Na trati mezi Smíchovem a Rudnou začne od soboty výluka

Od soboty začne oprava kolejí na železniční trati mezi pražským Smíchovem a Rudnou u Prahy. Provoz bude v úseku po 11 dnů zcela přerušen, následně bude až do poloviny prosince pokračovat v omezeném rozsahu. Vyžádá si to i výluku některých vlaků. Informovala o tom Správa železnic.

Rekonstrukce trati zahrnuje především kompletní výměnu kolejí mezi stanicemi ve Smíchově a Radotíně. Vyměněny budou také některé mosty. V sobotu 28. března začne výměna kolejí na přibližně 200metrovém úseku ze Smíchova do Rudné u Prahy. Provoz vlaků kvůli tomu bude od Smíchova do Řeporyjí zcela zastaven. Od 14. dubna pak začne oprava kolejí mezi Smíchovem a Radotínem a od 31. července rekonstrukce podchodu pro pěší u restaurace Rozmarýn v Radotíně. Až do 18. prosince se tam bude jezdit částečně po jedné koleji, kvůli čemuž bude provoz možný pro méně vlaků.

O prodloužených víkendech na počátku května budou osobní vlaky linky S7 jezdit do Prahy odklonem přes stanici Praha-Krč. Od poloviny července do 21. srpna bude jednokolejný provoz v úseku odbočka Barrandov – odbočka Závodiště, což si vyžádá zrušení osobních vlaků linky S7 končících v Praze-Radotíně, v dopravní špičce budou zachovány čtyři páry osobních vlaků za hodinu, spoje výchozí z Berouna směr Praha pojedou odklonem přes Prahu-Krč. Od 22. srpna do 18. prosince pak bude zaveden jednokolejný provoz mezi stanicí Praha-Smíchov a odbočkou Barrandov. Dopravní opatření budou podobná jako v předchozím období.

Záchranářka si stěžovala na chybějící respirátory, vyhrožovali ji výpovědí. Jermanová se náhle omluvila

Stavba začala vloni na podzim. Od té doby byla odstraněna mimolesní zeleň, postaveny základy trakčních sloupů, které byly následně i osazeny. Stavbaři dokončili také sanaci zárubních zdí v úseku Velká Chuchle, odbočka Tunel – Praha-Radotín. Na začátku března začala také oprava železničního mostu přes Karlickou ulici v Radotíně, kvůli níž byly uzavřeny blízké silnice. Dosavadní práce však měly minimální vliv na železniční provoz.

Kromě rekonstrukce kolejí bude zmodernizována i stanice v Radotíně, kde stavbaři vybudují nový podchod místo zrušeného přejezdu. Zastávka ve Velké Chuchli se přesune k tamnímu čtyřkolejnému přejezdu blíže k centru městské části. U krajních kolejí se tam vybudují vnější nástupiště s podchodem. Hotovo bude v roce 2022.

čtk

Dnes, 18:35
V automobilce Škoda Auto dnes končí čtrnáctidenní celozávodní dovolená. Ve 14.00 hodin nastoupili na směnu...
Dnes, 16:55
Policisté dnes našli v řece Sázavě na Kutnohorsku těla dvou mladíků, po nichž od čtvrtka...
Dnes, 15:02
Dnem D bude 8. srpen. Zavedeno bude 9 nových linek (689 – 697), změněny budou...
Dnes, 09:04
Náš REGION již informoval o tom, že jeden z členů družstva AKORN (Asociace za komunitní...
Včera, 17:15
Zajímavý doklad o historii vydala stavba kanalizace ve Stříbrné Skalici u Prahy. Dělníci tam při...
Včera, 15:01
Novorenesanční restaurace Bohemia, původně Petzoldův plzeňský restaurant z roku 1891, která léta chátrala, se rekonstruuje....
Včera, 12:45
Jubilejní, sté představení poberounského muzikálu Noc na Karlštejně se odehraje v pátek 4. září na...
7.8.2020
České muzeum stříbra v Kutné Hoře připravilo pro návštěvníky výstavu Stavitelé katedrál, která přibližuje práci...
Klaudiánova nemocnice v Mladé Boleslavi
7.8.2020
V republice i v jednotlivých krajích se zase víc a víc mluví o koronavirové infekci...
Budovy na železniční stanici Hostivice
7.8.2020
Lidé, kteří by rádi zachovali nejen budovu bývalého depa v železniční stanici Hostivice, aby v...
Reklama