov....
21.8.2020
Sklizeň ve středních Čechách je podle zemědělců zatím většinou lehce nadprůměrná. V některých lokalitách, třeba...
18.8.2020
Loňský kybernetický útok na Nemocnici Rudolfa a Stefanie Benešov způsobil škodu přes 59 milionů korun....
18.8.2020
Zapojení do jednotného integrovaného systému Prahy a Středočeského kraje čeká tento měsíc dvě části středních...
14.8.2020
Stavbaři dnes dokončili ražbu 840 metrů dlouhého tunelu Mezno na trati Sudoměřice - Votice. Díky...
Reklama