Praha vyzvala Středočeský kraj k omezení příměstské dopravy

Pražský magistrát vyzval Středočeský kraj, aby omezil provoz příměstské dopravy. Důvodem je na některých spojích až devadesátiprocentní pokles cestujících kvůli opatřením proti koronaviru. Po jednání magistrátního krizového štábu to řekl náměstek pražského primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě). Praha již zavedla na svém území prázdninový provoz MHD a zakázala vstup do vozů předními dveřmi.

„Opakovaně apelujeme na předsedkyni krizového štábu středočeského kraje na to, aby se příměstské spoje omezili, a to jak vlakové, tak autobusové,“ řekl Scheinherr.

Pokles cestujících je podle náměstka 80 a někde až 90 procent proti běžnému stavu. „Přitom spoje jezdí v plném rozsahu. Například železniční spoje jezdí dvě soupravy a jedna je úplně prázdná a je zbytečné, aby jezdily. Paní hejtmanka (Jaroslava Pokorná) Jermanová (ANO) s tím stále nesouhlasila, proto na kraj opakovaně apelujeme,“ řekl Scheinherr.

„Na krizovém štábu jsme se rozsahem dopravy zabývali a shodli jsme na tom současnou dopravu zachovat. Je nastaven prázdninový režim. Snažíme se udržet maximální dostupnost a komfort pro Středočechy tak, aby se mohli dostat do práce, na nákup a k lékaři,“ řekla ČTK hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO). Dopravou se bude středočeský krizový štáb podle ní zabývat i nadále.

Dalším důvodem vedle úbytku cestujících je podle Scheiherra prosba Českých drah, aby byl počet spojů omezen. „Jeho zaměstnanci jsou postiženi jak výskytem koronaviru, tak karanténami a jsou i s dětmi doma,“ řekl Scheinherr.

Čilý pracovní ruch na Sychrově. po 13 letech končí práce na novém okruhu

Pražský magistrát zavedl prázdninové jízdní řády u metra, tramvají i autobusů. V autobusech je zakázán nástup předními dveřmi a prodej jízdenek u řidičů. Všechny vozy jsou rovněž dezinfikovány.

Kraj podle náměstka dosud přistoupil pouze k zákazu nástupu do autobusů předními dveřmi a zrušením turistických spojů jako jsou cyklovlaky nebo Posázavský pacifik.

Kvůli opatřením proti koronaviru ubylo v MHD cestujících. Zatímco v pondělí 2. března využilo metro přes 1,1 milionu cestujících, v úterý 17. března po zavedení opatření to bylo 310.000 lidí. Obrat cestujících, tedy součet vstupů a výstupů z metra, byl 2. března 2,2 milionu oproti 620.000 ve středu. Obdobně se podle DPP vyvíjejí i přepravní údaje z autobusů a tramvají.

čtk

Včera, 16:49
V Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Brdy se letos opět objevil rys ostrovid. V lednu ho...
Včera, 15:05
Novou podobu kladenského Sítenského mostu navrhne architekt Josef Pleskot. Most je ve špatném technickém stavu,...
Včera, 13:31
Mělnické centrum pro seniory preventivně vytváří seznam pomocníků, kteří v případě rozšíření onemocnění COVID-19 zastoupí...
3.4.2020
Kvůli koronaviru se letos neuskuteční festival Porta, jehož finále pořadatelé plánovali na 26. až 28....
3.4.2020
Do testování vzorků na koronavirus se zapojil i Státní ústav jaderné, chemické a biologické ochrany,...
3.4.2020
Radnice Prahy 6 dnes ráno začala odstraňovat sochu maršála Ivana Stěpanoviče Koněva v Bubenči. Socha...
3.4.2020
Radní Středočeského kraje dali na doporučení odborné komise a rozhodli o tom, že speciální vůz...
2.4.2020
Praha zahájila pravidelné dezinfikování vltavských náplavek. Kromě toho se také dezinfikují náměstí, zastávky MHD, veřejné...
2.4.2020
Při přípravě stavby nové cesty našli dělníci v Kladně starou štolu. Cesta propojí rekreační park...
2.4.2020
Aktualizováno: Krizový štáb Středočeského kraje vedený hejtmankou Jaroslavou Pokornou Jermanovou začal distribuovat první část dezinfekčních...
Reklama