Organizování proticovidové pomoci na Praze-západ. Propojování dobrovolníků a seniorů či rozdávání dezinfekce

Na Praze-západ je organizována pomoc, která především propojuje dobrovolníky se seniory a dalšími rizikovými skupinami v souvislosti s šířením koronavirové infekce. Rozdávána je také kupříkladu dezinfekce.

Horoměřičtí senioři se mohou, v souvislosti s potížemi vyplývajícími ze současné epidemie covid-19, obracet na koordinátorku pomoci. Kontaktní osobou je knihovnice Katrin Čtvrtníková, která propojuje poptávku seniorů a dobrovolníků. I ti se na ni mohou obracet, a to na telefon 220 971 929 nebo na mail [email protected] Jedná se o pomoc v podobě roznosu informačních letáků seniorům do schránek, nákupy potravin, drogerie, léků, zdravotnických pomůcek, úhrad složenek na poště a podobně.

První pacienti s covidem-19 se stěhují do nejdeckého Rehosu

Dobrovolnickou pomoc určenou zejména seniorům organizují také skauti v Dobřichovicích, ve spolupráci s tamním městským úřadem. Nabízejí bezplatnou dobrovolnickou pomoc s nákupem, vyřízením pošty, vyvenčením psa, odvozem k lékaři případně donáškou obědů. Ozvat se lze na telefon 722348395 nebo mail [email protected]

Občané městské části Praha-Suchdol si mohou dojít pro dezinfekci, která je zdarma rozdávána každé pondělí od 15 do 17 hodin na dvoře radnice. Alkoholová dezinfekce ANTICOVID na ruce, která je určena výhradně pro vnější použití, je distribuována do donesených vlastních nádob. Na místě je třeba dodržovat odstupy od příchozích i obslužného personálu a dbát pokynů.

Krajská databáze dobrovolníků

Středočeský kraj organizuje výzvu k vytvoření databáze dobrovolníků, jelikož epidemiologická situace má neblahý vliv na zařízení sociálních služeb v podobě náhlého nedostatku personálu. „Již v minulosti se ukázala jako přínosná spolupráce se studenty oboru sociální práce a pečovatelské činnosti, kteří se zapojili v době nouzového stavu do činností zařízení sociálních služeb, nebo dalšími brigádníky a dobrovolníky (dále jen možný pomáhající),“ uvádějí organizátoři aktivity.

Nové odběrové místo na testování COVID-19 je na Václavském náměstí

„Rádi bychom sestavili databázi těchto možných pomáhajících, které bychom mohli s jejich souhlasem oslovit v případě akutního nedostatku personálu u některého z poskytovatelů sociálních služeb ve Středočeském kraji a reagovat tak pružně na vzniklé situace. Nejde v tuto chvíli o závazek možného pomáhajícího, ten bude záviset na dalším jednání a aktuální situaci, cílem je vytvořit seznam, který budeme v případě potřeby využívat a možné pomáhající koordinovat a s poskytovateli propojovat,“ upřesňují.

Jedná se jim v tomto případě především o pomáhající s místem pobytu ve Středočeském kraji. Veřejnost žádají o zprostředkování kontaktů možným pomáhajícím, kteří by se do této databáze zapsali. Registraci lze provést přes elektronický formulář (na který se lze dostat přes web kraje nebo kupříkladu města Černošic) či přes Nelu Schülerovou ([email protected], tel.: 257 280 866, telefon může být přesměrován a spojení může trvat déle) či Ondřeje Vondrušku, [email protected], tel.: 257 280 675, mobil: 606 739 357.

Dnes, 17:22
Zatím co v roce 2019 řešila policie na Příbramsku jediný případ pohlavního zneužívání, ve kterém...
Dnes, 15:38
Před 21 lety 13. ledna se narodili medvědí bráškové Vojta, Kuba a Matěj. Zpočátku medvíďata...
Dnes, 14:45
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Dnes, 14:45
Fotograf Jiří Jiroušek pořizuje úžasné snímky Česka z ptačího pohledu.
Včera, 13:30
Krve je nedostatek. Příbramská nemocnice požádala město pomoc se z
Včera, 12:00
Město tento projekt zřídilo s jednoznačným záměrem, finančně podpořit péči o památkové dědictví města. Letos...
Včera, 10:20
V městské části Praha 20 rezignovali v prosinci na svou funkci dva radní – Jana...
24.1.2021
Jsme nedaleko Kolína v labské nivě jihovýchodně od soutoku Labe s řekou Cidlinou, mezi obcemi...
23.1.2021
Neobvyklý zásah absolvovala například začátkem května jednotka z kolínské stanice. Na hřbitově v nedaleké obci...
23.1.2021
Vyklizenou budovu muzea předali pracovníci Polabského muzea stavební firmě právě před rokem.
22.1.2021
Děti z mateřské školy Větrník, při Základní škole Letců R.A.F., se už dočkaly. Mohou se...
Reklama