Nejpilnější studenti angličtiny z Říčan pojedou na zájezd do Anglie, zaplatí to město

Říčanská radnice vyzvala žáky základních škol, aby pilně studovali angličtinu. Ti nejlepší se pojedou na náklady města podívat na týden do přímořského městečka Whitstable a jeho okolí na jihu Anglie.

Už druhým rokem využívá ke studiu anglického jazyka výukový program DynEd na 1500 žáků říčanských základních škol. Radnice chce zvýšit motivaci dětí ke studiu. „Odměnou pro žáky, kteří udělají v tomto školním roce největší pokrok ve studiu anglického jazyka, bude týdenní pobyt v partnerském městě Whitstable ve Velké Británii, plně hrazený městem,“ uvedla mluvčí Říčan Kateřina Lauerová.

V roce 2019 odstartovala říčanská radnice na třech základních školách, jichž je zřizovatelem, výuku anglického jazyka pomocí multimediální technologie výukového programu DynEd. Moderní výukový program byl pořízen, stejně jako vybavení pěti počítačových učeben, z 15milionové dotace z fondů EU.

Roste počet cestujících, kteří dojíždí denně vlakem do Prahy

Systém DynEd podle vstupních testů na začátku studia vyhodnotil znalosti angličtiny žáků a individuálně naplánoval výuku. Žáci mají možnost studovat denně i doma. Program na bázi umělé inteligence neustále sleduje a analyzuje jejich studijní nasazení, pokrok v učivu a přizpůsobuje výuku individuálnímu tempu, schopnostem a znalostem.

„Odměna tedy nebude patřit těm, kdo dosáhnou nejvyššího stupně znalostí, ale program vyhodnotí ty, kteří udělali ve svých znalostech největší posun. Pro úspěch bude nutné pravidelně studovat v průměru 20 minut denně, hodně se nahrávat a poslouchat, protože kladné skóre urychlí postup do dalších lekcí, nutná bude i aktivita v hodinách angličtiny,“ dodala mluvčí.

Praha vykoupí v Písnici pozemek nutný pro stavbu metra D

„V dubnu proběhnou testy, které vyhodnotí pokrok jednotlivých studentů. Zvítězit může tedy i ten, který toho zatím moc neumí, ale prokáže největší studijní zápal a pokrok,“ upřesňuje mluvčí.

Úžasné zážitky tak podle informací radnice čekají na dvě děti z každého ročníku dané školy. Za každou školu tedy pojede 14 žáků a dva učitelé. Zájezd se uskuteční v termínu od 27. května do 3. června 2020. Město uhradí dopravu, ubytování, stravování i vstupné, za což zaplatí kolem deseti tisíc korun na osobu.

Nedostavěnou věznici v Říčanech obsadí zásahová jednotka. Policie do ní přesune krajské ředitelství

Partnerské město Whitstable v hrabství Kent leží asi 90 kilometrů od Londýna a osm kilometrů od slavného města Canterbury, kde bude zajištěno ubytování v hotelu Kipps.

„Na programu je kromě pobytu v partnerském městě Whitstable s jeho plážemi také prohlídka pohádkového města Canterbury, nesmí chybět ani Londýn. Exkurze bude mířit i do anglického Doveru, Shell Grotto, děti navštíví tunely pod Ramsgate,“ uvedla Jana Vavřinová, která zájezd připravuje.

bezdomovectví_ilustrační obrázek
Včera, 17:04
Bezdomovci a lidé vykázaní policií z domova kvůli domácímu násilí s nemocí COVID-19 budou zřejmě...
4.4.2020
V Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Brdy se letos opět objevil rys ostrovid. V lednu ho...
4.4.2020
Novou podobu kladenského Sítenského mostu navrhne architekt Josef Pleskot. Most je ve špatném technickém stavu,...
4.4.2020
Mělnické centrum pro seniory preventivně vytváří seznam pomocníků, kteří v případě rozšíření onemocnění COVID-19 zastoupí...
3.4.2020
Kvůli koronaviru se letos neuskuteční festival Porta, jehož finále pořadatelé plánovali na 26. až 28....
3.4.2020
Do testování vzorků na koronavirus se zapojil i Státní ústav jaderné, chemické a biologické ochrany,...
3.4.2020
Radnice Prahy 6 dnes ráno začala odstraňovat sochu maršála Ivana Stěpanoviče Koněva v Bubenči. Socha...
3.4.2020
Radní Středočeského kraje dali na doporučení odborné komise a rozhodli o tom, že speciální vůz...
2.4.2020
Praha zahájila pravidelné dezinfikování vltavských náplavek. Kromě toho se také dezinfikují náměstí, zastávky MHD, veřejné...
2.4.2020
Při přípravě stavby nové cesty našli dělníci v Kladně starou štolu. Cesta propojí rekreační park...
Reklama