Nymburk má dobrou zprávu pro nájemce nebytových prostor. Město snižuje nájem o třicet procent za čtvrté čtvrtletí letošního roku

Sleva se týká provozoven, u nichž byl v rámci nouzového stavu vyhlášeného k pandemii SARS CoV-2 zakázán maloobchodní prodej a prodej služeb, čímž se někteří podnikatelé sze dne na den ocitli bez příjmů.

Nyní mohou požádat město o slevu na nájemném. Žádost má však několik podmínek. Snížení nájmu se vztahuje na žadatele, kteří splnili podmínku bezdlužnosti vůči pronajímateli k 5. říjnu a měli k tomuto dni řádně hrazené smluvené nájemné podle uzavřené nájemní smlouvy. Žádosti na předepsaném formuláři musí být podány nejpozději do 31. prosince. Formulář je k nalezení na webových stránkách města.

„Hledali jsme způsob, jak můžeme pomoci místním podnikatelům,“ uvádí místostarosta Bořek Černý. „Radní se na snížení nájemného dotčeným podnikatelům shodli.“

Situace se tak opakuje. Ve druhém čtvrtletí letošního roku město také  podnikatelům třicetiprocentní slevou ulevilo. Tehdy měli nájemci možnost získat příspěvek státu ve výši poloviny nájemného, třetinu odpustilo město a dvacet procent uhradil nájemce.

Vánoční pečení aneb Jak na tradiční i méně známé recepty

Také v současné době ministerstvo průmyslu a obchodu připravilo výzvu COVID –Nájemné. Určena je těm podnikatelům, kteří museli kvůli krizovým mimořádným opatřením dočasně uzavřít provozovny pro maloobchodní činnost a poskytování služeb zákazníkům v těchto provozovnách.

Výzvu 2 ministerstvo průmyslu a obchodu zveřejnilo 16. října 2020, výše podpory činí padesát procent rozhodného nájemného na rozhodné období. Participace pronajímatele ve formě jakékoli slevy na nájemném není nyní požadována, město Nymburk se však rozhodlo podnikatelům v těžké situaci vyjít vstříc. Pokud se žadatel do systému registroval již v první výzvě, nová registrace není nutná. Všechna potřebná potvrzení a formuláře jsou pro žadatele připraveny v informačním systému ministerstva průmyslu a obchodu.

Včera, 12:23
Nezbytností jsou bezbariérové přístupy k nástupištím i důstojné prostory pro cestující, které budou reflektovat realitu...
25.2.2021
Divizní fotbalisté v České republice, a tak i ti z áčka nymburského SK Polaban anebo...
25.2.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
25.2.2021
Tvrdí se, že Nárožníčci žili, či snad ještě žijí, v Nymburku pod nárožními kameny, které...
5.2.2021
Středočeský kraj může po více než dekádě znovu nakládat se svým majetkem a navíc vydělal...
5.2.2021
Nymburské Kino Sokol má už za sebou první etapu rekonstrukce, která se zaměřila na dlouho...
1.2.2021
O životě Slovanů na našem území až do konce 19. století se můžete dozvědět více...
28.1.2021
Nymburk schválil program podpory kastrace koček. Díky programu by se měl snížit počet toulavých koček...
23.1.2021
Vyklizenou budovu muzea předali pracovníci Polabského muzea stavební firmě právě před rokem.
22.1.2021
Děti z mateřské školy Větrník, při Základní škole Letců R.A.F., se už dočkaly. Mohou se...
21.1.2021
Hráči mají na svém kontě nejen řadu ligových titulů, ale i série výher v Českém...
Reklama