Obliba Novoročního běhu na Konopišti roste, letos nastoupilo 269 běžců

Už 20. ročník Novoročního běhu přilákal přes mrazivé počasí další nové běžce. V cíli evidoval pořadatel Sportovní klub BENEŠOV ŽIJE SPORTEM celkem 269 běžců.

Už 20. ročník Novoročního běhu přilákal přes mrazivé počasí další nové běžce. „Po loňském překonání hranice 200 účastníků na celkových 241 se letos hranice posunula ještě výše,“ uvedl Luděk Procházka ze sportovního klubu.

V prvním závodě na kratší trati 2,7 kilometru (jedenkrát okolo rybníka) zvítězil s velkým náskokem Vladimír Stojanov z TJ Zbořený Kostelec v čase 9:48 minut. Na druhém místě skončil Vítek Loužecký (Spartak Vlašim) s časem 11:09 a o osm sekund později doběhl jako třetí Šimon Hainz.

Mezi ženami a dívkami prvenství získala časem 11:07 Olivia Silvey ze Sokola Senohraby, stříbro brala Lucie Pelikánová z Atletiky Benešov a bronz Anička Šináglová z Triatlon Teamu ASTRA Benešov.

Hlavní závod na 5,4 kilometru stejně jako loni ovládl Tomáš Šťastný z Kerteamu časem 18:27, druhé místo si z Konopiště veze Josef Rendl (TJ Packa) s časem 18:43 a třetí domácí Petr Králík, který trať zvládl za 18:48 min. Čtvrtou příčku obsadil loni stříbrný Rudolf Jánošík z Vlašimi a pátou Vít Jahoda (Rychlý Kecky, zároveň běhá za Benešovský běžecký klub).

Mezi ženami zvítězila Jana Suchá z TJ Jiskra Zruč nad Sázavou v čase 22:08. Druhé místo brala loňská vítězka Andrea Adamcová z Vlašimi, kde ani zlepšení o 30 sekund na 22:25 ji nepomohlo. Na bronzový stupínek vyskočila Miriam Stewartová ze Spartaku Praha 4 a její čas v cíli činil 22:36. Domácí Lenka Šináglová, která běhá za Benešovský běžecký klub a zároveň v triatlonu hájí barvy Triatlon Teamu ASTRA Benešov, si doběhla pro pěkné čtvrté místo s časem 23:08

„Poděkování opět patří všem pořadatelům, kteří akci na Nový rok připravují. Organizační tým se tvoří na tento den komplikovaněji i kvůli silvestrovským oslavám. Nicméně tým fungoval na jedničku,“ dodal Procházka. 

Pořadatelem akce je SK BENEŠOV ŽIJE SPORTEM a spolupořadateli jsou ATLETIKA Benešov, Triatlon Team ASTRA Benešov a Benešovský běžecký klub.

Včera, 17:30
Kolínská automobilka Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) dnes po více než dvouměsíční odstávce obnovila výrobu,...
Včera, 16:48
Zoopark Zájezd na Kladensku zpřístupnil pro návštěvníky novou expozici jihoamerických pěvců. Najdou ji v pavilonu...
Včera, 15:18
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
Včera, 15:18
Od poloviny minulého týdne je na základě usnesení pražské rady možné podat elektronickou „Žádost na...
Včera, 13:13
V rámci čtvrté vlny uvolňování podnikatelských a dalších činností, která byla vyhlášena na 25. květen...
Včera, 09:40
RetroAutoMuzeum ve Strnadicích na Benešovsku, zaměřené na poválečné vozy především ze zemí někdejšího východního bloku,...
Včera, 08:50
Ceny bytů v Praze jsou dlouhodobě na vysoké úrovni a pro mnoho lidí je tedy...
Včera, 07:48
Sochař a restaurátor Petr Váňa z Karlíku pracuje ve své dobřichovické dílně již třiadvacet let...
24.5.2020
Skleník Fata Morgana v botanické zahradě v Praze se otevře pro návštěvníky v úterý 26....
24.5.2020
Spolek Arnika v Rakovníku předal ocenění za vítězství v anketě Alej roku 2019, kterou se...
24.5.2020
V pondělí 25. května se brány Pražského hradu otevřou pro veřejnost. Zároveň se dočasně zruší...
Reklama