Obliba Novoročního běhu na Konopišti roste, letos nastoupilo 269 běžců

Už 20. ročník Novoročního běhu přilákal přes mrazivé počasí další nové běžce. V cíli evidoval pořadatel Sportovní klub BENEŠOV ŽIJE SPORTEM celkem 269 běžců.

Už 20. ročník Novoročního běhu přilákal přes mrazivé počasí další nové běžce. „Po loňském překonání hranice 200 účastníků na celkových 241 se letos hranice posunula ještě výše,“ uvedl Luděk Procházka ze sportovního klubu.

V prvním závodě na kratší trati 2,7 kilometru (jedenkrát okolo rybníka) zvítězil s velkým náskokem Vladimír Stojanov z TJ Zbořený Kostelec v čase 9:48 minut. Na druhém místě skončil Vítek Loužecký (Spartak Vlašim) s časem 11:09 a o osm sekund později doběhl jako třetí Šimon Hainz.

Mezi ženami a dívkami prvenství získala časem 11:07 Olivia Silvey ze Sokola Senohraby, stříbro brala Lucie Pelikánová z Atletiky Benešov a bronz Anička Šináglová z Triatlon Teamu ASTRA Benešov.

Hlavní závod na 5,4 kilometru stejně jako loni ovládl Tomáš Šťastný z Kerteamu časem 18:27, druhé místo si z Konopiště veze Josef Rendl (TJ Packa) s časem 18:43 a třetí domácí Petr Králík, který trať zvládl za 18:48 min. Čtvrtou příčku obsadil loni stříbrný Rudolf Jánošík z Vlašimi a pátou Vít Jahoda (Rychlý Kecky, zároveň běhá za Benešovský běžecký klub).

Mezi ženami zvítězila Jana Suchá z TJ Jiskra Zruč nad Sázavou v čase 22:08. Druhé místo brala loňská vítězka Andrea Adamcová z Vlašimi, kde ani zlepšení o 30 sekund na 22:25 ji nepomohlo. Na bronzový stupínek vyskočila Miriam Stewartová ze Spartaku Praha 4 a její čas v cíli činil 22:36. Domácí Lenka Šináglová, která běhá za Benešovský běžecký klub a zároveň v triatlonu hájí barvy Triatlon Teamu ASTRA Benešov, si doběhla pro pěkné čtvrté místo s časem 23:08

„Poděkování opět patří všem pořadatelům, kteří akci na Nový rok připravují. Organizační tým se tvoří na tento den komplikovaněji i kvůli silvestrovským oslavám. Nicméně tým fungoval na jedničku,“ dodal Procházka. 

Pořadatelem akce je SK BENEŠOV ŽIJE SPORTEM a spolupořadateli jsou ATLETIKA Benešov, Triatlon Team ASTRA Benešov a Benešovský běžecký klub.

Včera, 18:44
Moderní pěší zóna, kde se budou lidé procházet po tzv. česaném betonu, japonské stromy sephory,...
Včera, 18:02
Obyvatelé a návštěvníci Prahy se mohou v Podskalí svézt na replice historického šífu. Jedná se...
Včera, 17:10
Letošní Mělnické vinobraní, které se mělo konat 19. září, je zrušené. Město by nemohlo zaručit...
Včera, 14:58
Praha je velmi bohatá na výskyt různých druhů ptáků, z nichž řada dokonce patří mezi...
Včera, 11:14
První neděli v září, úderem třetí odpoledne odstartuje po celé republice devátý ročník tak trochu...
Včera, 09:43
Městské lesy a rybníky Kutná Hora těží v posledních letech kvůli kůrovcové kalamitě více dřeva....
Včera, 07:37
Ve Valdštejnské zahradě v Praze začala výstava, která připomene 130 let do narození spisovatele a...
11.8.2020
Vlastně nemají volno, je léto, písničkáři jsou na festivalech, obrážejí hrady a zámky a jiné...
11.8.2020
Smečno na Kladensku má nový školní pavilon, žáci jej začnou využívat v září. Stavba je...
11.8.2020
Bezpečnostní přeliv na Orlické přehradě se má začít stavět v dubnu 2021. Nyní pokračuje tendr,...
Reklama