Praha 12 podpoří projekty svých obyvatel milionem korun

Radní na Praze 12 letos poprvé finančně podpoří projekty, které na zvelebení městské části vymyslí sami její obyvatelé. V rámci participativního rozpočtu na to radní vyčlenili milion korun. Uvedl místostarosta Prahy 12 Petr Šula (TOP 09). Radnice přijímá do soutěže návrhy na investiční projekty do 15. května, vítěz bude známý v prosinci tohoto roku.

„Radnice vymezí část peněz v návrhu ročního rozpočtu, obyvatelé přijdou s detailně propracovanými návrhy toho, co by se podle nich mělo v následujícím roce vylepšit a za asistence městské části tyto projekty doladí,“ vysvětlil koncept místostarosta. Dodal, že po veřejném projednání následuje hlasování, během něhož obyvatelé rozhodnou, které z předložených projektů městská část zrealizuje.

Projekty by se měly týkat úprav veřejně přístupného prostranství, které městská část spravuje. Podle Šuly budou akceptovány i projekty umístěné v budovách, které Praha 12 vlastní a jsou veřejně přístupné.

Vzácná kočka divoká si vybrala za svůj nový domov Doupovské hory

Předpokládané náklady pro jeden projekt však podle pravidel výzvy nesmí přesáhnout 250.000 korun, a to včetně nákladů na přípravu projektové dokumentace.

Občané budou o projektech hlasovat v říjnu a listopadu. Městská část vítězný projekt vyhlásí v prosinci. Podle plánů modřamské radnice by vítězné projekty měly být hotové do června 2022.

Dnes se mělo původně konat veřejné představení projektu a vyhlášení výzvy pro participativní rozpočet. To se muselo kvůli vládním bezpečnostním opatřením zrušit. Výzvu, pravidla či přihlašovací formulář tak zájemci najdou pouze na webových stránkách městské části.

čtk

Včera, 16:49
V Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Brdy se letos opět objevil rys ostrovid. V lednu ho...
Včera, 15:05
Novou podobu kladenského Sítenského mostu navrhne architekt Josef Pleskot. Most je ve špatném technickém stavu,...
Včera, 13:31
Mělnické centrum pro seniory preventivně vytváří seznam pomocníků, kteří v případě rozšíření onemocnění COVID-19 zastoupí...
3.4.2020
Kvůli koronaviru se letos neuskuteční festival Porta, jehož finále pořadatelé plánovali na 26. až 28....
3.4.2020
Do testování vzorků na koronavirus se zapojil i Státní ústav jaderné, chemické a biologické ochrany,...
3.4.2020
Radnice Prahy 6 dnes ráno začala odstraňovat sochu maršála Ivana Stěpanoviče Koněva v Bubenči. Socha...
3.4.2020
Radní Středočeského kraje dali na doporučení odborné komise a rozhodli o tom, že speciální vůz...
2.4.2020
Praha zahájila pravidelné dezinfikování vltavských náplavek. Kromě toho se také dezinfikují náměstí, zastávky MHD, veřejné...
2.4.2020
Při přípravě stavby nové cesty našli dělníci v Kladně starou štolu. Cesta propojí rekreační park...
2.4.2020
Aktualizováno: Krizový štáb Středočeského kraje vedený hejtmankou Jaroslavou Pokornou Jermanovou začal distribuovat první část dezinfekčních...
Reklama