Městské úřady v Berouně v Rakovníku zavřely své budovy. Stanoveny jsou jen dva úřední dny. V Berouně je k dispozici rouškovník

Berounské pracoviště městského úřadu na Husově náměstí, v ulici Pod Kaplankou a na třídě Politických vězňů jsou otevřena v pondělí a ve středu od 8:00 do 16:00. Stejné omezení platí i pro pokladnu a CZECH Point.

Dopravně správní agendy, tedy občanské a řidičské průkazy, cestovní doklady a evidence řidičů v Tyršově ulici jsou dostupné jen na základě rezervačního systému. Pro neobjednané klienty nebude pracoviště přístupné.

Městský úřad Beroun prosí občany, aby své záležitosti vyřizovali pokud možno telefonicky nebo e-mailem, případně si s příslušným úředníkem domluvili osobní schůzku.

Také Beroun má svůj rouškovník, samoobslužný stojan s rouškami. Projekt organizuje Charita Beroun, která současně zajišťuje i šití roušek, ve spolupráci s berounskou farností a mnoha dobrovolníky. Rouškovník je umístěn ve farním dvoře u kostela sv. Jakuba na Seydlově náměstí. Kdo potřebuje, může si tady vzít roušku pro sebe či svou rodinu, kdo má naopak našito, může sem roušky přinést a pověsit.

Propojení těch, kteří roušky šijí, s těmi, kteří je potřebují, nabízejí webové stránky damerousky.cz! Ať už jsou to instituce, lékaři, záchranáři nebo domov důchodců. Pokud šijete roušky, nabízíte látku, můžete roušky distribuovat dál nebo materiál a roušky rozvážet, přidejte se na mapu zveřejněnou na portále DámeRoušky nebo se připojte k facebookové skupině Berounka šije roušky.

K úmrtí sestry z Thomayerovy nemocnice přispěl stres z obvinění

Budovy rakovnického Městského úřadu jsou až do odvolání otevřeny pro veřejnost pouze v pondělí od 9.00 do 12.00 hodin a ve středu od 14.00 do 17.00 hodin. Při vstupu do radnice z Husova náměstí bude po dobu nově stanovených úředních hodin umístěna schránka, do které mohou obyvatelé podání vkládat v přiložených obálkách.

Rakovnický Městský úřad však preferuje podání prostřednictvím České pošty nebo elektronicky e-mailem na adresu [email protected], nebo datovou schránkou: qb9bqrd.

Místní poplatky se po dobu nouzového stavu nevybírají v hotovosti. Poplatky je možné uhradit převodem na účet MěÚ Rakovník a jsou splatné do 30. června letošního roku. Telefonické kontakty: poplatky za komunální odpad (313 259 104), ostatní místní poplatky (313 259 133).

„Vzhledem k mimořádným opatřením žádáme občany, aby omezili osobní návštěvu budov a kanceláří Městského úřadu Rakovník ve věci vyřizování záležitostí pouze na nezbytně nutné případy. V rámci obecního živnostenského úřadu apelujeme o preferování telefonických dotazů. Přikládáme kontakty, od kterých vám budou poskytnuty vyčerpávající informace týkající se přerušení živnosti atd.: Smetanová Renata (313 259 212), Porubská Marcela (313 259 217, 727 871 012), Mayer Vladimír, Ing. (313 259 218), Šíma Jiří (313 259 211, 606 727 136,“ doplňuje Jiří Cafourek, tiskový mluvčí Městského úřadu Rakovník.

Dnes, 16:30
Dva případy nákazy koronavirem potvrdili lékaři v alzheimer centru v pražských Malešicích. Nemoc covid-19 se...
Dnes, 12:20
Policie pokračuje v pátrání po čtyřměsíčním chlapci, který se v pátek večer ztratil své matce...
Včera, 17:51
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
Včera, 17:51
Návštěvníci historických objektů či výstav na Pražském hradu nemusí od dneška do pondělí platit vstupné....
Včera, 14:44
Harmonogram stavby trojské lávky koronavirová krize nenarušila. Stavebníci už dokončili pilíře a pracují na mostních...
Včera, 13:35
Kolín očekává v souvislosti s koronavirovou krizí pokles příjmů na daních až o 114 milionů...
Včera, 12:58
Kutná Hora 29. května (ČTK) - V Kutné Hoře se nejspíš i letos uskuteční tradiční...
28.5.2020
Prodej všech čtyř výletů bude pokračovat v červnu každé úterý od 8:00 do 9:00 hodin...
28.5.2020
Městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) otevřela nové výjezdové středisko v Praze Michli. Středisko...
28.5.2020
Život v Česku se pomalu vrací do běžných kolejí. Otevřena je většina obchodů, lidé mohou...
28.5.2020
Vlaky se na opravený Negrelliho viadukt v Praze vrátí hned v první den jeho otevření,...
Reklama