Obyvatele Kladna nejvíc zajímá doprava, město chystá sérii setkání

Obyvatele Kladna nejvíce zajímá doprava, město letos chystá sérii setkání, na kterých sbírá v jednotlivých lokalitách od občanů podněty pro opravy i rozvoj.

Loni se představitelé města zúčastnili tří desítek podobných schůzek v různých částech města. Vzešlo z nich sedm stovek návrhů, z toho třetina požadavků už je hotová, informovala v tiskové zprávě Eva Havelková z kladenského magistrátu.

Požadavky se týkaly například značení parkování, oprav ulic a chodníků, obnovy laviček, instalace kamerového systému či úpravy kontejnerových stání.

Ještě v únoru město plánuje setkání, na kterém se bude řešit úprava lokality Bajkal, v březnu se veřejnost bude moci dozvědět detaily k plánovaným úpravám v centru města a okolí Štechovy ulice.

„Kromě obecných setkání se sbíráním podnětů budeme i letos organizovat prezentace a debaty s architekty a projektanty nad konkrétními projekty rozvoje lokalit,“ uvedla kladenská zastupitelka a předsedkyně výboru pro rozvoj Anna Gamanová.

Město též sbírá od loňského října návrhy obyvatel na zlepšení veřejných prostranství na on-line mapě, která je na webových stránkách města. Sešlo se jich už přes 1100. Na základě těchto podnětů už dalo město udělat třeba nové osvětlení přechodu v ulicích Milady Horákové a Billundská či opravit propadlou vozovku nebo dlažbu v ulicích Míru, B. Kouby a dalších.

ČTK

Včera, 17:58
Kutná Hora, která patří k oblíbeným turistickým cílům, je v těchto dnech neobvykle vylidněná a...
Včera, 16:44
Město Nymburk upraví v roce 2020 ceny nájemného v městských bytech. Ty se nezvyšovaly od...
Včera, 15:55
Kutná Hora odpustí podnikatelům, kteří mají pronajaté městské prostory nebo pozemky, nájem za tři měsíce. Rozhodli o tom...
Včera, 15:11
Málokdo to věděl, ale na půdě pod střechou západního křídla Žerotínského paláce se ukrývala velká...
Včera, 13:16
Nejčastějšími příčinami zdlouhavého povolování staveb jsou chyby v žádostech, nekompletní dokumentace, chybějící souhlasy státních úřadů...
Včera, 12:20
V Benátkách nad Jizerou na Mladoboleslavsku začne v dubnu oprava venkovního koupaliště. Město za rekonstrukci zaplatí 48,5...
Včera, 10:22
Město ve spolupráci s Klaudiánovou nemocnicí  začalo dovážet nákupy z lékárny pro seniory nad 60...
Včera, 09:45
Říčany chtějí důsledněji chránit zdraví dětí obyvatel města, radnice proto přistoupila k rozšíření území, kde...
Včera, 09:22
Vlašimský výrobce munice Sellier & Bellot kvůli nebezpečí koronavirové nákazy mírně snížil obvyklou intenzitu výroby,...
Včera, 08:28
Kralupy se pustily do první části rekonstrukce Čechovy ulice. Jedná se o jednu z nevýznamnějších...
Reklama