Odstavené vozy mohou konečně zmizet nejen z příbramských ulic. Umožní to změna v legislativě

Nová legislativa konečně umožní zlikvidovat vraky aut z ulic měst a obcí. Doposud to bylo problematické.

Ulice nejen v Příbrami jsou plné parkujících aut. Může za to vyšší počet aut mezi lidmi, ale i odstavené vozy, které prostě zabírají místo a často jsou to vraky nebo mají propadlé technické kontroly.

Díky změně v legislativě má konečně město Příbram páku, jak naložit s dlouhodobě odstavenými vozy. Ještě nedávno měla města možnost za určitých podmínek z ulic odklízet pouze automobily, které vykazovaly známky vraku. Nyní je zde možnost odtahovat z ulic také vozy, které mají déle jak půl roku propadlou technickou kontrolu. Právě tímto směrem se ubírá také Příbram.

Změna zákona nám velmi pomohla. V současné době všechna odstavená vozidla s propadlou STK monitoruje Městská policie a začíná se řešit náprava. Provozovatelům těchto vozů je zasílána výzva s upozorněním na povinnost provedení technické kontroly nebo odstranění vozidla z veřejné komunikace. Pokud tak neučiní, bude automobil přemístěn na odstavné parkoviště Technických služeb a s provozovatelem bude zahájeno přestupkové řízení pro porušení zákona o pozemních komunikacích. Rovněž bude muset uhradit všechny náklady spojené s odstraněním vozidla z komunikace,“ uvedl k zásadní změně starosta Jan Konvalinka.

Příbramská záchranka jezdí zbytečně přes centrum. Proč sanitky nevyužívají výjezd u budovy interny?

Doposud radnice předala k řešení 95 případů odstavených vozidel, jejichž majitelům jsou postupně zasílány výzvy k nápravě. U více než poloviny případů byla zjednána náprava, v řešení je momentálně 42 případů a další nové případy přibývají. K odtahu vozidla může dojít teprve po marném uplynutí zákonné dvouměsíční lhůty od doručení výzvy do vlastních rukou či v případě nemožnosti doručení od vyvěšení na úřední desku Městského úřadu Příbram.

Odstavené vozy jsou velkým problémem, který komplikuje život našim občanům, řidičům. Jsem velmi rád, že máme nyní větší možnosti se touto problematikou zabývat, a věřím, že v mnoha případech dojde k nápravě stavu. V opačném případě budou automobily odtaženy. První nepojízdné vozy začnou z ulic města mizet již v těchto dnech a další budou následovat postupně tak, jak budou dobíhat zákonné lhůty,“ dodal Jan Konvalinka.

Obyvatelé mohou hlásit odstavené automobily strážníkům Městské policie, kteří vozy zaevidují a pak může začít město podnikat kroky k jejich odstranění.

Dnes, 09:12
Příbramská nemocnice má po uvolnění dalšího oddělení stovku covidových lůžek.
2.3.2021
V době epidemie jsou lesy plné návštěvníků. Jejich auta ale blokují průjezd.
23.2.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Nález uhynulých zvířat u Sedlice.
23.2.2021
Policisté se budou muset obejít bez jednoho důkazu při vyšetřování hromadného úhynu zvířat. Orla mořského...
23.2.2021
Přes složitou epidemiologickou situaci probíhá dál řada investičních akcí. To se projevilo i v programu...
Otrávený orel mořský u Sedlice.
21.2.2021
Nepříjemný pohled se naskytl nálezci, který v pátek 19. února našel u obce Sedlice nedaleko...
POL POINT v Krásné Hoře umožní lidem podat oznámení policii formou videa
19.2.2021
Virtuální způsob komunikace prostřednictvím Pol Pointu umožňuje přijmout oznámení z jakéhokoliv místa a přijaté oznámení obratem...
17.2.2021
Není to tak dlouho, kdy byl revitalizován rybník v Lesoparku Dražovka v Hořovicích. Kolem něj...
16.2.2021
Rozvolňování protikoronavirových opatření je v nedohlednu, dlouhodobá výuka teorie a řešitelské soutěže na dálku jsou...
16.2.2021
Sanity rychlé záchranné služby prý zbytečně jezdí přes rušné centrum města. Proč nevyužívají zadní výjezd...
16.2.2021
Na hranicích příbramského a berounského okresu působí parta mladých lidí, kteří si říkají Dovedové Křešín....
Reklama