Muzea, galerie a památníky ve Středočeském kraji jsou uzavřeny. Zaměstnanci s dohodou o provedení práce budou mít odklad provádění práce

Ještě před vyhlášením nouzového stavu Středočeský kraj sledoval počet zaměstnanců v denním provozu na pracovištích jednotlivých kulturních institucích. Z celkového počtu 581 zaměstnanců jich pracovalo dne 12. 3. 2020 celkem 433.

V režimu institucí uzavřených pro veřejnost se počet zaměstnanců v aktivní službě ještě sníží. Pokud návštěvnický provoz zajišťují osoby zaměstnané na základě dohody o provedení práce nebo pracovních činností, oznámí jim ředitelé odklad provádění práce. Pokud návštěvnický provoz zajišťují kmenoví zaměstnanci, budou řediteli institucí převedeni na jinou práci.

STREAM: záznam z tiskové konference vlády z neděle 23:00h

Do provozu kulturních institucí zasáhlo i uzavření škol a školských zařízení, pět zaměstnanců zvolilo ošetřování člena rodiny a zůstalo s dětmi doma. Celkem padesát pět zaměstnanců čerpá řádnou dovolenou, nejvíce na Kolínsku, kde právě dobíhá týden jarních prázdnin. Celkem třicet jedna zaměstnanců je ve stavu nemocných, ale žádný z nich nemá diagnostikován koronavirus Covid-19 a rovněž žádnému ze zaměstnanců kulturních institucí nebyla lékařem nařízena ochranná karanténa z důvodu podezření na infekci koronavirem Covid-19.

Specifická opatření byla přijata ve Středočeské vědecké knihovně v Kladně. Provoz pro veřejnost byl upraven tak, aby se minimalizoval kontakt čtenářů se zaměstnanci knihovny. Objednávat knihy je možné výhradně elektronicky a vyzvednutí knih je možné jen na základě předchozí oboustranně odsouhlasené dohody. Uzavřena je čítárna, studovna a volný výběr. Už první den po vyhlášení mimořádného provozního opatření se výpůjčky podle sdělení ředitele knihovny ztrojnásobily. Všechny objednávky se podařilo knihovně vyřídit.

Včera, 14:38
Konkrétně hudební klub v Malostranské besedě kvůli zmenšení kapacity zvedl vstupné na 400 korun. Koncerty...
Včera, 12:36
Kralupy nad Vltavou na Mělnicku chystají úpravu ploch u železničního nádraží, kde by měl být...
Včera, 11:12
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
Včera, 11:12
V květnu město zahájilo stavební práce na rekonstrukci chodníků a komunikace v lokalitě Pod Hájem....
Včera, 07:52
V centru Kutné Hory bude 12. června při akci Noc kostelů otevřený pouze chrám svaté...
25.5.2020
Kolínská automobilka Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) dnes po více než dvouměsíční odstávce obnovila výrobu,...
25.5.2020
Zoopark Zájezd na Kladensku zpřístupnil pro návštěvníky novou expozici jihoamerických pěvců. Najdou ji v pavilonu...
25.5.2020
Od poloviny minulého týdne je na základě usnesení pražské rady možné podat elektronickou „Žádost na...
25.5.2020
V rámci čtvrté vlny uvolňování podnikatelských a dalších činností, která byla vyhlášena na 25. květen...
25.5.2020
RetroAutoMuzeum ve Strnadicích na Benešovsku, zaměřené na poválečné vozy především ze zemí někdejšího východního bloku,...
25.5.2020
Ceny bytů v Praze jsou dlouhodobě na vysoké úrovni a pro mnoho lidí je tedy...
Reklama