20℃
Dnes je 22. září , svátek má Darina

Sudy plné tlejících mrtvol na dně přehrady. Z řádění orlických vrahů dodnes mrazí

Další fotky

Začátek devadesátých let. Naše země se dostala do totální svobody, kterou si každý vykládal po svém. Trest smrti byl zrušen a kriminalita stoupla až čtyřikrát. Máme tu partičku chlápků kolem třicítky, kteří si libovali v luxusu, popíjeli v barech, chodili spolu posilovat a jejich nákladný život je stál dost peněz. Rozhodli se, že je získají po svém, a tak začali vraždit lidi, zejména podnikatele.

Reklama

Tajná chodba měla propojovat zámky v Nelahozevsi a ve Veltrusech. Co se v ní ukrývá?

Na svém kontě mají celkem pět vražd, k nimž došlo mezi lety 1991 a 1993. Tři oběti skončily na dně orlické přehrady v pletivu nebo sudech, jedna zemřela v nemocnici a jedna byla zastřelena ve svém domě.

Tři roky kanibal Ladislav Hojer děsil Československo. Ženy vraždil ve vlaku i u přehrady

Soud se konal až v prosinci roku 1996 z důvodu dlouhého vyšetřování vražd, které trvalo rok a půl. Hlava gangu Karel Kopáč byl po devíti stáních dne 18. dubna 1997 odsouzen na 21 let (roku 2004 se oběsil na šňůrce od trenýrek), Ludvík Černý dostal doživotí, Vladimír Kuna také doživotí. Nejnižší tresty dostal Petr Chodounský a Irena Meierová, byli odsouzeni na 14 a 12 let.

Všichni se odvolali. Vrchní soud v listopadu 1997 tresty potvrdil. Snížil je pouze Kunovi na 25 let a Meierové na 10 let.

Sadistická šlechtična z Čech si nezadala ani s Čachtickou paní. Proč zůstaly její kruté činy zapomenuty?

Gang z posilovny…

Největším ranařem z gangu byl Karel Kopáč, který na začátku ledna v roce 1994 ochrnul při autonehodě. Pracoval jako člen zásahové jednotky, živil se i jako bodyguard podnikatelů a fandil kulturistice a bojovým uměním. Právě díky posilovně se spolu pánové z gangu orlických vrahů seznámili.

„Sestra Smrt“. Děsivý cejch dostala sestra neprávem. Pochybnosti panují i v případě heparinového vraha

Mimísek a Pacient se přezdívalo Ludvíku Černému kvůli roztomilému obličeji i jeho povaze. Subtilní muž jako typický vrahoun rozhodně nevypadal. Ale zdání klame, jako jediný je stále ve vězení (již žádal o podmínečné propuštění). On sám nabízel nájemné vraždy a po rozpadu gangu se rád chlubil svými mordy v pražském podsvětí. Podle údajů na Wikipedii si Černý ve vězení změnil jméno na Zámečník.

Vladimír Kuna byl před pěti lety předčasně propuštěn z vězení za dobré chování. Byl to on, kdo pomáhal „zpracovat mrtvoly“ do sudů.

Brutální loupežník a kanibal z 16. století. Vraždil těhotné a požíral nenarozené děti

Hledání důkazů

Jedná se o nejznámější případ moderní kriminalistiky, kdy se vyšetřovatelé museli potýkat se zájmem médií, ale i s nedostatečným technickým vybavením při hledání důkazů na dně Orlíku. Potřebovali je najít, jinak by to nemohli vyšetřovat jako vraždu. První informace o záhadných zmizeních proběhly na podzim roku 1993.

5 podivných způsobů sebevraždy aneb neuvěřitelné způsoby, jak se sprovodit ze světa

V červenci v roce 1995 se vydali pátrat na Orlík. Dokonce si vymysleli krycí jméno Akce ‚Bifenil‘ a bylo to nahlášeno jako ekologický průzkum. Měli na pátrání týden a každou chvíli hrozilo prozrazení. Pomáhali jim při tom potápěči z báňské záchranné služby, kteří po pár dnech našli první sud. Neměli šanci prohledat celé dno, proto se zaměřili na Ždákovský most, pod kterým je hloubka kolem padesáti metrů.

Tip: Na motivy skutečné události byl natočen film Sametoví vrazi a také dokument, který je ke zhlédnutí na Youtube.

Co čert nechtěl, do médií jejich pátrání uniklo, což narušilo vyšetřování. Proto ho museli urychlit. Udělali bleskový zátah na podezřelé. Karel Kopáč byl tím, kdo vyšetřovatelům pomáhal rozkrýt celý případ, ostatní svalovali vinu na ty druhé. Další sud s tělem Vltava vydala až v září 1995.

Praha na začátku devadesátek: Rozjížděli to Stouni, vznikaly legendární kluby a připojili jsme se oficiálně na internet

Čtyři zastřelení, jeden výbušný dopis. Podnikatelé i příbuzní

První obětí se stal Aleš Katovský, u kterého Kopáč dělal bodyguarda. K vraždě došlo 5. dubna 1991 a a vrazi si přišli na 800 tisíc korun. Podnikatele vylákali a Černý ho střelil do hlavy, když řídil. Jeho Škoda Favorit skončila v autobazaru. Nejdřív mrtvolu uložili v Rudné, potom si na skládce vzali pletivo a s vypůjčenou Avií jeli na Ždákovský most, kde ho shodili do Vltavy.

Nejbestiálnější vrah v dějinách Československa. Jak Václav Mrázek uspokojoval své sadistické choutky?

Na další vraždy se už připravili. Kuna s Kopáčem si vybudovali ve sklepě posilovnu, kde si udělali improvizovanou střelnici a připravili sem sudy na další mrtvoly. Na začátku ledna 1992 zavraždili podnikatele Leorenta Lipoveciho, kterého vlákali do sklepa pod záminkou, že si od něj chtějí koupit zbraň. Skončil v sudu s louhem na dně přehrady. Gang si přišel na pár desítek tisíc korun.

Klenotník a obchodník se starožitnostmi Vlastimil Hodr byl třetí. Skončil s kulkou v hlavě a přišel o zlaté pečetě, které měl u sebe. Byla to sólo akce Černého, který vraždil na benzínce za bílého dne. Jeho tělo rozřezali, protože se do sudu nevešel.

Kaňky a piják. Za „totáče“ bývalo plnicí pero luxus. Psaní číňanem si děti musely zasloužit

Matka dostala balíček k narozeninám. Explodoval

Neštítili se vraždit členy rodiny. Došlo na matku Vladimíra Kuny, Annu Medkovou, které přišel balíček se semtexem a šrouby, který jí explodoval v únoru 1992 v ruce a na následky zranění zemřela v nemocnici o pár dnů později. Stalo se to v den jejích narozenin. Gangu se ještě podařilo podvést Kunova bratra, tak dědil pouze on. Anna Medková byla majitelkou sado maso salonu.

FOTO: Orlické vraždy

Orlické vraždy - Ždákovský mostOrlické vraždy - Žďákovský mostOrlické vraždy - Hrůzný nález ze dna přehrady Orlík. Tělo první oběti ganguOrlické vraždy - Hrůzný nález ze dna přehrady OrlíkOrlické vraždy - Hrůzný nález ze dna přehrady Orlík
Další fotky
Orlické vraždy - Hrůzný nález ze dna přehrady OrlíkOrlické vraždy - Hrůzný nález ze dna přehrady OrlíkOrlické vraždy - Zavražděný manžel Ireny MeierovéOrlické vraždy - Lubomír ČernýOrlické vraždy - Lubomír ČernýOrlické vraždy - Karel KopáčOrlické vraždy - Vladimír KunaOrlické vraždy - Petr Chodounský

Kopáč chtěl vydělávat na provozování erotického klubu, ale nebyly peníze. Proto chtěl, aby jeho sestra zastavila svůj dům, aby si mohli vzít půjčku v bance. Jenže s tím nesouhlasil Jaroslav Meier, manžel Ireny Meierové. Ta si objednala vraždu u gangu. Jednalo se o sestru Karla Kopáče a milenku Petra Chodounského. A tak se stalo, že Černý na začátku července 1993 samopalem zastřelil poslední oběť gangu.

Přehrada Orlík se stala „úschovnou“ dalších obětí vražd.

Tři roky kanibal Ladislav Hojer děsil Československo. Ženy vraždil ve vlaku i u přehrady

 

Před 2 hodinami
Městská doprava na ruzyňské letiště se potýká v posledních letech s kapacitními problémy. Nejezdí tam...
Staroměstské náměstí
Dnes, 09:01
V centru Prahy už nebudou moci vystupovat lidé v obřích kostýmech pand a dalších zvířat....
Včera, 18:33
Komerční článek
Nordic Telecom i nadále úspěšně pokrývá další lokality svým Nordic 5G internetem. Přes prázdninové měsíce...
Včera, 18:33
Před budovou Národního technického muzea (NTM) na pražské Letné probíhá Recyklační víkend. Výměnou za své...
Včera, 15:13
Budoucí podobu historických budov v centru Prahy, které jsou spojené s palácem Savarin a tvoří...
Včera, 15:03
Bohemka na domácím stadionu zůstává neporažena. Po posledním dramatickém utkání se Zlínem, ale nebyl trenér...
Včera, 11:30
Sochař Jan Hána se narodil 28. října 1927 v Dobronicích u Bechyně, kde začal pracovat...
Včera, 10:44
Heřmaňák pravidelně každou sobotu navštěvuje na Řezáčově náměstí v Praze 7 zhruba tisícovka zákazníků. Do...
20.9.2019
Od pátku 20. září auta už neprojedou ani nezaparkují na Mariánském náměstí, ze kterého se...
20.9.2019
Chlap bídná - Nádoba hříšná. Pod tímto názvem se "skrývá" asi tři hodiny zábavy, kdy...
20.9.2019
V sobotu 21. září 2019 pořádá Dopravní podnik hl. m. Prahy tradiční Den otevřených dveří,...
Reklama