Na Zbraslavi chtějí pro komunikaci s občany naplno využít Mobilní Rozhlas

Pražská Zbraslav se rozhodla využít moderních technologií a pro komunikaci s občany začala používat plnou verzi aplikace Mobilní Rozhlas. Chce tím rozšíčit komunikační kanály, kterými může občany informovat o aktuálním dění.

„Mobilní Rozhlas není pouze moderní obdobou klasického obecního rozhlasu. Nabízí občanům mnohem víc. Kombinuje možnost rozesílek SMS zpráv, hlasových zpráv a e-mailů, čímž umožňuje přímou komunikaci mezi obecním úřadem a občany. Navíc umožňuje rychlou interakci – položení přímého dotazu, účast v anketách, výběr témat, které vás zajímají,“ informuje radnice.

Možnosti registrace

A jak je možné Mobilní Rozhlas využívat? Stačí, když se občané městské části zaregistrují, vyplní telefonní číslo, mail a adresu, přičemž následně jim budou chodit bezplatné esemesky, e-maily, informační listy a zprávy o důležitých aktualitách – kupříkladu upozornění na odstávky energií, havárie, čištění ulic, pozvánky na kulturní události a mnoho dalšího. Mobilní Rozhlas skvěle využitelný i v případě krizových situací. Odkaz, kde se lze zaregistrovat, je uveden na webových stránkách městské části.

V pražské Zbraslavi mají nové kulturně komunitní centrum

Druhou možností je zažádat o registraci na základě vyplnění informačního letáku a jeho odevzdání v podatelně úřadu městské části, v knihovně nebo v informačním centru. Vyplněný informační leták je možné též zaslat poštou na adresu úřadu. Informační letáky měly být po Zbraslavi distribuovány v únoru. V případě dotazů se lze obrátit na přímo na pracovníky úřadu městské části.

Neunikne žádná důležitá informace

Radnice uvádí, že aplikace, která je bezplatnou součástí Mobilního Rozhlasu, je vhodná i proto, že občanovi neunikne řádná důležitá informace, i když je třeba v práci nebo na dovolené. Navíc si sám může zvolit, jaké informace chcete dostávat, má možnost se zapojit do dění v obci a jednoduše sdělit svůj názor, má šanci nahlašovat problémy v obci, jako je nepořádek nebo vandalismus. „Můžete jednoduše pomáhat sousedům – třeba při hledání ztracených věcí nebo zatoulaných zvířat,“ uvádí radnice.

FOTO: Zbraslav Osmičkový rok

Zbraslav Osmičkový rok - Praha-Zbraslav Foto archiv MC Praha – ZbraslavZbraslav Osmičkový rok - vystava bonsaji v Mestske zahrade (2) Foto archiv MC Praha – ZbraslavZbraslav Osmičkový rok - Vystava bonsaji v Mestske zahrade Foto archiv MC Praha – ZbraslavZbraslav Osmičkový rok - Zbraslavske namesti 2 Foto archiv MC Praha – ZbraslavZbraslav Osmičkový rok - Zbraslavske namesti Foto archiv MC Praha – Zbraslav

„Už třetím rokem funguje na Zbraslavi jedna část tohoto systému, a to právě hlášení tipů a problémů ve veřejném prostoru, dopravě nebo bezpečnosti Zmapujto. Díky ní se nám podařilo vyřešit desítky problémů, jako nefungující veřejné osvětlení, poškozené dopravní značení, nepořádek, černé skládky. Věříme, že investice do kompletního systému Mobilní rozhlas rozšíří možnosti této spolupráce,“ uvádí radnice.

Včera, 16:00
 Příčinou srpnového úmrtí čtyřiadvacetiletého muže po potyčce a následném zásahu strážníků v Březnici na Příbramsku...
15.9.2021
V Kralupech nad Vltavou na Mělnicku je nový památník věnovaný obětem arménské genocidy. Nechal ho...
15.9.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
15.9.2021
Mimořádná divadelní lahůdka čeká hned v úvodu sezóny diváky pražského Švandova divadla: 18. září bude mít...
14.9.2021
V Čelákovicích u Prahy dnes hořela hala na výrobu ochranných pracovních prostředků. Několik lidí se...
Sestra Sára před budoucím klášterem v Drastech
12.9.2021
Komunita sester patřící k bosým karmelitkám Řádu nejblahoslavenější Panny Marie z hory Karmel se loni...
11.9.2021
Nedaleko Benešova dnes ráno narazilo osobní auto do stojícího traktoru. Řidič auta nehodu bohužel nepřežil,...
10.9.2021
Hlavní město odloží plánovaná výběrová řízení na ředitele příspěvkových organizací. Informovala o tom pražská radní...
10.9.2021
Zastupitelstvo Říčan u Prahy zatím nevyslyšelo požadavek lidí, na vyhlášení referenda k zavedení parkovacích zón....
10.9.2021
Klubovna skautského střediska Lípa Říčany vyhořela začátkem září 2020. Přes padesát let starou klubovnu se...
10.9.2021
Pivní festivaly nejsou v Česku žádnou novinkou, vůbec poprvé se ale bude v tuzemsku konat...
Reklama