Parné léto v Praze? Vychutnejte si ho jako v Saint Tropez

Co takhle dát si osvěžující koktejl ve sluncem rozpálené Praze. Nealkoholické koktejly s francouzským šmrncem a originální recepturou namíchají hostům v útulném francouzském bistru LE CAVEAU na náměstí Jiřího z Poděbrad. Věděli jste, že nejznámější francouzský koktejl se jmenuje Kir?

Léto je v plném proudu a málo co umí zpříjemnit pobyt v metropoli tak, jako dobré osvěžení v podobě orosené sklenice. Kdo nechce klasiku jako pivo a nemůže alkohol, pro toho jsou skvělou volbou nealkoholické koktejly.

„Na léto jsme si připravili hned dva nové nealkoholické koktejly. První bude jahodové mojito, které připravujeme ze sirupu, který si sami vyrábíme. Použijeme do něj, čerstvé jahody, mátu, med a limetku,“ říká spolumajitel bistra Pavel Sochor.

Mix oblíbeného ovoce a domácích surovin je zdravý, a navíc umí cestovat. „Tento koktejl je svěží a rázem vás přesune na pláž někde okolo Saint Tropez,“ dodává Sochor.

V bistru ale dělají nejen osvědčené receptury, vymýšlí i vlastní mixy. „Druhý koktejl je znovu ze sirupu, který si sami vyrábíme a vymysleli jsem si recept. Jdou do něj hrušky, skořice, badyán, rozmarýn, třtinový cukr a v neposlední řade ciderový ocet,“ prozrazuje Sochor.

Dostanete tak sladkokyselý a osvěžující drink, který si můžete samozřejmě vzít s sebou a brouzdat mezi stánky na trzích přímo před kavárnou na Jiřáku.

Francie je kolébkou kulinářských fines, původ zde má i koktejl, který se jmenuje Kir. Ten je směsí bílého vína a likéru z černého rybízu. Pochází z Burgundska a užívá se hlavně ve Francii jako oblíbený aperitiv. V různých oblastech Francie se vyrábí a prodává v mnoha variantách, například s likérem z broskví, z moruší, z grapefruitu. Nejčastěji se používá víno odrůdy Aligoté. Vylepšením receptu je Královský kir, v něm je místo vína namícháno šampaňské,  případně sekt. Víno se někdy nahrazuje i cidrem.

Včera, 18:35
Kladno hledá úspory 150 milionů korun kvůli dopadům koronaviru. Odloží například některé opravy silnic, chodníků...
Včera, 17:19
V Nemocnici Hořovice a v Rehabilitační nemocnici Beroun jsou od tohoto týdne povoleny návštěvy a...
Včera, 17:00
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
Včera, 17:00
Plastové trdelníky na barokních fasádách, výlohy polepené fotkami potravin, historické okenice ověšené policemi s matrjoškami....
Včera, 16:32
Členové Českého svazu ochránců přírody společně ve spolupráci se speleology vybudovali unikátní přezimovací stanici pro...
Včera, 14:42
Rada Prahy 2 schválila výpůjčku části nemovitosti parku Karlovo náměstí společnosti Rehwaldt Till pro průzkum...
Včera, 13:25
Městská knihovna v Praze otevírá sousedskou dílnu DOK16, kterou najdete v kobce č. 16 na...
Včera, 12:18
S možným rozšířením parkovacích zón navrženým některými městskými částmi dnes souhlasila Rada hlavního města Prahy....
Včera, 11:44
Soudních znalců ubývá, důvodem jsou podle Ilji Žukova z Psychiatrické společnosti České lékařské společnosti Jana...
Včera, 09:06
Nová mělnická cyklostezka navazuje na mezinárodní labskou cyklotrasu. Slouží i jako průtah městem a propojuje...
Včera, 07:48
Koronavirus sice postavil téměř všechno na hlavu, ale ne všude se zastavily práce. A tak...
Reklama