Obchvat Slaného bude v provozu ve středu ráno

Obchvat Slaného bude v provozu ve středu v 08:00. Městu uleví od dopravní zátěže, denně jím nyní projede 10.000 aut, z toho 3000 nákladních.

Dokončená část obchvatu měří téměř sedm kilometrů, řekl při dnešním oficiálním ukončení stavby ředitel Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Radek Mátl. Práce budou pokračovat na silnici ve směru na Velvary.

Stavba se podle ředitele zpočátku potýkala s problémy spojenými s archeologickými nálezy, což způsobilo zpoždění. Proto se práce rozdělily na etapy, aby alespoň část okolo Slaného mohla být zprovozněna. „Celá trasa se plánuje zprovoznit až v září příštího roku,“ uvedl Mátl.

Podle starosty Slaného Martina Hrabánka (ODS) se o uskutečnění obchvatu zasloužil i bývalý starosta Ivo Rubík, který zemřel v roce 2013. „Když jsem nastupoval do funkce místostarosty, tak on stál před skoro bych řekl neřešitelným problémem, kdy naše stavba vypadla ze seznamu prioritních staveb, a jemu se podařilo ji tam navrátit. Vím, že na tom usilovně pracoval,“ uvedl Hrabánek.

Obchvat Slaného je součástí silnice I/16, která propojuje dálnici D8 a dálnici D7. Pokračování prací se má naplno rozjet po zimní přestávce zřejmě v březnu, až to umožní počasí. Je třeba ještě dokončit technologicky i dopravně složité části, především napojení na stávající komunikaci I/16.

Přípravné práce na obchvatu začaly v prosinci 2017, do května 2019 pokračoval archeologický průzkum, který se týkal jedné třetiny plochy stavby. Součástí projektu je také přeložka silnic druhých a třetích tříd a 11 mostů. Celkově má trasa přesáhnout 13 kilometrů. Cena činí přibližně 750 milionů korun bez DPH.

ČTK

Dnes, 15:59
Výzkumníci z Technoparku Kralupy nad Vltatovou, který je součástí Vysoké školy chemicko-technochnologické v Praze, ve spolupráci...
Dnes, 11:01
Příbram chce v ještě v tomto volebním období postavit parkovací dům na autobusovém nádraží. Měl...
Dnes, 10:11
Nymburk prodal pozemky v průmyslové zóně Sever. Za zhruba 16 hektarů zaplatí investor 60 milionů...
Včera, 16:12
Finančí dotaci kraje využijí i na údržbu značení pěších a cyklistických tras ve Středočeském kraji.
Včera, 15:01
Středočeští záchranáři mají v Kostelci nad Černými lesy u Prahy nové výjezdové stanoviště. Vzniklo v...
Včera, 14:18
Začátkem února si hořovičtí městští policisté převzali nový automobil značky Škoda. Vozidlo zakoupila společnost NH...
Včera, 09:01
Vedení Kladna jedná o podobě obnovy železničních stanic ve městě a jejich okolí. Pokračují úpravy...
Včera, 07:01
Praha 16 hlásí – další etapa Místa u řeky je téměř dokončena. Tato část navazuje...
20.2.2020
O funkci ředitele Památníku Lidice se uchází pět zájemců, jejich jména ministerstvo kultury nezveřejnilo. Výsledek...
20.2.2020
V Divadle Antonína Dvořáka v Příbrami by se letos mohly konat ozvěny zlínského filmového festivalu...
Reklama