Na Zbraslavi chtějí pro komunikaci s občany naplno využít Mobilní Rozhlas

Pražská Zbraslav se rozhodla využít moderních technologií a pro komunikaci s občany začala používat plnou verzi aplikace Mobilní Rozhlas. Chce tím rozšíčit komunikační kanály, kterými může občany informovat o aktuálním dění.

„Mobilní Rozhlas není pouze moderní obdobou klasického obecního rozhlasu. Nabízí občanům mnohem víc. Kombinuje možnost rozesílek SMS zpráv, hlasových zpráv a e-mailů, čímž umožňuje přímou komunikaci mezi obecním úřadem a občany. Navíc umožňuje rychlou interakci – položení přímého dotazu, účast v anketách, výběr témat, které vás zajímají,“ informuje radnice.

Možnosti registrace

A jak je možné Mobilní Rozhlas využívat? Stačí, když se občané městské části zaregistrují, vyplní telefonní číslo, mail a adresu, přičemž následně jim budou chodit bezplatné esemesky, e-maily, informační listy a zprávy o důležitých aktualitách – kupříkladu upozornění na odstávky energií, havárie, čištění ulic, pozvánky na kulturní události a mnoho dalšího. Mobilní Rozhlas skvěle využitelný i v případě krizových situací. Odkaz, kde se lze zaregistrovat, je uveden na webových stránkách městské části.

V pražské Zbraslavi mají nové kulturně komunitní centrum

Druhou možností je zažádat o registraci na základě vyplnění informačního letáku a jeho odevzdání v podatelně úřadu městské části, v knihovně nebo v informačním centru. Vyplněný informační leták je možné též zaslat poštou na adresu úřadu. Informační letáky měly být po Zbraslavi distribuovány v únoru. V případě dotazů se lze obrátit na přímo na pracovníky úřadu městské části.

Neunikne žádná důležitá informace

Radnice uvádí, že aplikace, která je bezplatnou součástí Mobilního Rozhlasu, je vhodná i proto, že občanovi neunikne řádná důležitá informace, i když je třeba v práci nebo na dovolené. Navíc si sám může zvolit, jaké informace chcete dostávat, má možnost se zapojit do dění v obci a jednoduše sdělit svůj názor, má šanci nahlašovat problémy v obci, jako je nepořádek nebo vandalismus. „Můžete jednoduše pomáhat sousedům – třeba při hledání ztracených věcí nebo zatoulaných zvířat,“ uvádí radnice.

FOTO: Zbraslav Osmičkový rok

Zbraslav Osmičkový rok - Praha-Zbraslav Foto archiv MC Praha – ZbraslavZbraslav Osmičkový rok - vystava bonsaji v Mestske zahrade (2) Foto archiv MC Praha – ZbraslavZbraslav Osmičkový rok - Vystava bonsaji v Mestske zahrade Foto archiv MC Praha – ZbraslavZbraslav Osmičkový rok - Zbraslavske namesti 2 Foto archiv MC Praha – ZbraslavZbraslav Osmičkový rok - Zbraslavske namesti Foto archiv MC Praha – Zbraslav

„Už třetím rokem funguje na Zbraslavi jedna část tohoto systému, a to právě hlášení tipů a problémů ve veřejném prostoru, dopravě nebo bezpečnosti Zmapujto. Díky ní se nám podařilo vyřešit desítky problémů, jako nefungující veřejné osvětlení, poškozené dopravní značení, nepořádek, černé skládky. Věříme, že investice do kompletního systému Mobilní rozhlas rozšíří možnosti této spolupráce,“ uvádí radnice.

bezdomovectví_ilustrační obrázek
Včera, 17:04
Bezdomovci a lidé vykázaní policií z domova kvůli domácímu násilí s nemocí COVID-19 budou zřejmě...
4.4.2020
V Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Brdy se letos opět objevil rys ostrovid. V lednu ho...
4.4.2020
Novou podobu kladenského Sítenského mostu navrhne architekt Josef Pleskot. Most je ve špatném technickém stavu,...
4.4.2020
Mělnické centrum pro seniory preventivně vytváří seznam pomocníků, kteří v případě rozšíření onemocnění COVID-19 zastoupí...
3.4.2020
Kvůli koronaviru se letos neuskuteční festival Porta, jehož finále pořadatelé plánovali na 26. až 28....
3.4.2020
Do testování vzorků na koronavirus se zapojil i Státní ústav jaderné, chemické a biologické ochrany,...
3.4.2020
Radnice Prahy 6 dnes ráno začala odstraňovat sochu maršála Ivana Stěpanoviče Koněva v Bubenči. Socha...
3.4.2020
Radní Středočeského kraje dali na doporučení odborné komise a rozhodli o tom, že speciální vůz...
2.4.2020
Praha zahájila pravidelné dezinfikování vltavských náplavek. Kromě toho se také dezinfikují náměstí, zastávky MHD, veřejné...
2.4.2020
Při přípravě stavby nové cesty našli dělníci v Kladně starou štolu. Cesta propojí rekreační park...
Reklama