Parné léto v Praze? Vychutnejte si ho jako v Saint Tropez

Co takhle dát si osvěžující koktejl ve sluncem rozpálené Praze. Nealkoholické koktejly s francouzským šmrncem a originální recepturou namíchají hostům v útulném francouzském bistru LE CAVEAU na náměstí Jiřího z Poděbrad. Věděli jste, že nejznámější francouzský koktejl se jmenuje Kir?

Léto je v plném proudu a málo co umí zpříjemnit pobyt v metropoli tak, jako dobré osvěžení v podobě orosené sklenice. Kdo nechce klasiku jako pivo a nemůže alkohol, pro toho jsou skvělou volbou nealkoholické koktejly.

„Na léto jsme si připravili hned dva nové nealkoholické koktejly. První bude jahodové mojito, které připravujeme ze sirupu, který si sami vyrábíme. Použijeme do něj, čerstvé jahody, mátu, med a limetku,“ říká spolumajitel bistra Pavel Sochor.

Mix oblíbeného ovoce a domácích surovin je zdravý, a navíc umí cestovat. „Tento koktejl je svěží a rázem vás přesune na pláž někde okolo Saint Tropez,“ dodává Sochor.

V bistru ale dělají nejen osvědčené receptury, vymýšlí i vlastní mixy. „Druhý koktejl je znovu ze sirupu, který si sami vyrábíme a vymysleli jsem si recept. Jdou do něj hrušky, skořice, badyán, rozmarýn, třtinový cukr a v neposlední řade ciderový ocet,“ prozrazuje Sochor.

Dostanete tak sladkokyselý a osvěžující drink, který si můžete samozřejmě vzít s sebou a brouzdat mezi stánky na trzích přímo před kavárnou na Jiřáku.

Francie je kolébkou kulinářských fines, původ zde má i koktejl, který se jmenuje Kir. Ten je směsí bílého vína a likéru z černého rybízu. Pochází z Burgundska a užívá se hlavně ve Francii jako oblíbený aperitiv. V různých oblastech Francie se vyrábí a prodává v mnoha variantách, například s likérem z broskví, z moruší, z grapefruitu. Nejčastěji se používá víno odrůdy Aligoté. Vylepšením receptu je Královský kir, v něm je místo vína namícháno šampaňské,  případně sekt. Víno se někdy nahrazuje i cidrem.

První cenu v architektonické soutěži na nový hřbitov v pražském Suchdole získal architekt Martin Rosa (autory vítězného návrhu jsou spolu s ním také Václav Šuba a Jakub Červenka).
20.7.2021
Pražští zastupitelé schválili změnu účelu investičních dotací pro městskou část Praha-Suchdol. Peníze půjdou na vybudování...
Ze křtu klipu Na Vivaldiho!
20.7.2021
Ve skanzenu v Přerově nad Labem a v kapli i zámku ve Smiřicích byl natáčen...
14.7.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
14.7.2021
Ačkoli je na Radouči instalována řada informačních tabulí o nevhodném krmení syslů, stále řada návštěvníků...
10.7.2021
Člověk, který dosáhl důchodového věku a hodlá si v nejbližší době o starobní důchod zažádat,...
6.7.2021
Letos 21. června uplynulo třicet let od posledních minut sovětských vojáků na území Československa –...
4.7.2021
V Ateliéru Josefa Sudka na Újezdě probíhá výstava – přátelský dialog plastik sochařky Hany Wichterlové...
2.7.2021
Náročná obnova památkově chráněného objektu Šlechtovy restaurace ve Stromovce míří do finální fáze. Aktuálně byly...
2.7.2021
Začátkem roku nebylo vůbec jasné, v jakém formátu se budou smět konat automobilové soutěže. Úvod...
2.7.2021
Finále festivalu Porta, se v Lesním divadle v Řevnicích bude konat již po třinácté, tentokrát...
30.6.2021
Hlavní město finalizuje veškeré materiály, které vznikly za účelem prověření místa uložení ostatků Zdeny Mašínové...
Reklama