Po dlouhých měsících se nymburští obyvatelé dočkali. Dopravní tepna města, ulice Boleslavská, a kruhový objezd u nemocnice jsou průjezdné

Stavbu kruhového objezdu u nemocnice provázela od počátku řada problémů, především v souvislosti s uložením inženýrských sítí a jejich neplánovanými přeložkami a opravami.

Vzhledem k tomu, že kruhový objezd u nemocnice je technicky dokončený a konečně začne sloužit místní dopravě, se dočasné dopravní řešení na náměstí vrátilo do původního režimu dopravy.

Přesto, že jde stále o stavbu se zástupci investora, zhotovitele, Policie ČR a města dohodli o její užívání. Pro Nymburčany je po dlouhých měsících, kdy museli jezdit zdlouhavě po objízdných trasách, velmi dobrá zpráva, že je Boleslavská třída konečně průjezdná a kruhový objezd u nemocnice je také pro dopravu otevřený.

Řidiči si už musí dávat pozor na nový dopravní režim ve městě, který souvisí s tím, že byla dočasná dopravní opatření zrušena. Například parkování před Řeznictvím Řehák na Boleslavské třídě už není povolené a mění se i dopravního režim přímo na náměstí na křižovatce ulic Boleslavská a Tyršova. Boleslavská má opět status hlavní silnice a Tyršova se vrací do režimu vedlejší silnice, na které dáváme přednost.

Vánoční pečení aneb Jak na tradiční i méně známé recepty

„Apelujeme na řidiče, aby jezdili opatrně,“ varuje místostarosta města Bořek Černý a pokračuje: „Doprava se vrací do původní podoby po více než půl roce a pozornost je tak na místě. Opět se otevře přechod pro chodce mezi Eliškou a Českou spořitelnou, který byl dočasně uzavřený. I tady je třeba dbát zvýšené opatrnosti. Podél kruhového objezdu mohou chodci naplno užívat chodníky, dostanou se po nich už bez potíží do nemocnice. Sanitky zdravotníků začnou opět používat hlavní vjezd.“

Připomeňme fakta. Investorem stavby kruhových objezdů je Středočeský kraj, kterému Boleslavská třída patří. Město Nymburk participovalo na projektu financováním chodníků. Stavba byla rozdělena do tří etap. První etapa znamenala přípravu Poděbradské ulice pro nájezd do kruhového objezdu, která byla dokončena, druhou etapou je právě problematická výstavba kruhového objezdu u nemocnice a třetí etapa znamená výstavbu kruhového objezdu na místě stávajícího provizorního kruhového objezdu u bazénu. Tato třetí etapa se odkládá na jaro příštího roku. Důvodem odkladu jsou neustálé změny termínů zhotovitelem a problémy s dopravou ve městě. Souběžná stavba druhého kruhového objezdu by tuto situaci ještě zhoršila.

„Stavba jede podle neschváleného harmonogramu, na což technický dozor investora opakovaně upozorňuje,“ uvádí starosta města Tomáš Mach. „Termíny se měnily s každým telefonátem a kontrolním dnem na stavbě. Předávat takové informace občanům je nanejvýš nepříjemné. Máte sice slib a písemný doklad s jasně napsaným termínem, ten ale nakonec neplatí. Jsem rád, že to je za námi a že kruhový objezd konečně začne sloužit.“

Dnes, 05:48
V noci z 28. na 29. prosince 1941 odstartoval z Anglie bombardér, na jehož palubě...
Včera, 13:40
Jakmile vznikly na počátku 20. století v Poděbradech lázně, nastala ta správná chvíle, pro mohutnou...
17.12.2020
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
17.12.2020
Nymburk pro příští rok po letech zvýší poplatek za svoz odpadu. Zdražení radnice zdůvodňuje významným...
12.12.2020
Tento známý mořeplavec a etnograf nechal upravit bývalou panskou kovárnu a rychtu z počátku 18....
10.12.2020
Jan Dědina byl malíř, a město Nymburk nyní o něm vydalo výpravnou publikaci. Křest byl...
4.12.2020
Sleva se týká provozoven, u nichž byl v rámci nouzového stavu vyhlášeného k pandemii SARS...
15.11.2020
Stezka vede okolím vrchu Pozorovatelna, velice zvláštní, pro Polabí netypickou přírodní lokalitou, která byla navíc...
14.11.2020
Unikátní a dodnes pohyblivá duna pochází už z období čtvrtohor a je domovem ohrožených druhů...
13.11.2020
Výtvarné soutěže s názvem Pohlednice k 600. výročí narození českého krále Jiřího z Poděbrad se...
12.11.2020
První práce se soustředí na úsek od Cukrárny Fiala po budovu městského úřadu, druhá etapa...
Reklama