Obliba Novoročního běhu na Konopišti roste, letos nastoupilo 269 běžců

Už 20. ročník Novoročního běhu přilákal přes mrazivé počasí další nové běžce. V cíli evidoval pořadatel Sportovní klub BENEŠOV ŽIJE SPORTEM celkem 269 běžců.

Už 20. ročník Novoročního běhu přilákal přes mrazivé počasí další nové běžce. „Po loňském překonání hranice 200 účastníků na celkových 241 se letos hranice posunula ještě výše,“ uvedl Luděk Procházka ze sportovního klubu.

V prvním závodě na kratší trati 2,7 kilometru (jedenkrát okolo rybníka) zvítězil s velkým náskokem Vladimír Stojanov z TJ Zbořený Kostelec v čase 9:48 minut. Na druhém místě skončil Vítek Loužecký (Spartak Vlašim) s časem 11:09 a o osm sekund později doběhl jako třetí Šimon Hainz.

Mezi ženami a dívkami prvenství získala časem 11:07 Olivia Silvey ze Sokola Senohraby, stříbro brala Lucie Pelikánová z Atletiky Benešov a bronz Anička Šináglová z Triatlon Teamu ASTRA Benešov.

Hlavní závod na 5,4 kilometru stejně jako loni ovládl Tomáš Šťastný z Kerteamu časem 18:27, druhé místo si z Konopiště veze Josef Rendl (TJ Packa) s časem 18:43 a třetí domácí Petr Králík, který trať zvládl za 18:48 min. Čtvrtou příčku obsadil loni stříbrný Rudolf Jánošík z Vlašimi a pátou Vít Jahoda (Rychlý Kecky, zároveň běhá za Benešovský běžecký klub).

Mezi ženami zvítězila Jana Suchá z TJ Jiskra Zruč nad Sázavou v čase 22:08. Druhé místo brala loňská vítězka Andrea Adamcová z Vlašimi, kde ani zlepšení o 30 sekund na 22:25 ji nepomohlo. Na bronzový stupínek vyskočila Miriam Stewartová ze Spartaku Praha 4 a její čas v cíli činil 22:36. Domácí Lenka Šináglová, která běhá za Benešovský běžecký klub a zároveň v triatlonu hájí barvy Triatlon Teamu ASTRA Benešov, si doběhla pro pěkné čtvrté místo s časem 23:08

„Poděkování opět patří všem pořadatelům, kteří akci na Nový rok připravují. Organizační tým se tvoří na tento den komplikovaněji i kvůli silvestrovským oslavám. Nicméně tým fungoval na jedničku,“ dodal Procházka. 

Pořadatelem akce je SK BENEŠOV ŽIJE SPORTEM a spolupořadateli jsou ATLETIKA Benešov, Triatlon Team ASTRA Benešov a Benešovský běžecký klub.

Dnes, 14:11
Dvě ze tří dětí zraněných při srážce vlaku s kamionem na Nymbursku už jsou v domácím...
Dnes, 12:07
Rozruch vyvolala zpráva, že se Praha chystá přemalovat všechny prostředky městské dopravy do jednotného stylu....
Dnes, 11:11
Již 308 tisíc korun bylo v době naší uzávěrky na transparentním účtě, který byl zřízen...
Dnes, 07:11
Kateřina v útlém dětství prodělala závažnou mozkovou obrnu, od té doby se bez neustálé pomoci...
Včera, 19:11
Na výpadovce na Úvaly (Českobrodská – Starokolínská – Novosibřinská) se v Újezdě nad Lesy se...
Včera, 17:11
Nedávné kácení stromů způsobilo, že spadlé kusy rozsekaly klubovnu v osadě Montana, která se nachází...
Včera, 14:11
Expozice v Malé galerii knihovny v 1. patře připomíná současně hned dvě kulatá výročí Jana...
Včera, 11:10
Zástupci porodnice a dětského oddělení Oblastní nemocnice Kladno získali certifikát v rámci projektu Přirozený porod...
Včera, 10:11
Únorové vydání humoristického měsíčníku SORRY, které vydává naše vydavatelství A11, je už nějakou dobu na...
Včera, 07:01
Během celého dne v sobotu 7. března můžete v muzeu potkávat prvorepublikové četníky, legionáře, dobově...
Reklama