Na dálnici D1 bude zrekonstruována odpočívka Studený

Z důvodu dlouhodobého převisu poptávky po stáních pro nákladní auta na dálnici D1, bylo přistoupenou k rekonstrukci několik let uzavřené malé odpočívky Studený (pomezí okr. Benešov a Pelhřimov) v km 70,1, která se nachází vpravo ve směru na Brno. Po rekonstrukci se bude jednat o první malou odpočívku v novém moderním stylu, jejíž uvedení do provozu je v plánu na začátku prázdnin 2021.

Realizace rekonstrukce byla zahájena v červnu tohoto roku a vysoutěžená cena zhotovitelem spol.  Eurovia a.s. je 57,839 mil. Kč bez DPH. V podstatě se jedná o revitalizaci malé odpočívky a menším počtem stání bez obslužného zařízení, která v daném místě byla vybudovaná v 70. letech 19. století.

Odpočívka není napojena na inženýrské sítě a nachází se na ní pouze studna. Ta bude sloužit pro její zásobování vodou. Elektřina sem bude přivedena v rámci rekonstrukce, aby mohlo být vybudováno veřejné osvětlení pomocí LED svítidel. Koncepce osvětlení odpočívky je navržená ve spolupráci s Odbornou skupinou pro světelné znečištění České astronomické společnosti, aby nedocházelo ke světelnému smogu. Realizována bude rovněž změna dispozice odpočívky, aby při dodržení normových požadavků mohla být navýšena kapacita stání, zejména pro nákladní vozidla. Celkem je počítáno parkovacími místy pro 12 nákladních a 26 osobních vozidel, 2 autobusy a 3 pro vozidla s přívěsem, karavany či obytné vozy. Chybět nebude ani kontrolní stanoviště Policie ČR. Rekonstrukce zahrnuje rovněž nové povrchy, odvodnění s instalovaným odlučovačem ropných látek. Od dálnice bude prostor odpočívky oddělen 3,2 metrů vysokou gabionovou zdí v délce 328 metrů.

Praha – Ráj opilých bezdomovců, kravál, štěkot jejich psů a žebrání o drobáky. Městská policie zmatkuje

Pokud jde o výbavu mobiliářem, ta bude řešena dle nových standardů ŘSD. Sociální zázemí bude řešeno korporátní toaletou (jedná se o prefabrikovanou stavbu s automatickými toaletami). Počítá se s 44 lavičkami, 7 lavičkami se stolem, 24 odpadkovými koši i 4 posilovacími fitness prvky. Odpočívka bude mít rovněž kamerový dohled a systém pro sledování obsazenosti stání pro nákladní vozidla. Tyto data se budou přenášet do dálničního informačního systému (DIS), kde budou zpracována, vyhodnocena a dále poskytnuta řidičům.

K začátku září se průběh prací na stavbě pohybuje v rozmezí schváleného harmonogramu. V rámci zemních prací byla změněna původní dispozice. Aktuálně probíhají práce na osazování žulových obrub, výstavbě bariérové gabionové stěny, navážení a úprava štěrkodrtě.

mbu

21.11.2020
Po velkém úspěchu v předchozích letech pokračují Lesy hl. m. Prahy v projektu Vánoční jedlička...
20.11.2020
Změnu zřizovací listiny příspěvkové organizace Dětský domov Charlotty Masarykové, nacházející se ne pražské Zbraslavi, schválili...
20.11.2020
Komerční článek
Za aktivitu v aplikaci získáváte WCR body, které je následně možné zpeněžit, nakoupit za ně v...
20.11.2020
Novou středočeskou hejtmankou se na ustavujícím zastupitelstvu Středočeského kraje stala Petra Pecková z hnutí Starostové...
20.11.2020
Příčinu požáru čtvrtečního požáru haly společnosti Nowaco v Kralupech nad Vltavou bude dnes zjišťovat vyšetřovatel....
20.11.2020
Na znovuotevření odpočívky Studené v km 70,1 dálnice D1 ve směru na Brno se pracuje...
19.11.2020
Návrh na to, aby železniční depo v Hostivicích bylo prohlášeno kulturní památkou podal ministerstvu kultury...
18.11.2020
Obří sesuv půdy zavalil v roce 2013 dálnici D8. Sesunutý materiál poničil dálnici i železnici, které...
17.11.2020
Poslední týdny před příchodem zimy mohou ještě cyklisté využít k vyzkoušení nové cyklostezky ze Sedlčan do...
17.11.2020
Správa železnic informovala o tom, že připravuje rekonstrukci jednoho z posledních přejezdů na silnicích I....
16.11.2020
Muž z Tochovic na Příbramsku policistům tvrdil, že ho srazil kamion. Lékaře odmítl a pak...
Reklama