Pražský lídr TOP 09 Jiří Pospíšil: “Praha musí pomoci i podnikatelům”

JIŘÍ POSPÍŠIL

Vedení Prahy projedná v nejbližší době návrhy Jiřího Pospíšila na pomoc pražským podnikatelům. Mohlo by se jednat například o odpuštění nájmů v městských nemovitostech nebo finanční dary pro ty nejmenší podnikatele. Jiří Pospíšil teď musí přesvědčit koaliční partnery ve vedení hlavního města o potřebnosti pomocného plánu pro podnikatele.

Zcela zavřené provozy nebo poklesy tržeb na minimum mohou pro tisíce podnikatelů znamenat existenční problémy. Pražská koalice už schválila návrhy TOP 09 na odklad nájmů v městských prostorech a také, že nebude z nezaplacených městských nájmů požadovat po podnikatelích úroky. Zároveň ani nebude neplacení nájemného důvodem k výpovědi.

Pražský lídr TOP 09 Jiří Pospíšil to ale nepovažuje za dostatečnou pomoc pro podnikatele. Bude chtít po koalici další podpůrná opatření.

„Odložení nájmů byl začátek. Musíme si uvědomit, že mnoha podnikatelům vzniknou škody, které je přivedou na pokraj krachu. Proto by město mělo potřebným pomoci ještě více. Chci, aby město nájmy odpustilo, pokud krize bude trvat déle než měsíc. Jsme v koalici sice se dvěma více levicovými subjekty, které mají jiné priority než podnikatele, přesto se je ale pokusím přesvědčit,“ vysvětluje první bod záchranného plánu pro podnikatele Jiří Pospíšil.

Podobným způsobem by mělo město pomoci i podnikatelům v soukromých nájmech.

„Celá řada malých podnikatelů sídlí v soukromých objektech a platí nájem. Těm Praha zatím moc nepomohla. Byl bych rád, aby Praha připravila nějaký dotační titul a spravedlivě podpořila i ty, kteří nemají to štěstí, že sídlí v městských nemovitostech,“ dovysvětlil svůj záměr.

Dalším bodem plánu Jiřího Pospíšila by byla jednorázová finanční pomoc malým soukromníkům.

„Těm nejmenším podnikatelům bychom měli dát nějaké peníze. Neříkal bych tomu dotace, je to spíš jakási forma odškodnění. Chci s koaličními partnery probrat, jestli bychom nemohli dát těm nejmenším podnikatelům nějakou pevně danou částku. Jednorázový příspěvek ve výši 45 tisíc korun by mě osobně přišel jako rozumný. Některá města už takové opatření mají, Ostrava zavádí program 20 tisíc pro ty nejmenší podnikatele s obratem do šesti milionu korun ročně. Jsem přesvědčen, že když to zvládne Ostrava, tak Praha jako bohaté město, by mělo svým podnikatelům umět pomoci,“ uzavírá plán pomoci podnikatelům Jiří Pospíšil.

Dnes, 17:14
V Králově Dvoře skupina dobrovolníků spustila projekt 3D tiskem proti viru. Denně na 3D tiskárnách...
Dnes, 16:17
Mělník chce ve městě další odběrové místo pro testy na onemocnění COVID-19, a to se...
Dnes, 15:05
Pražský magistrát spustil od pondělí 6. dubna nové odběrové místo na bubenečském Výstavišti v Praze...
Dnes, 11:59
Pražské metro na lince C mezi stanicemi Pražského povstání a Kačerov bude od čtvrtka 9....
Farmářské trhy na pražské Kubáni
Dnes, 11:22
Stále čteme, že místnosti, tedy i obchody, se mají hodně větrat. To by se na...
Dnes, 10:55
Do testování vzorků na koronavirus se zapojilo i centrum Biocev Akademie věd ČR a Univerzity...
Dnes, 09:48
Hasiči od 20. března do dnešního dne vyložili zdravotnický materiál z 19 letadel z Číny,...
Dnes, 08:43
"Bohužel se to pořád opakuje. Nikdo se nepřihlásil," uvedl. Radnice dává přednost využití pro seniory...
Dnes, 07:37
Pražská policie tento víkend nezaznamenala v ulicích větší množství lidí než v předchozích dnech, řekla...
bezdomovectví_ilustrační obrázek
Včera, 17:04
Bezdomovci a lidé vykázaní policií z domova kvůli domácímu násilí s nemocí COVID-19 budou zřejmě...
Reklama