Organizování proticovidové pomoci na Praze-západ. Propojování dobrovolníků a seniorů či rozdávání dezinfekce

Na Praze-západ je organizována pomoc, která především propojuje dobrovolníky se seniory a dalšími rizikovými skupinami v souvislosti s šířením koronavirové infekce. Rozdávána je také kupříkladu dezinfekce.

Horoměřičtí senioři se mohou, v souvislosti s potížemi vyplývajícími ze současné epidemie covid-19, obracet na koordinátorku pomoci. Kontaktní osobou je knihovnice Katrin Čtvrtníková, která propojuje poptávku seniorů a dobrovolníků. I ti se na ni mohou obracet, a to na telefon 220 971 929 nebo na mail [email protected] Jedná se o pomoc v podobě roznosu informačních letáků seniorům do schránek, nákupy potravin, drogerie, léků, zdravotnických pomůcek, úhrad složenek na poště a podobně.

První pacienti s covidem-19 se stěhují do nejdeckého Rehosu

Dobrovolnickou pomoc určenou zejména seniorům organizují také skauti v Dobřichovicích, ve spolupráci s tamním městským úřadem. Nabízejí bezplatnou dobrovolnickou pomoc s nákupem, vyřízením pošty, vyvenčením psa, odvozem k lékaři případně donáškou obědů. Ozvat se lze na telefon 722348395 nebo mail [email protected]

Občané městské části Praha-Suchdol si mohou dojít pro dezinfekci, která je zdarma rozdávána každé pondělí od 15 do 17 hodin na dvoře radnice. Alkoholová dezinfekce ANTICOVID na ruce, která je určena výhradně pro vnější použití, je distribuována do donesených vlastních nádob. Na místě je třeba dodržovat odstupy od příchozích i obslužného personálu a dbát pokynů.

Krajská databáze dobrovolníků

Středočeský kraj organizuje výzvu k vytvoření databáze dobrovolníků, jelikož epidemiologická situace má neblahý vliv na zařízení sociálních služeb v podobě náhlého nedostatku personálu. „Již v minulosti se ukázala jako přínosná spolupráce se studenty oboru sociální práce a pečovatelské činnosti, kteří se zapojili v době nouzového stavu do činností zařízení sociálních služeb, nebo dalšími brigádníky a dobrovolníky (dále jen možný pomáhající),“ uvádějí organizátoři aktivity.

Nové odběrové místo na testování COVID-19 je na Václavském náměstí

„Rádi bychom sestavili databázi těchto možných pomáhajících, které bychom mohli s jejich souhlasem oslovit v případě akutního nedostatku personálu u některého z poskytovatelů sociálních služeb ve Středočeském kraji a reagovat tak pružně na vzniklé situace. Nejde v tuto chvíli o závazek možného pomáhajícího, ten bude záviset na dalším jednání a aktuální situaci, cílem je vytvořit seznam, který budeme v případě potřeby využívat a možné pomáhající koordinovat a s poskytovateli propojovat,“ upřesňují.

Jedná se jim v tomto případě především o pomáhající s místem pobytu ve Středočeském kraji. Veřejnost žádají o zprostředkování kontaktů možným pomáhajícím, kteří by se do této databáze zapsali. Registraci lze provést přes elektronický formulář (na který se lze dostat přes web kraje nebo kupříkladu města Černošic) či přes Nelu Schülerovou ([email protected], tel.: 257 280 866, telefon může být přesměrován a spojení může trvat déle) či Ondřeje Vondrušku, [email protected], tel.: 257 280 675, mobil: 606 739 357.

11.6.2021
Letos vyjel z Příbrami 5. června autobus, který pěší turisty i cyklisty zavezl až na...
11.6.2021
Rána na noze a ruce od nože. To jsou zranění žáka 4. základní školy v...
10.6.2021
Komerční článek
Vedení měst často poptává řešení, které neprošlo analýzou toho, co občané opravdu potřebují. Dokumenty zadání...
10.6.2021
Výstavba dálnice D3 bude podle ministerstva dopravy navržena tak, aby mohla vést i územím kolem...
10.6.2021
Dopravní policisté a kriminálka prošetřují smrtelnou nehodu motorkáře ze začátku června v Dolní Lomnici na...
10.6.2021
V Říčanech byla potvrzena otrávená rybí návnada, varuje radnice na webu a sociálních sítích s...
9.6.2021
Výlohy Galerie Skleňák v Bubenči v červnu zaplnila výstava divadelních plakátů Jana Schmida.
7.6.2021
Zajištění maximální bezpečnosti všech zúčastněných je hlavní prioritou organizačního týmu Rally Bohemia. Zabezpečení rychlostních zkoušek,...
4.6.2021
Díky zlepšující se epidemiologické situaci se konečně i mladoboleslavské divadlo otevře svým divákům.
4.6.2021
Po nedobrovolné pauze se konečně otevřely takřka všechny památky, nechybí mezi nimi ani perla Českého...
3.6.2021
Nezařazení poslanci Lubomír Volný a Marián Bojko se s malou skupinkou příznivců vypravili do kolínského...
Reklama