Místní akční skupina Voticko chce v novém programovém období Evropské unie „nastartovat motor“ regionálního rozvoje

Ve středu 17. června se v refektáři kláštera sv. Františka z Assisi ve Voticích uskuteční ustavující schůze zakládajících členů Místní akční skupiny Voticko (MAS).

Iniciátorem vzniku nové MAS jsou zejména obce Dobrovolného svazku Mikroregionu Voticko (konkrétně Červený Újezd, Heřmaničky, Ješetice, Mezno, Miličín, Neustupov, Olbramovice, Ratměřice, Smilkov, Střezimíř, Vojkov, Votice, Vrchotovy Janovice a Zvěstov), jejichž zástupci se shodli prostřednictvím místní akční skupiny „nastartovat motor“ regionálního rozvoje, a to ve spolupráci se spolky a dalšími neziskovými organizacemi, podnikateli, firmami či aktivními jednotlivci. Zájem o členství v MAS Voticko projevilo k 11. červnu 2020 14 zástupců místních samospráv, 14 spolků a dalších neziskových organizací a 7 podnikatelů. Členství v místní akční skupině je otevřené. Obecně platí, že stát se členem místní akční skupiny může subjekt, který má na území působnosti této místní akční skupiny bydliště, sídlo nebo v něm působí. Fyzické osoby se zájmem o členství musí být starší osmnácti let.

Nová místní akční skupina chce využít začátku dalšího programového období Evropské unie. „Bezprostředně po svém založení bude kancelář místní akční skupiny pracovat na Strategii komunitně vedeného místního rozvoje pro následující programové období 2021–2027, v níž definuje potřeby regionu. Abychom mohli vypisovat výzvy pro žadatele o dotace, máme před sebou mnoho administrativní práce,“ říká Bc. Nikola Tupá, manažerka MAS Voticko.

Praha nabídne dostupné bydlení na principu spolkového bydlení

„Jsem rád, že skončí určitá rozpolcenost našeho území, kdy část obcí naší ORP a zároveň mikroregionu patřila do území MAS Posázaví a část do MAS Krajina srdce. Podpoří se tak cenná jednota našich obcí, které dokážou spolupracovat v rámci mnoha oblastí rozvoje, například dopravy, sociálních služeb či cestovního ruchu,” uvedl starosta Votic Jiří Slavík.
Členskou přihlášku do Místní akční skupiny Voticko podal například také červenoújezdecký Divadelní spolek BÉČKO, a to i přes to, že se v dohledné době nechystá čerpat evropské dotace. „Členství v místní akční skupině vnímáme jako podporu soudržnosti regionu a možnost, jak přímo ovlivnit, jakým způsobem se region bude rozvíjet,“ uvedla Mgr. Jana Plochová z Divadelního spolku Béčko.

Dnes, 18:35
V automobilce Škoda Auto dnes končí čtrnáctidenní celozávodní dovolená. Ve 14.00 hodin nastoupili na směnu...
Dnes, 16:55
Policisté dnes našli v řece Sázavě na Kutnohorsku těla dvou mladíků, po nichž od čtvrtka...
Dnes, 15:02
Dnem D bude 8. srpen. Zavedeno bude 9 nových linek (689 – 697), změněny budou...
Dnes, 09:04
Náš REGION již informoval o tom, že jeden z členů družstva AKORN (Asociace za komunitní...
Včera, 17:15
Zajímavý doklad o historii vydala stavba kanalizace ve Stříbrné Skalici u Prahy. Dělníci tam při...
Včera, 15:01
Novorenesanční restaurace Bohemia, původně Petzoldův plzeňský restaurant z roku 1891, která léta chátrala, se rekonstruuje....
Včera, 12:45
Jubilejní, sté představení poberounského muzikálu Noc na Karlštejně se odehraje v pátek 4. září na...
7.8.2020
České muzeum stříbra v Kutné Hoře připravilo pro návštěvníky výstavu Stavitelé katedrál, která přibližuje práci...
Klaudiánova nemocnice v Mladé Boleslavi
7.8.2020
V republice i v jednotlivých krajích se zase víc a víc mluví o koronavirové infekci...
Budovy na železniční stanici Hostivice
7.8.2020
Lidé, kteří by rádi zachovali nejen budovu bývalého depa v železniční stanici Hostivice, aby v...
Reklama