Muzeum hlavního města připravilo online prohlídky výstav

Muzeum hlavního města pro zájemce nově připravilo online verzi výstav, které by za normálních okolností byly nyní k vidění v budovách muzea. Pro děti na doma nachystalo pracovní listy či kvíz s otázkami z historie Prahy. Online aktivity muzeum připravilo proto, aby pomohlo lidem v době vládních bezpečnostních opatření vyplnit volný čas, uvedla náměstkyně ředitelky pro úsek vnějších vztahů Olga Šámalová.

„Nově máme zařazeny výstavy, které by za normálních okolností byly nyní k vidění v hlavní budově muzea na Florenci a v Domě U Zlatého prstenu. Jedná se o výstavu Listopad 1989 v pražských ulicích a Muzeum města Prahy na Těšnově? v hlavní budově a výstavu Pro kamna ke Špačkovi v Domě U Zlatého prstenu,“ uvedla Šámalová.

Pendlerům nabízí pomoc s ubytováním Sasko i Bavorsko

Návštěvníkům je podle náměstkyně na webových stránkách muzea k dispozici soubor webových výstav, které byly vytvořené pro online prezentaci, i virtuální prohlídky výstav, které již byly v prostorách muzea a následně byly zpracovány do virtuální podoby. Virtuální prohlídky navíc obsahují rozšiřující digitální obsah jako jsou fotografie, videa, textové informace a audiokomentáře.

Pro děti od pěti do 11 let připravilo muzeum vystřihovánky, omalovánky a skládačky. Tématem je historie Česka. Děti si tak mohou vyrobit Svatováclavskou korunu, odhalovat chyby na obrázku slovanského hradiště nebo doplňovat obrázky do kalendářní desky Staroměstského orloje. Pro starší žáky základních škol je nachystaný historický kvíz. Soutěžní projekt s názvem Dějiny Prahy za školou má za cíl seznámit děti s historií metropole.

Muzeum hlavního města Prahy je kulturní institucí schraňující sbírkový fond věnovaný pražským dějinám, který nashromáždilo v průběhu své existence. V současné době spravuje 14 objektů různého charakteru, v nichž se nacházejí jak stálé expozice, tak časově omezené výstavy. Muzeum je příspěvkovou organizací hlavního města.

čtk

Dnes, 18:02
Při přípravě stavby nové cesty našli dělníci v Kladně starou štolu. Cesta propojí rekreační park...
Dnes, 16:30
Aktualizováno: Krizový štáb Středočeského kraje vedený hejtmankou Jaroslavou Pokornou Jermanovou začal distribuovat první část dezinfekčních...
Dnes, 16:04
Na novém úseku karlovarské dálnice D6 tvořícím obchvat Řevničova na Rakovnicku už stojí klíčový most...
Dnes, 13:05
P+R parkovací dům na Černém Mostě postaví pro pražský magistrát za 498,8 milionu korun bez...
Dnes, 11:16
Čapkovu vilu na Vinohradech čeká rekonstrukce. Pro návštěvníky se ke komentovaným prohlídkám otevře v létě.
Dnes, 08:48
Zápis dětí proběhne ve všech základních školách podle školských obvodů, stanovených obecně závaznou vyhláškou Statutárního...
Dnes, 07:45
K padesátému výročí úmrtí skvělého výtvarníka, ilustrátora a loutkáře Jiřího Trnky byla v Galerii středočeského...
Včera, 18:59
Pražský magistrát společně s portálem GoOut spustil na podporu kulturních institucí projekt vstupenek na Nic....
Včera, 18:02
Příbram snižuje o polovinu nájemné podnikatelům, kteří mají provozovny v městských objektech. Opatření platí ode...
Včera, 16:06
Praha je hospodářským centrem státu a její ekonomický výkon tvoří stabilně přibližně čtvrtinu hrubého domácího...
Reklama