Parkovací dům na Černém Mostě vyjde Prahu na 498,8 milionu

P+R parkovací dům na Černém Mostě postaví pro pražský magistrát za 498,8 milionu korun bez DPH firmy BAK stavební společnost a Metrostav. Vyplývá to z věstníku veřejných zakázek.

Dům má nabídnout kapacitu 880 míst. Podle dřívějších informací by se mělo začít stavět v polovině roku a hotovo být na konci příštího. Město plánuje stavbu i dalších podobných parkovišť. Praha má dlouhodobě potíže s nedostatkem míst na záchytných parkovištích.

Účelem parkovišť P+R je levit dopravě v centru města tím, že dojíždějící nechají auto na kraji města a dále pokračují hromadnou dopravou. Nyní jich je v metropoli asi 20, umístěna jsou u stanic metra, autobusů, tramvají nebo vlaků. Nedostatek těchto parkovišť je často připomínaným problémem pražské dopravy, politici často mluví o posílení jejich kapacit. Za poslední roky jich nicméně vzniklo minimum, naposledy bylo na konci loňského roku otevřeno P+R parkoviště Běchovice-střed.

Parkovací dům na Černém Mostě bude umístěn u Chlumecké ulice na místě stávajícího pozemního parkoviště P+R s kapacitou 294 míst. Od parkoviště řidiči budou moci dojít na nedalekou stanici metra B.

Čapkova vila se na čas otevře ještě před rekonstrukcí

Magistrát nedávno získal stavební povolení pro stavbu dalšího parkovacího domu v Petržílkově ulici v Praze 13. Jeho kapacita bude 360 míst, z nichž část bude sloužit místním obyvatelům a část jako záchytné parkoviště P+R. Náklady jsou odhadnuty na 278 milionů korun bez DPH a dokončen má být do poloviny roku 2022.

Kromě toho magistrát plánuje stavbu dalších šesti parkovacích domů, se kterými by se však mělo začít až v roce 2022. Má jít o dům u stanice metra Depo Hostivař pro 649 aut, P+R na Opatově s kapacitou 498 míst, podzemní a nadzemní objekt na Zličíně s 450 a 688 parkovacími místy a dům v Tobrucké ulici v Praze 6 pro 380 vozidel. Poslední parkovací dům je součástí projektu dopravního terminálu u Smíchovského nádraží a vejít by se do něj mělo 1000 aut.

Město také připravuje osm standardních P+R parkovišť s menší kapacitou. Letos v září by mělo začít budování prvního, které má být umístěno u železniční stanice Praha – Hostivař a má pojmout téměř 80 aut. Ještě letos by mělo být dokončeno také parkoviště u stanice Praha – Kyje, které nabídne 50 stání.

čtk

Nemocnice na Bulovce

ČVUT vyrobilo robota na testování vzorků na koronavirus

Včera, 14:38
Konkrétně hudební klub v Malostranské besedě kvůli zmenšení kapacity zvedl vstupné na 400 korun. Koncerty...
Včera, 12:36
Kralupy nad Vltavou na Mělnicku chystají úpravu ploch u železničního nádraží, kde by měl být...
Včera, 11:12
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
Včera, 11:12
V květnu město zahájilo stavební práce na rekonstrukci chodníků a komunikace v lokalitě Pod Hájem....
Včera, 07:52
V centru Kutné Hory bude 12. června při akci Noc kostelů otevřený pouze chrám svaté...
25.5.2020
Kolínská automobilka Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) dnes po více než dvouměsíční odstávce obnovila výrobu,...
25.5.2020
Zoopark Zájezd na Kladensku zpřístupnil pro návštěvníky novou expozici jihoamerických pěvců. Najdou ji v pavilonu...
25.5.2020
Od poloviny minulého týdne je na základě usnesení pražské rady možné podat elektronickou „Žádost na...
25.5.2020
V rámci čtvrté vlny uvolňování podnikatelských a dalších činností, která byla vyhlášena na 25. květen...
25.5.2020
RetroAutoMuzeum ve Strnadicích na Benešovsku, zaměřené na poválečné vozy především ze zemí někdejšího východního bloku,...
25.5.2020
Ceny bytů v Praze jsou dlouhodobě na vysoké úrovni a pro mnoho lidí je tedy...
Reklama