Na Strakonické konečně zmizí přechod na dálnici. Vznikne zde podchod

Pražští radní schválili výběr dodavatele projektové a inženýrské činnosti na podchod na komunikaci Strakonická nedaleko od sjezdu z dálnice D4, který propojí ulice Lesáků a Za Dálnicí v městské části Praha Zbraslav.

Dodavatelem je společnost SAGASTA s.r.o., která zajistí Dokumentaci pro společné povolení (územní rozhodnutí a stavební povolení), projektovou dokumentaci pro výběr zhotovitele včetně následného dozoru při výstavbě. Současná poloha tamního málo využívaného přechodu kousek od nájezdu na dálnici D4 nutí řidiče zpomalit z 90 na 50 km/hodinu a snižuje plynulost dopravy.

„Každý řidič toto nepříjemné místo zná. Kousek před dálnicí D4 na Strakonické musíme zpomalit na padesátikilometrovou rychlost kvůli přechodu pro chodce, který při jeho současné podobě a poloze v podstatě nikdo nepoužívá. Novým podchodem zvýšíme plynulost automobilové dopravy při výjezdu z Prahy a příjezdu do ní a zvýšíme bezpečnost chodců. Současný stav není pohodlný vůbec pro nikoho. Přejít čtyřproudovku v tomto místě je dnes adrenalinový sport a pro řidiče zbytečné zpomalení,“ řekl náměstek pro dopravu Adam Scheinherr.

Zachytil pro nás krásu severočeské krajiny. Nejmladší z rodu Grussů

Projektant byl vybrán na základě multikriteriálního hodnocení z celkem dvou nabídek s cenou 2 787 000 Kč bez DPH. Při jejich posuzování se zohledňovala kvalifikace a zkušenosti osob, které se budou podílet na plnění veřejné zakázky a celková výše nabídnuté ceny. Zadání pro schváleného dodavatele dokumentace vzniklo po vyzvání tří architektonických kanceláří, aby vytvořily architektonické studie včetně dopravního a konstrukčního řešení v místě mezi ulicemi Lesáků a Za Dálnicí. Dvě představily jako řešení lávku, jedna podchod.

Osmičlenná komise složená ze zástupců Prahy, architektů, urbanistů a starostky Praha – Zbraslav Zuzany Vejvodové se většinově shodla na variantě podchodu Ing. arch. Josefa Habersbergera, díky kterému cyklisté a pěší budou překonávat nejmenší převýšení. Zároveň komise kladně ohodnotila respektování historické cesty, elegantní řešení vstupu včetně návazných úprav a výjimečnosti řešení v podobě světlíků. Zároveň toto řešení umožňuje potenciální bezproblémové rozšíření komunikace Strakonická.

„Do 15 měsíců budeme mít hotovou dokumentaci a pokud vše půjde podle bez problémů, mohli bychom na přelomu let 2021 a 2022 začít stavět,“ dodal Adam Scheinherr.

pha

Dnes, 14:40
Policisté z obvodního oddělení v Jílovém u Prahy pátrají po totožnosti neznámého muže v souvislosti...
Dnes, 12:40
Peníze z veřejné sbírky měly původně pomáhat samoživitelkám a samoživitelům, na něž dopadly opatření proti koronaviru...
Dnes, 12:20
Komerční článek
Participativní rozpočet zakořenil v desítkách obcí, občané navrhují projekty, hlasují o nich, komentují je a společně...
Dnes, 12:20
Příznivci volejbalu se už těší na zápasy všech domácích soutěží mužů i žen, těch nejvyšších...
Dnes, 10:40
Region kolem Mnichova Hradiště nechá analýzou prověřit, zda by bylo výhodné být součástí Libereckého kraje....
Dnes, 09:40
Kvůli výpadku příjmů do rozpočtu způsobenému opatřeními proti koronaviru, uvažovala radnice Sedlčan o zvýšení daně...
Včera, 17:40
Na několika místech na Příbramsku hygienici zachytili nová ohniska onemocnění covid-19. Jedná se o menší...
Včera, 16:02
Ve dnech 2. a 3. října se v České republice, vyjma Prahy, uskuteční krajské volby....
Včera, 13:00
Rybník Ohrada, který se nachází v blízkosti Základní školy Kunratice, se dočkal rozsáhlé revitalizace. Od...
Včera, 08:59
Inspektoři se zaměřují zejména na kontroly v cukrárnách a provozovnách společného stravování na dodržování bezpečnostních...
Včera, 07:35
Stavba nového vodovodního řadu je plánována od září 2020 do března 2021, oznámil to Tomáš...
Reklama