Pražské bazény Šutka a Strahov se po několika měsících dočkají prvních návštěvníků

V rámci čtvrté vlny uvolňování podnikatelských a dalších činností, která byla vyhlášena na 25. květen 2020, bylo oznámeno, že bude povolena návštěva přírodních a umělých koupališť (krytých i nekrytých), což se týká i znovuotevřené bazénu Strahov a Šutka.

„Ministerstvo zdravotnictví stanovilo několik podmínek pro otevření bazénů, které je nutno dodržet. Bazény Strahov a Šutka, které jsou pod správou hlavního města Prahy, jsou schopné tyto podmínky dodržet a Pražané je tedy mohou od pondělí 25. května znovu využívat pro sport a relaxaci. Je nutné, aby návštěvníci důkladně dodržovali pravidla chování, která budou viditelně vyvěšena u vstupů i v areálech bazénů,“ říká radní pro majetek Jan Chabr. Stejně tak budou tato pravidla zveřejněna na webových stránkách bazénů a na jejich facebookových profilech.

 „Na pokladně bazénu na Strahově bude k dispozici bezkontaktní teploměr, jímž se bude měřit teplota jednotlivým návštěvníkům. Stejně tak personálu, a to vždy před začátkem směny. Do vstupní haly i do jednotlivých šaten bude umístěn stolek s dezinfekcí. Ve všech dávkovačích mýdla je k dispozici mýdlo s dezinfekčním účinkem, nebo dezinfekčním prostředkem,“ dodává k pravidlům předseda představenstva Trade Centre Praha, a.s., Filip Veselý. U bazénů bude určená osoba, která bude monitorovat dodržování všech předepsaných opatření.

Vražedný rybník u Plas. Dnes už nikoho nezabije

„Na bazénu Strahov jsme se rozhodli mít koordinátorů více. Bude jím pokladní u vstupu, plavčík pro bazénovou halu a strojník pro sprchy, šatny. Kapacita v bazénu bude průběžně hlídána plavčíky a bude zajištěna každodenní dezinfekce plaveckých pomůcek,“ doplňuje radní Chabr.

Nařízený odstup v šatnách bude vyřešen tak, že pokladní budou vydávat návštěvníkům klíčky ob-skříňku. Kapacita skříněk je dostatečná a budou průběžně v provozu i po provozu dezinfikovány.

U bazénu budou průběžně dekontaminována místa, kudy návštěvníci procházejí. V souvislosti s dezinfekcí byl upraven dezinfekční plán objektu s využitím virucidních přípravků na průběžnou dezinfekci a dezinfekci po skončení provozu. Rovněž bude navýšena výměna vzduchu a během provozu budou průběžně otevírány i boční dveře u bazénu k přirozenému přivětrávání.

Dnes, 18:04
Hlavní město Praha za podpory Rady hl. m. Prahy odsouhlasilo návrh na vyhlášení Programu podpory...
Dnes, 17:10
Středočeský kraj se zapojí do akcí, které příští rok připomenou 1100 let od mučednické smrti...
Dnes, 15:37
andscape festival se v sobotu rozrostl o další umělecké dílo. Přední český umělec Patrik Hábl...
Dnes, 13:12
Ani jsme se nenadáli a čtvrtina prázdnin je pomalu pryč. Chtělo by to nějaký plnohodnotný...
Dnes, 12:29
V návaznosti na celkovou rekonstrukci bývalého rybníka ve Stromovce se uskutečnila také oprava prostoru před...
Plocha Eurovie u nádraží Řevnice
Dnes, 11:01
V plném znění zveřejňujeme avizovanou reakci starosty města Řevnice Tomáše Smrčky na iniciativu možného referenda...
Dnes, 09:40
Rezervace divokých koní, zubrů a praturů v bývalém vojenském prostoru u Milovic na Nymbursku se...
Dnes, 08:58
Autobusy veřejné dopravy neprojedou Zákolany na Kladensku kvůli kovovým zábranám u křižovatky v centru. Zábrany...
Dnes, 07:37
Neratovická poliklinika slouží lidem od začátku sedmdesátých let minulého století. Lékaři se zde starali a...
Včera, 09:37
Tato částečná obměna sanitních vozů zajistí nadále soustavnou kvalitní přednemocniční neodkladnou péči ve Středočeském kraji.
Reklama