Německo pomůže hledat ztracený kamion s rouškami

Německé velvyslanectví nabídlo Středočeskému kraji pomoc při pátrání po kamionu s ochrannými pomůckami, který celníci zastavili na hranicích s Německem.

Převážel 400 tisíc roušek a 8 tisíc respirátorů, jež nyní v kraji scházejí. Informovala o tom hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO).

„Na základě článků a informací médií se na nás obrátila německá ambasáda a nabídla nám, že nám pomůže dohledat kontejner s našimi věcmi. Takže vím, že teď na tom intenzivně pracují, a doufám, že nám ho najdou, protože by nám hodně pomohl,“ uvedla hejtmanka.

Závazná a potvrzená objednávka roušek a respirátorů mířila do benešovské nemocnice, kde je centrální logistické centrum pro krajské nemocnice a středočeskou záchrannou službu.

Kamion mířící s ochrannými pomůckami z Německa byl na hranicích zabaven

Kamion byl podle dřívějších informací v médiích zastaven na hranicích Německa a Nizozemska. Podle ředitele benešovské nemocnice Romana Mrvy jeho řidič telefonoval, že nebude moci dodávku doručit. Náklad zahrnoval ochranné pomůcky nejen pro Středočeský kraj, ale i pro další regiony.

Pokorná Jermanová na dnes oznámila, že kraj z vlastních zdrojů nakoupí 35 tisíc šitých roušek, přičemž nejprve jich objedná 15 tisíc a poté zbytek. Distribuovat je chce mezi klienty sociálních služeb nebo řidiče autobusů. Příští týden by také mohla dorazit krajská objednávka roušek pro praktické a ambulantní lékaře.

Ve čtvrtek hejtmanství očekávalo velkou zásilku ochranných pomůcek od státu, přišlo ale jen 25 tisíc rukavic. „Takže víme, že se musíme také z velké části spolehnout na sebe. Jsme připraveni zaplatit dostatečné množství ochranných pomůcek, ale je problém zajistit transport,“ uvedla Pokorná Jermanová.

Kraj podle ní zatím neví, kolik materiálu dostane z velké zásilky, která do ČR míří dnes a o víkendu z Číny. „Máme distribuční seznamy připravené, ale v tuhle chvíli bohužel nemáme informaci, kolik Středočeský kraj dostane,“ řekla hejtmanka. Doufá však, že půjde o velké množství.

est/čtk

Včera, 16:30
Dva případy nákazy koronavirem potvrdili lékaři v alzheimer centru v pražských Malešicích. Nemoc covid-19 se...
Včera, 12:20
Policie pokračuje v pátrání po čtyřměsíčním chlapci, který se v pátek večer ztratil své matce...
29.5.2020
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
29.5.2020
Návštěvníci historických objektů či výstav na Pražském hradu nemusí od dneška do pondělí platit vstupné....
29.5.2020
Harmonogram stavby trojské lávky koronavirová krize nenarušila. Stavebníci už dokončili pilíře a pracují na mostních...
29.5.2020
Kolín očekává v souvislosti s koronavirovou krizí pokles příjmů na daních až o 114 milionů...
29.5.2020
Kutná Hora 29. května (ČTK) - V Kutné Hoře se nejspíš i letos uskuteční tradiční...
28.5.2020
Prodej všech čtyř výletů bude pokračovat v červnu každé úterý od 8:00 do 9:00 hodin...
28.5.2020
Městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) otevřela nové výjezdové středisko v Praze Michli. Středisko...
28.5.2020
Život v Česku se pomalu vrací do běžných kolejí. Otevřena je většina obchodů, lidé mohou...
28.5.2020
Vlaky se na opravený Negrelliho viadukt v Praze vrátí hned v první den jeho otevření,...
Reklama