Praha vyzvala Středočeský kraj k omezení příměstské dopravy

Pražský magistrát vyzval Středočeský kraj, aby omezil provoz příměstské dopravy. Důvodem je na některých spojích až devadesátiprocentní pokles cestujících kvůli opatřením proti koronaviru. Po jednání magistrátního krizového štábu to řekl náměstek pražského primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě). Praha již zavedla na svém území prázdninový provoz MHD a zakázala vstup do vozů předními dveřmi.

„Opakovaně apelujeme na předsedkyni krizového štábu středočeského kraje na to, aby se příměstské spoje omezili, a to jak vlakové, tak autobusové,“ řekl Scheinherr.

Pokles cestujících je podle náměstka 80 a někde až 90 procent proti běžnému stavu. „Přitom spoje jezdí v plném rozsahu. Například železniční spoje jezdí dvě soupravy a jedna je úplně prázdná a je zbytečné, aby jezdily. Paní hejtmanka (Jaroslava Pokorná) Jermanová (ANO) s tím stále nesouhlasila, proto na kraj opakovaně apelujeme,“ řekl Scheinherr.

„Na krizovém štábu jsme se rozsahem dopravy zabývali a shodli jsme na tom současnou dopravu zachovat. Je nastaven prázdninový režim. Snažíme se udržet maximální dostupnost a komfort pro Středočechy tak, aby se mohli dostat do práce, na nákup a k lékaři,“ řekla ČTK hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO). Dopravou se bude středočeský krizový štáb podle ní zabývat i nadále.

Dalším důvodem vedle úbytku cestujících je podle Scheiherra prosba Českých drah, aby byl počet spojů omezen. „Jeho zaměstnanci jsou postiženi jak výskytem koronaviru, tak karanténami a jsou i s dětmi doma,“ řekl Scheinherr.

Čilý pracovní ruch na Sychrově. po 13 letech končí práce na novém okruhu

Pražský magistrát zavedl prázdninové jízdní řády u metra, tramvají i autobusů. V autobusech je zakázán nástup předními dveřmi a prodej jízdenek u řidičů. Všechny vozy jsou rovněž dezinfikovány.

Kraj podle náměstka dosud přistoupil pouze k zákazu nástupu do autobusů předními dveřmi a zrušením turistických spojů jako jsou cyklovlaky nebo Posázavský pacifik.

Kvůli opatřením proti koronaviru ubylo v MHD cestujících. Zatímco v pondělí 2. března využilo metro přes 1,1 milionu cestujících, v úterý 17. března po zavedení opatření to bylo 310.000 lidí. Obrat cestujících, tedy součet vstupů a výstupů z metra, byl 2. března 2,2 milionu oproti 620.000 ve středu. Obdobně se podle DPP vyvíjejí i přepravní údaje z autobusů a tramvají.

čtk

Včera, 18:57
Zastupitelé hl. m. Prahy na čtvrtečním zasedání schválili rozšíření spolupráce na projektu Kampus Hybernská formou...
Včera, 17:45
Archeologická sonda na hřbitově v Ďáblicích by v létě měla zjistit, kde byly uloženy ostatky...
Včera, 15:23
Konstrukčně návrh zaštítil technik strojní služby ze směny A Jaroslav Šantora, který nejen nakreslil samotné...
Včera, 13:11
Expozice vnímavému návštěvníkovi prozradí například to, proč jsou Velvary spjaty se vznikem dobrovolného hasičstva, a...
Včera, 11:28
Opravu městského bazénu projednali před prázdninovou přestávkou příbramští zastupitelé. Výsledkem je rozhodnutí, že rekonstrukce se...
4.7.2020
Rada města schválila firmu, která postaví v Nymburku novou lávku přes Labe. Bude ji stavět společnost...
Mladá Boleslav
4.7.2020
Největší sucho za posledních pět set let i rozsáhlé deště, to je celorepubliková realita dnešních...
4.7.2020
Kontroly probíhaly na silnicích a dálnicích ve Středočeském kraji a bylo do nich nasazeno několik...
4.7.2020
Město Kolín pokračuje ve snaze změnit memorandum, podle kterého nemůže v bytech přednostně určených pro...
3.7.2020
Provoz na trati č. 120 z pražského Hlavního nádraží přes Bubny, Dejvice, Veleslavín, Ruzyni a...
Reklama