Na trati mezi Smíchovem a Rudnou začne od soboty výluka

Od soboty začne oprava kolejí na železniční trati mezi pražským Smíchovem a Rudnou u Prahy. Provoz bude v úseku po 11 dnů zcela přerušen, následně bude až do poloviny prosince pokračovat v omezeném rozsahu. Vyžádá si to i výluku některých vlaků. Informovala o tom Správa železnic.

Rekonstrukce trati zahrnuje především kompletní výměnu kolejí mezi stanicemi ve Smíchově a Radotíně. Vyměněny budou také některé mosty. V sobotu 28. března začne výměna kolejí na přibližně 200metrovém úseku ze Smíchova do Rudné u Prahy. Provoz vlaků kvůli tomu bude od Smíchova do Řeporyjí zcela zastaven. Od 14. dubna pak začne oprava kolejí mezi Smíchovem a Radotínem a od 31. července rekonstrukce podchodu pro pěší u restaurace Rozmarýn v Radotíně. Až do 18. prosince se tam bude jezdit částečně po jedné koleji, kvůli čemuž bude provoz možný pro méně vlaků.

O prodloužených víkendech na počátku května budou osobní vlaky linky S7 jezdit do Prahy odklonem přes stanici Praha-Krč. Od poloviny července do 21. srpna bude jednokolejný provoz v úseku odbočka Barrandov – odbočka Závodiště, což si vyžádá zrušení osobních vlaků linky S7 končících v Praze-Radotíně, v dopravní špičce budou zachovány čtyři páry osobních vlaků za hodinu, spoje výchozí z Berouna směr Praha pojedou odklonem přes Prahu-Krč. Od 22. srpna do 18. prosince pak bude zaveden jednokolejný provoz mezi stanicí Praha-Smíchov a odbočkou Barrandov. Dopravní opatření budou podobná jako v předchozím období.

Záchranářka si stěžovala na chybějící respirátory, vyhrožovali ji výpovědí. Jermanová se náhle omluvila

Stavba začala vloni na podzim. Od té doby byla odstraněna mimolesní zeleň, postaveny základy trakčních sloupů, které byly následně i osazeny. Stavbaři dokončili také sanaci zárubních zdí v úseku Velká Chuchle, odbočka Tunel – Praha-Radotín. Na začátku března začala také oprava železničního mostu přes Karlickou ulici v Radotíně, kvůli níž byly uzavřeny blízké silnice. Dosavadní práce však měly minimální vliv na železniční provoz.

Kromě rekonstrukce kolejí bude zmodernizována i stanice v Radotíně, kde stavbaři vybudují nový podchod místo zrušeného přejezdu. Zastávka ve Velké Chuchli se přesune k tamnímu čtyřkolejnému přejezdu blíže k centru městské části. U krajních kolejí se tam vybudují vnější nástupiště s podchodem. Hotovo bude v roce 2022.

čtk

Dnes, 17:14
V Králově Dvoře skupina dobrovolníků spustila projekt 3D tiskem proti viru. Denně na 3D tiskárnách...
Dnes, 16:17
Mělník chce ve městě další odběrové místo pro testy na onemocnění COVID-19, a to se...
Dnes, 15:05
Pražský magistrát spustil od pondělí 6. dubna nové odběrové místo na bubenečském Výstavišti v Praze...
Dnes, 11:59
Pražské metro na lince C mezi stanicemi Pražského povstání a Kačerov bude od čtvrtka 9....
Farmářské trhy na pražské Kubáni
Dnes, 11:22
Stále čteme, že místnosti, tedy i obchody, se mají hodně větrat. To by se na...
Dnes, 10:55
Do testování vzorků na koronavirus se zapojilo i centrum Biocev Akademie věd ČR a Univerzity...
Dnes, 09:48
Hasiči od 20. března do dnešního dne vyložili zdravotnický materiál z 19 letadel z Číny,...
Dnes, 08:43
"Bohužel se to pořád opakuje. Nikdo se nepřihlásil," uvedl. Radnice dává přednost využití pro seniory...
Dnes, 07:37
Pražská policie tento víkend nezaznamenala v ulicích větší množství lidí než v předchozích dnech, řekla...
bezdomovectví_ilustrační obrázek
Včera, 17:04
Bezdomovci a lidé vykázaní policií z domova kvůli domácímu násilí s nemocí COVID-19 budou zřejmě...
Reklama