Pražští zastupitelé posunuli termín pro zkolaudování základní školy v Dolních Chabrech

Pražští zastupitelé jednali v rouškách, přišel jich jen nutný počet, jednání bylo možné, tak jako jindy, sledovat online.

Pražské zastupitelstvo, které v březnu kvůli šíření koronavirové infekce jednalo v mimořádných podmínkách, kdy především starší a další ohrožení zastupitelé zůstali doma, schválilo mimo jiné posunutí termínu, dokdy městská část Dolní Chabry, které byla poskytnuta drobná účelová dotace, musí zkouladovat základní školu.

Městské části Praha – Dolní Chabry byla na základě usnesení pražského zastupitelstva ze dne 6. září 2018 poskytnuta návratná finanční výpomoc ve výši 15 milionů korun na financování akce Dostavba Základní školy Dolní Chabry – I. etapa. Na základě veřejnoprávní smlouvy o poskytnutí návratné finanční výpomoci se městská část zavázala splatit městu částku v deseti ročních splátkách, splatných vždy k 30. listopadu příslušného roku, počínaje rokem 2019.

Termín posunut na 30. červen 2022

Městská část se zároveň zavázala dosáhnout účelu do 31. prosince 2020 získáním platného kolaudačního rozhodnutí, ke stejnému datu městu doložit finanční vypořádání a použití poskytnuté návratné finanční výpomoci, přičemž v případě nevyužití části či celé poskytnuté částky by městu nevyužité finance vrátila.

Starostka MČ Praha – Dolní Chabry Barbora Floriánová se na město obrátila s prosbou o posunutí data získání kolaudačního rozhodnutí a předložení finančního vypořádání do 30. června 2022, přičemž návratnou finanční výpomoc by nadále splácela v deseti ročních splátkách, splatných vždy k 30. listopadu příslušného roku. Zastupitelstvo návrh, který vypracoval náměstek primátor Pavel Vyhnánek, schválilo.

bezdomovectví_ilustrační obrázek
Včera, 17:04
Bezdomovci a lidé vykázaní policií z domova kvůli domácímu násilí s nemocí COVID-19 budou zřejmě...
4.4.2020
V Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Brdy se letos opět objevil rys ostrovid. V lednu ho...
4.4.2020
Novou podobu kladenského Sítenského mostu navrhne architekt Josef Pleskot. Most je ve špatném technickém stavu,...
4.4.2020
Mělnické centrum pro seniory preventivně vytváří seznam pomocníků, kteří v případě rozšíření onemocnění COVID-19 zastoupí...
3.4.2020
Kvůli koronaviru se letos neuskuteční festival Porta, jehož finále pořadatelé plánovali na 26. až 28....
3.4.2020
Do testování vzorků na koronavirus se zapojil i Státní ústav jaderné, chemické a biologické ochrany,...
3.4.2020
Radnice Prahy 6 dnes ráno začala odstraňovat sochu maršála Ivana Stěpanoviče Koněva v Bubenči. Socha...
3.4.2020
Radní Středočeského kraje dali na doporučení odborné komise a rozhodli o tom, že speciální vůz...
2.4.2020
Praha zahájila pravidelné dezinfikování vltavských náplavek. Kromě toho se také dezinfikují náměstí, zastávky MHD, veřejné...
2.4.2020
Při přípravě stavby nové cesty našli dělníci v Kladně starou štolu. Cesta propojí rekreační park...
Reklama