Maminky z Kladenska mohou rodit bez obav. Porodnice má Certifikát za šetrnou medikaci při vedení porodů

Zástupci porodnice a dětského oddělení Oblastní nemocnice Kladno získali certifikát v rámci projektu Přirozený porod díky splnění velmi přísných kritérií.

Cílem projektu je motivovat ke změně jak porodnice, tak i rodičky, porodnice projekt motivuje k tomu, aby s rodičkami více a lépe komunikovaly a aby se snažily vytvářet vlídnější prostředí, ve kterém by se mohly nastávající maminky cítit jako doma. Rodičkám má projekt ukázat, že existují porodnice, které chtějí vyjít vstříc jejich požadavkům a ve kterých je možné rodit nejen bezpečně, ale také příjemně a podle svých představ.

Vedení Kladna jedná o podobě obnovy železničních stanic

„Moderní porodní pokoje kladenské nemocnice jsou zařízené tak, aby se co nejvíce přiblížily domácímu prostředí. Díky tomu jsou rodičky psychicky i fyzicky uvolněné a porod tak probíhá klidněji s nižším rizikem možných komplikací,“ zmiňuje Hana Plačková, tisková mluvčí Oblastní nemocnice Kladno, a.s.

„Tento projekt nám přináší objektivní zpětnou vazbu v naší snaze o spokojenou rodičku. Je pro nás významným pomocníkem v posouvání naší snahy o přirozený, a přitom bezpečný porod. Máme tak možnost porovnávat parametry péče o nastávající maminky. Tímto bych chtěl poděkovat také celému týmu neonatologů z dětského oddělení naší nemocnice za výbornou spolupráci. Cítíme se jako jeden tým pečující o spokojenou rodičku a zdravého novorozence,“ řekl při předání certifikátu primář gynekologicko-porodnického oddělení kladenské nemocnice MUDr. Štěpán Urbánek.

O funkci ředitele Památníku Lidice se uchází pět zájemců

„Zážitek z porodu nám zůstává ve vzpomínkách celý život. Proto se s celým týmem porodnice snažíme, aby tyto vzpomínky byly pro maminky ty nejhezčí a hlavně, aby maminka i miminko od nás odcházely zdravé a spokojené,“ dodala vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení kladenské nemocnice Mgr. Kateřina Jeništová.

 

Včera, 12:17
Smyslem projektu Nevyhazuj to je dát nepotřebným věcem nový domov a darovat je lidem, kteří...
Včera, 11:40
Nový babybox byl instalován na přání nemocnice v Mělníku v pavilonu T, který je vlevo...
Včera, 10:52
Zvýšení bezpečnosti provozu a současně zkrácení jízdních dob vlaků umožní právě dokončovaná rekonstrukce celkem šesti...
Včera, 10:10
Hlasování o návrzích, jak bude naloženo s milionem korun z rozpočtu Prahy 22, je ukončeno....
Včera, 08:06
Ministerstvo školství rozhodlo s ohledem na aktuální situaci o tom, že letošní zápisy do prvních...
28.3.2020
Kutná Hora, která patří k oblíbeným turistickým cílům, je v těchto dnech neobvykle vylidněná a...
28.3.2020
Město Nymburk upraví v roce 2020 ceny nájemného v městských bytech. Ty se nezvyšovaly od...
28.3.2020
Kutná Hora odpustí podnikatelům, kteří mají pronajaté městské prostory nebo pozemky, nájem za tři měsíce. Rozhodli o tom...
28.3.2020
Málokdo to věděl, ale na půdě pod střechou západního křídla Žerotínského paláce se ukrývala velká...
28.3.2020
Nejčastějšími příčinami zdlouhavého povolování staveb jsou chyby v žádostech, nekompletní dokumentace, chybějící souhlasy státních úřadů...
Reklama