Na trati mezi Smíchovem a Rudnou začne od soboty výluka

Od soboty začne oprava kolejí na železniční trati mezi pražským Smíchovem a Rudnou u Prahy. Provoz bude v úseku po 11 dnů zcela přerušen, následně bude až do poloviny prosince pokračovat v omezeném rozsahu. Vyžádá si to i výluku některých vlaků. Informovala o tom Správa železnic.

Rekonstrukce trati zahrnuje především kompletní výměnu kolejí mezi stanicemi ve Smíchově a Radotíně. Vyměněny budou také některé mosty. V sobotu 28. března začne výměna kolejí na přibližně 200metrovém úseku ze Smíchova do Rudné u Prahy. Provoz vlaků kvůli tomu bude od Smíchova do Řeporyjí zcela zastaven. Od 14. dubna pak začne oprava kolejí mezi Smíchovem a Radotínem a od 31. července rekonstrukce podchodu pro pěší u restaurace Rozmarýn v Radotíně. Až do 18. prosince se tam bude jezdit částečně po jedné koleji, kvůli čemuž bude provoz možný pro méně vlaků.

O prodloužených víkendech na počátku května budou osobní vlaky linky S7 jezdit do Prahy odklonem přes stanici Praha-Krč. Od poloviny července do 21. srpna bude jednokolejný provoz v úseku odbočka Barrandov – odbočka Závodiště, což si vyžádá zrušení osobních vlaků linky S7 končících v Praze-Radotíně, v dopravní špičce budou zachovány čtyři páry osobních vlaků za hodinu, spoje výchozí z Berouna směr Praha pojedou odklonem přes Prahu-Krč. Od 22. srpna do 18. prosince pak bude zaveden jednokolejný provoz mezi stanicí Praha-Smíchov a odbočkou Barrandov. Dopravní opatření budou podobná jako v předchozím období.

Záchranářka si stěžovala na chybějící respirátory, vyhrožovali ji výpovědí. Jermanová se náhle omluvila

Stavba začala vloni na podzim. Od té doby byla odstraněna mimolesní zeleň, postaveny základy trakčních sloupů, které byly následně i osazeny. Stavbaři dokončili také sanaci zárubních zdí v úseku Velká Chuchle, odbočka Tunel – Praha-Radotín. Na začátku března začala také oprava železničního mostu přes Karlickou ulici v Radotíně, kvůli níž byly uzavřeny blízké silnice. Dosavadní práce však měly minimální vliv na železniční provoz.

Kromě rekonstrukce kolejí bude zmodernizována i stanice v Radotíně, kde stavbaři vybudují nový podchod místo zrušeného přejezdu. Zastávka ve Velké Chuchli se přesune k tamnímu čtyřkolejnému přejezdu blíže k centru městské části. U krajních kolejí se tam vybudují vnější nástupiště s podchodem. Hotovo bude v roce 2022.

čtk

Včera, 18:35
Kladno hledá úspory 150 milionů korun kvůli dopadům koronaviru. Odloží například některé opravy silnic, chodníků...
Včera, 17:19
V Nemocnici Hořovice a v Rehabilitační nemocnici Beroun jsou od tohoto týdne povoleny návštěvy a...
Včera, 17:00
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
Včera, 17:00
Plastové trdelníky na barokních fasádách, výlohy polepené fotkami potravin, historické okenice ověšené policemi s matrjoškami....
Včera, 16:32
Členové Českého svazu ochránců přírody společně ve spolupráci se speleology vybudovali unikátní přezimovací stanici pro...
Včera, 14:42
Rada Prahy 2 schválila výpůjčku části nemovitosti parku Karlovo náměstí společnosti Rehwaldt Till pro průzkum...
Včera, 13:25
Městská knihovna v Praze otevírá sousedskou dílnu DOK16, kterou najdete v kobce č. 16 na...
Včera, 12:18
S možným rozšířením parkovacích zón navrženým některými městskými částmi dnes souhlasila Rada hlavního města Prahy....
Včera, 11:44
Soudních znalců ubývá, důvodem jsou podle Ilji Žukova z Psychiatrické společnosti České lékařské společnosti Jana...
Včera, 09:06
Nová mělnická cyklostezka navazuje na mezinárodní labskou cyklotrasu. Slouží i jako průtah městem a propojuje...
Včera, 07:48
Koronavirus sice postavil téměř všechno na hlavu, ale ne všude se zastavily práce. A tak...
Reklama