Nový školní pavilon a zrekonstruované multifunkční sportovní hřiště v Dobříši

Se začátkem nového školního roku město Dobříš otevřelo nový školní pavilon základní školy a společně s ním i varnu a jídelnu. Lidé také mohou využívat multifunkční sportovní hřiště mezi dobříšskými školami, které prošlo rozsáhlou rekonstrukcí. Nově má i umělý trávník s atestací mezinárodní fotbalové organizace FIFA.

Stavba nového školního pavilonu 2. Základní školy Dobříš  trvala 13 měsíců. Dokončena byla už v únoru letošního roku, kvůli jarnímu nouzovému stavu byla slavnostně otevřena až den před samotným zahájením nového školního roku.

„Za celý učitelský sbor se na žáky těšíme a doufáme, že tento školní rok budou moci žáci absolvovat ve třídách,“ uvedla ředitelka školy Bohumila Pallagyová.

Starosta Dobříše Pavel Svoboda poděkoval všem, kteří se na stavbě podíleli a popřál žákům i učitelům, aby se jim v nových třídách líbilo.

V pavilonu vznikly 4 nové třídy s celkovou kapacitou 120 žáků a navýšila se kapacita vydaných obědů z původních 900 až na 1 200 jídel. Jídelnu tak nově budou využívat také žáci školy Trnka a studenti dobříšského gymnázia.

Jeho výstavba a rekonstrukce varny s jídelnou vyšla celkem na 77 milionu korun, ministerstvo financí na ni poskytlo dotaci 51 milionů korun.

Zbývající část hradilo město Dobříš spolu s ostatními obcemi regionu, jejichž žáci školu navštěvují, tedy Stará Huť, Nová Ves pod Pleší, Rosovice, Mokrovraty, Obořiště, Voznice, Svaté Pole, Rybníky, Drevníky a Drhovy.

Hřiště, které je určené pro kopanou a další kolektivní sporty a atletické disciplíny bylo rekonstruováno po více než 17 letech.

Pro sportovce je tu připraven atletický ovál, místo pro skok daleký a hřiště, které získalo umělý trávník 3. generace s atestací mezinárodní fotbalové organizace FIFA a certifikací pro pořádání oficiálních turnajů české fotbalové asociace FAČR. Mimo to bylo opraveno v areálu osvětlení, připnuty nové ochranné sítě a upravena zeleň.

„Jsem rád, že se nám povedlo multifunkční sportovní areál zrekonstruovat a poskytnout tak potřebný prostor nejen pro školy, ale i další sportovní organizace v našem městě a veřejnost. Věřím, že v návaznosti na tuto modernizaci se nám povede následně realizovat vybudování dalších přilehlých menších sportovišť na basketbal, volejbal a jiné míčové sporty,“ uvedl místostarosta Tomáš Vokurka.

Rekonstrukce hřiště stála 3,2 milionu korun, zaplatilo ji město Dobříš.

Roušky, respirátory, dezinfekce, rozestupy, plexiskla. Jak jsou v regionech připravena hygienická a bezpečnostní opatření u voleb?

Včera, 14:20
Policie řešila na jih od Prahy dva případy nálezu nebezpečné munice z druhé světové války....
29.10.2020
Jihovýchodní část obchvatu Příbrami mezi Bohutínem a Brodem získala pravomocné územní rozhodnutí. Středočeský krajský úřad...
27.10.2020
Město Příbram obnovilo linku 800 555 600, na kterou mohou lidé volat zdarma s žádostí o...
27.10.2020
V Příbrami rozjelo provoz nové depo PPL. Nahradilo staré, které už nestíhalo. V době koronaviru se rozvoz...
26.10.2020
Žáci z Příbramských základních škol se v příštích třech letech naučí ovládat a stavět miniaturní roboty. Spolu...
25.10.2020
Na louce u lesa nedaleko středočeské vesnice Hrachov je socha umístěná na ocelovém podstavci. Překvapený...
24.10.2020
Prozatím nezjištěný hladový zloděj vnikl někdy mezi 25. zářím a 1. říjnem do karavanu v...
24.10.2020
Slib radnice postavit parkovací domy v Příbrami vázne. Jeden měl stát na autobusovém nádraží, kam se...
23.10.2020
Za tři čtvrtě roku evidují policisté na Územním odboru Příbram celkem 1038 dopravních nehod, což...
23.10.2020
Česko je chatařská a chalupářská velmoc, s příchodem podzimu se však tyto nemovitosti vylidňují a nastává...
Reklama