Mníšek pod Brdy nabízí místním pomoc s nákupy, vyzvednutím léků, rouškami či financemi

Krizový štáb města Mníšek pod Brdy rozhodl o zřízení služby pro pomoc obyvatelům s názvem Radnice pomáhá. Od první poloviny listopadu ji koordinují i zajišťují strážníci místní Městské policie.

Cílem služby je omezit přítomnost občanů na veřejnosti na minimum. „Seniorům nebo osobám se sníženou pohyblivostí má služba zajistit pohodlný nákup bez rizikového kontaktu s ostatními lidmi,“ informuje radnice. Kdo má nedostatek roušek nebo nanofiltrů, může se mezi 7 a 20 hodinou ozvat městské polici na telefon 737 274 227. Strážníci jim, v rámci pravidelné hlídkové činnosti, zavezou pomůcky až domů.

Dobrovolníci pomáhají v Plzni seniorům s nákupy nebo venčením psa

Nákupy potravin a drogerie jsou určeny pro občany s trvalým bydlištěm na území Mníšku pod Brdy, zejména seniory (65+), držitele průkazu ZTP a ZTP/P, lidi v karanténě, krátkodobě zdravotně indisponované lidi, kteří jsou v rekonvalescenci po operaci a podobně, samoživitelky. Nákupy jsou zajišťovány v pondělí a ve středu, lze si je objednat na stejném, výše uvedeném, čísle a taktéž od 7 do 20 hodin. Služba nabízí i vyzvedávání léků.

Možnost finanční pomoci

„Pokud se z důvodu vládou vyhlášeného nouzové stavu dostane někdo z občanů do vážné finanční nouze, nechť se obrátí na Komisi pro sociální oblast a rodinnou politiku, které bude pro tyto případy navýšen její rozpočet,“ uvádí radnice.  Pro bližší informace lze kontaktovat Lukáše Říhu ([email protected], 318 541 910) nebo Šárku Slavíkovou Klímovou ([email protected]).

Tip na výlet: Mníšek pod Brdy není jen krásný zámek. Vydejte se pod zem do dolu Skalka

Radnice informuje též o dvou mateřských školou, zřizovaných městem, (Mateřská škola 9. května a Mateřská škola Nová). Obě fungují i v době nouzového stavu a snaží se, i přes pokles počtu personálu, maximálně vyhovět všem potřebným rodičům. „Jsou otevřené především pracujícím rodičům, včetně těch, kteří pracují z domova (tzv. home office) a starost o dítě předškolního věku jim v tomto období ztěžuje povinnosti vůči zaměstnavateli,“ informuje radnice.

Včera, 12:55
„Aby sport začal děti znovu bavit!“ to vidí jako nejdůležitější májový úkol pro trenéry početného...
Včera, 11:35
Krajské ředitelství policie Středočeského kraje ve spolupráci s Nadací Charta 77 – Konto Bariéry, Středočeským...
11.5.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
11.5.2021
Novou šéfkou středočeského Hnutí ANO má být na přání bývalé hejtmanky Jermanové její blízká kolegyně...
11.5.2021
Radní města Hořovice usilovali o prodloužení podchodu pod vlakovým nádražím v Hořovicích již nejméně deset...
10.5.2021
Rakovničtí kriminalisté objasnili případ přisvojené historické hasičské koňské stříkačky tovární značky R. A. Smekal Praha-Smíchov,...
10.5.2021
Devatenáctiletý mladík nacházel v lese u Prahy dva dny po sobě nebezpečné relikty z druhé...
8.5.2021
V současné době už lze psychologické poradenství a diagnostiku – při dodržení hygienických a dalších...
7.5.2021
Turista se může zastavit v muzeu studené války a bunkru protiraketové obrany Prahy nebo si...
6.5.2021
Kino projektoval světoznámý architekt Osvald Polívka (1859–1931), autor řady nymburských významných budov, mimo jiné je...
5.5.2021
Funkcionalistická budova Městské spořitelny byla dokončena roku 1930 podle návrhu architekta Jana Rejchla. V roce...
Reklama