Město bez autovraků. Tak si představuje Kolín svoje parkoviště, ulice i zákoutí

Ve městě se díky nedostatkům v legislativě nahromadila nepojízdná auta natolik, že blokují potřebná parkovací místa ulicích.

Zmíněná nedostatečnost výkladu zákona, na kterou Kolínští upozornili poslance, už byla naštěstí v minulém roce zákonodárci napravena, a tak nic nebrní tomu, aby byly autovraky odklizeny. Mohou tomu pomoci občané, pokud na nějaký vrak na území města Kolína narazí. Nepojízdné vozidlo vykazující nepřehlédnutelné prvky vraku nebo je dlouhodobě ve špatném stavu odstaveno na pozemní komunikaci, je třeba sdělit Městské policii v Kolíně, která provede lustraci vozidla, a předá na Odbor správy městského majetku k řešení.

Oprávnění Města Kolína pro řešení vraků a odstavených silničních vozidel bez STK vychází z ust. § 19 a násl. zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích, ve znění pozdějších předpisů. V uvedených ustanoveních Zákona jsou nejen definovány výše uvedené pojmy, ale je zde i předepsán postup, který je vlastník pozemní komunikace a následně i silniční správní úřad povinen dodržet. Dále pak dle zákona č. 542/2020 Sb., o výrobcích s ukončenou životností.

Nahlásit vozidlo lze několika způsoby, jednak na e-mail [email protected], nebo na číslo telefonu 156 a nebo pomocí aplikace Zlepšeme Česko – mobilní rozhlas.

Rakovnické dotace směřují do oprav, rekonstrukcí i na kulturní akce

Odbor dopravy poté vyzve provozovatele k odstranění vozidla či jeho vyzvednutí z pozemní komunikace. Po uplynutí lhůty dvou měsíců a patnácti dní Po uplynutí všech zákonem stanovených lhůt, tedy dvou měsíců a patnácti dní, které umožní provozovateli vozidla bez STK či vraku odstranit je z pozemní komunikace, může toto učinit vlastník komunikace – Odbor správy městského majetku. Ten zajistí likvidaci vraku, nebo odstranění vozidla na odstavnou plochu v ul. Na Přesypu a dále vymáhá náklady, zajišťuje dražbu vozidla, případně nařídí likvidaci vraku.

Pokud stojí nepojízdné vozidlo na veřejné zeleni, pak je třeba informaci o tom, předat na Odbor životního prostředí a zemědělství, který pak dále postupuje podle zákona o výrobcích s ukončenou životností.

Nahlásit vozidlo lze na email [email protected], na telefon: +420 321 748 332, +420 321 748 342 nebo pomocí aplikace Zlepšeme Česko – mobilní rozhlas.

Sbírka na kostel sv. Jiljí pokračuje. Můžete si dokonce adoptovat schody

Vzhledem k tomu že je třeba při likvidaci vraku dodržet zákonem dané podmínky a postupy, je jasné, že nepojízdné vozidlo nelze odstranit ihned. V některých případech se dokonce stává, že do doby odstranění vozidla mohou uplynout i více než dva měsíce. Město Kolín proto pro toto mezidobí učinilo veškeré kroky k tomu, aby vraky aut z ulic zmizela.

„Vybudovali jsme proto oplocenou odstavnou plochu, přijali jsme interní metodické opatření, a nyní přistupujeme k systematickému řešení co nejrychlejšího odstranění těchto nepojízdných vozidel,“ sděluje Odbor správy městského majetku.

5.5.2021
Projekt je realizován podle návrhu Ing. arch. Tomáše Šantavého. Římskokatolické farnosti Kolín se v roce...
7.4.2021
Během nadcházející volební valné hromady bude o vedoucí post okresního fotbalového svazu na další funkční...
1.4.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
1.4.2021
Klášter kapucínů si přáli kolínští radní, a tak se dopisem z 20. října 1660 obrátili...
31.3.2021
Alois Jirásek, český prozaik, dramatik a politik, je autorem řady historických románů. Ve svých Starých...
9.3.2021
Kolínští říkají, že se pohled na chrám sv. Bartoloměje nikdy neomrzí. Ocenila ho i porota...
8.3.2021
Současně při budování Českého Brodu na povrchu se stavělo i podzemí se spojovacími chodbami mezi...
7.3.2021
Strávníky uvítali v nové školní jídelně v Bezručově ulici 1. března, v provozu je i...
5.3.2021
Vzhledem k tomu, že se ani po roce epidemická situace v České republice zásadním způsobem...
4.3.2021
Případ, kdy ani rozchod partnerů neřeší násilné chování jednoho z nich a domácí násilí pokračuje...
4.3.2021
Příznivcům kolínského sportu cyklisté kolínské stáje Expres CZ-Tufo Team dělají radost. I první cyklistická medaile...
Reklama