Na D1 u Prahy se vrátí omezení kvůli rekonstrukci dálnice

Na dálnici D1 u Prahy se vrátí dopravní omezení kvůli opravě vozovky. Rozmisťování provizorního dopravního značení začne v pátek večer a potrvá do nedělního rána, po víkendu začnou na dálnici opět pracovat stavbaři. Vrátí se na úsek mezi 2. a 12. kilometrem, kde rekonstrukce začala již v loňském roce. S jejím úplným dokončením se počítá letos v říjnu, informovala mluvčí společnosti Eurovia CS Iveta Štočková.

Během neděle budou otevřeny přejezdy středního dělicího pasu a převeden provoz. Místem se bude projíždět v režimu dva plus tři, respektive dva plus dva, pouze během dvou nocí při montáži dočasných svodidel od 21:00 do 9:00 bude provoz veden v režimu jedna plus dva, respektive jedna plus jedna. „V pondělí 15. června pak zahájíme práce,“ uvedla Štočková.

Dálnici u Prahy čeká kompletní výměna povrchu vozovky, sanace mostů, rekonstrukce odvodnění a dílčí opravy podkladních vrstev, dopravního značení, protihlukových stěn a veřejného osvětlení. Rekonstrukce se týká také dvou odpočívek, přičemž jedna byla opravena již loni a na druhé se bude pracovat letos. Stavbaři budou podle Štočkové pracovat tak, aby byl průjezd místem komfortní, plynulý a hlavně bezpečný. Rekonstrukce je kvůli tomu rozdělena do několika navazujících etap a stavebních sezon.

„V loňském roce byla polovina prací již realizována a letos je dokončíme. Každopádně práce se neobejdou bez dopravního opatření v místě, které zaručí dostatečný a bezpečný prostor pro provedení prací a bezpečnost pracovníků. Proto bychom chtěli požádat všechny řidiče o dodržování stanovených rychlostí,“ uvedla mluvčí.

Rychlé, zdravé a hlavně domácí. Pomazánky zpestří jídelníček

Dopravní opatření se s postupem stavebních prací budou měnit. Doprava bude vedena převážně v režimu dva plus dva plus jeden jízdní pruh. Práce zasáhnou také do sjezdů a nájezdů na dálnici, konkrétně exit 8 na Dobřejovice a Čestlice bude ve směru na Brno od 15. června do 3. července zcela uzavřený a exit 6 na Průhonice nebude průjezdný od 4. do 19. července. Za uzavřené sjezdy a nájezdy budou vyznačeny objízdné trasy.

V srpnu bude na dva týdny uzavřen nájezd na D1 ze silnice II/101 od Říčan a Jesenice ve směru na Brno a doprava bude vedena po vyznačených objízdných trasách. Na konci srpna se dělníci přesunou na exit 2 Šeberov a Opatov ve směru do Prahy, práce však budou prováděny po jízdních pruzích, a tak již do plynulosti provozu významně nezasáhnou.

čtk

Včera, 18:46
Vlastně nemají volno, je léto, písničkáři jsou na festivalech, obrážejí hrady a zámky a jiné...
Včera, 15:42
Smečno na Kladensku má nový školní pavilon, žáci jej začnou využívat v září. Stavba je...
Včera, 08:59
Bezpečnostní přeliv na Orlické přehradě se má začít stavět v dubnu 2021. Nyní pokračuje tendr,...
Včera, 08:11
Posázavský pacifik je lidové označení pro železniční tratě z Prahy přes Vrané nad Vltavou do...
10.8.2020
Úpravy plavební hloubky pod plavební komorou Kořensko na Českobudějovicku mají být hotové na jaře. Prohloubení...
10.8.2020
Ve Slaném na Kladensku postaví město sběrný dvůr vybavený moderními technologiemi. Dosud jej provozovalo na...
10.8.2020
Chrášťanský zemědělský podnik Lupofyt postupně na Rakovnicku obnovuje chmelnice a modernizuje i zařízení pro zvýšení...
9.8.2020
V automobilce Škoda Auto dnes končí čtrnáctidenní celozávodní dovolená. Ve 14.00 hodin nastoupili na směnu...
9.8.2020
Policisté dnes našli v řece Sázavě na Kutnohorsku těla dvou mladíků, po nichž od čtvrtka...
9.8.2020
Dnem D bude 8. srpen. Zavedeno bude 9 nových linek (689 – 697), změněny budou...
Reklama