O víkendu bude provoz části metra C přerušen kvůli výměně pražců

Pražské metro na lince C mezi stanicemi Pražského povstání a Kačerov bude od čtvrtka 9. dubna od 20:00 do úterý 14. dubna do 14:00 mimo provoz. Dopravní podnik (DPP) tam bude vyměňovat pražce. V denním provozu bude zavedena náhradní autobusová doprava, sdělila mluvčí DPP Aneta Řehková. Další výluky na trase metra C chystá podnik na červenec a září.

DPP vymění dřevěné pražce za betonové. V úseku Pražského povstání – Pankrác bude vyměněno 282 pražců a dalších 123 pražců bude vyměněno ve stanici Pankrác. „Během výluky budou všechny staré pražce vybourány, namontovány betonové a zality speciální zálivkovou hmotou. Práce budou provedeny kombinovaně zaměstnanci DPP a dodavatelskou firmou,“ uvedla Řehková.

Náhradní autobusová linka XC pojede z Pražského povstání přes Pankrác a Budějovickou na Kačerov. Interval náhradní linky bude jednu až pět minut podle denní doby a aktuální potřeby.

Nelze si věčně připomínat staré rány, proto mám dneska dobré vztahy i se svými bývalými láskami, říká zpěvačka Jitka Zelenková

Změny se dotknou některých autobusových linek. Po dobu výluky bude posílen provoz linky číslo 196. Pro linku číslo 134 bude přemístěna zastávka Pražského povstání pro směr Dvorce přibližně o 25 metrů vpřed a pro směr Podolská vodárna přibližně o 20 metrů zpět. Pro autobusy 138, 189 a 215 se přemístí zastávka Kačerov pro směr Nemocnice Krč vpřed do zastávky linky 106.

Druhá výluka na nejstarší trase metra se podle dřívějších informací DPP uskuteční od 4. do 13. července. Mezi stanicemi Muzeum a I. P. Pavlova vymění DPP 588 pražců. Poslední výluka bude od 26. do 29. září v úsecích Pražského povstání a Pankrác a Budějovická a Kačerov. V prvním úseku bude vyměněno 198 pražců a ve druhém 98.

Na trase C se musí pražce vyměňovat po větších částech, a to kvůli zabezpečovacímu zařízení, které musí být celé vypnuto. Například na trase A funguje jiný typ zabezpečení, který umožňuje výměnu jednotlivých pražců v noci. Na trase C to nelze.

čtk

Čapkova vila se na čas otevře ještě před rekonstrukcí

Dnes, 16:06
Jedním z dlouhodobých cílů koalice je zvyšování dostupnosti bydlení. Rostoucí ceny nájemného nejvíce zatěžují nájemce...
Dnes, 15:25
Mělnické vinobraní bude letos jednodenní. Uskuteční se 19. září a přesune se do ulic, hlavní...
Dnes, 13:15
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
Dnes, 13:15
Tento týden začaly přípravy ke stavbě nového P+R parkovacího domu Černý Most III. Ten vznikne...
Dnes, 11:25
Divadlo na Maninách sídlící v pražských Holešovicích uspořádá tradiční letní scénu na nádvoří zámku Mělník....
Dnes, 07:49
Unikátní skalničková zahrada v Prokopském údolí je znovu otevřená veřejnosti. K vidění tu je přes...
Včera, 18:35
Kladno hledá úspory 150 milionů korun kvůli dopadům koronaviru. Odloží například některé opravy silnic, chodníků...
Včera, 17:19
V Nemocnici Hořovice a v Rehabilitační nemocnici Beroun jsou od tohoto týdne povoleny návštěvy a...
Včera, 17:00
Plastové trdelníky na barokních fasádách, výlohy polepené fotkami potravin, historické okenice ověšené policemi s matrjoškami....
Včera, 16:32
Členové Českého svazu ochránců přírody společně ve spolupráci se speleology vybudovali unikátní přezimovací stanici pro...
Včera, 14:42
Rada Prahy 2 schválila výpůjčku části nemovitosti parku Karlovo náměstí společnosti Rehwaldt Till pro průzkum...
Reklama