Příbram bude lákat turisty na slevovou knížku

V letošním roce bude nejspíše častým cílem letních dovolených právě Česká republika. Turistům směřujícím do Příbrami město jejich pobyt zpříjemní Příbramskou zážitkovou knížkou.  Z té budou moci čerpat slevy na zajímavá místa.

Příbramská zážitkovka je plná slevových kuponů na zajímavá turistická místa a také do řady příbramských restaurací, kaváren a provozoven rychlého občerstvení.

„Do této brožury jsme se snažili zapojit všechny významné turistické cíle, a to i ty sportovní. Slevy je možné využít v expozicích Hornického muzea, při prohlídce Svaté Hory, Galerie Františka Drtikola, Domu Natura, ale také při návštěvě středisek Sportovních zařízení města Příbram, jako veřejné bruslení, adventure minigolf, vnitřní bazén a půjčovna sportovních potřeb,“ říká ke vzniku knížky plné slev Zuzana Kučerová z odboru Kancelář města.

Dále má zahrnovat spolupráci s provozovateli stravovacích a ubytovacích zařízení. Služby turistům tak mají být podle Kučerové komplexní.

Za dvě noci ve středních Čechách, návštěva muzea nebo galerie

Při návštěvě a zakoupení plného vstupného v zahrnutých turistických atraktivitách získá návštěvník tuto knížku zdarma. „Výhody v ní uvedené je možné čerpat hned při další návštěvě zařízení, která se do tohoto projektu zapojila,“ uvedla mluvčí města Eva Švehlová.

„Letošní turistická sezona bude jiná. Bude se méně cestovat do zahraničí, ale o to více se budeme věnovat poznávání naší republiky. V Příbrami je řada míst, která nejen o prázdninách lákají k návštěvě či ke sportovnímu vyžití, proto velmi oceňuji nápad usnadnit návštěvníkům našeho města jejich pobyt zde. Příbramská zážitkovka umožní díky výrazným slevám návštěvu více míst,“ uvedl starosta Jan Konvalinka.

Město bylo nedávno podrobeno ostré kritice za nedostatek podnětu pro turisty.

„V Příbrami jsou jen tři cíle – Svatá Hora se Svatohorskými schody, Hornické muzeum a Památník Vojna, za nimiž sem turisté jezdí. Všechny se nacházejí na okrajích města. I v něm najdeme několik pozoruhodností, ale nejsou to cíle, kvůli nimž by někdo z druhého konce republiky vážil do Příbrami cestu. Nemůžeme tu turistům nabídnout jinde obvyklá romantická podloubí, historií dýchající krámky, hospůdky a kavárničky, měšťanské domy a paláce a centrum města pro turisty zatím představuje poušť, kam je nic neláká,“ uvedl Pavel Čámský v rozhovoru pro server Zprávy Příbram.

„Souhlasím s tím, že potenciál cestovního ruchu není, přesto že zde máme Svatou Horu, Hornické muzeum, areál Nový rybník, Galerii Františka Drtikola, Dům Natura nebo Brdy v sousedství, dostatečně využitý,“ reagoval starosta Konvalinka.

Podle něj to chce město změnit. „Proto jsme podpořili zpracování strategie rozvoje cestovního ruchu Příbrami, abychom věděli, jak na tom skutečně jsme a jaké systémové priority bychom si měli stanovit. Děje se tak poprvé v historii města,“ dodal starosta.

Více aktivit v přírodě. O dětské tábory je velký zájem

Dnes, 15:21
S rekonstrukcí bývalého rybníka ve Stromovce byl také opraven prostor před Šlechtovou restaurací, tedy parter...
Dnes, 13:10
Města spojila roční spotřebu 40 tisíc megawatthodin elektřiny a zemního plynu na příští rok pro...
Dnes, 12:03
Muzeum věžáků Kladno nabízí unikátní expozici sídliště Josefa Havlíčka, zaměřenou na kladenské věžáky, urbanismus padesátých...
Včera, 17:40
Na celkové řešení budoucí podoby Vítězného náměstí vyhlásila před dvěma lety rada hlavního města prostřednictvím...
Včera, 15:22
Tančící dům otevřel pro veřejnost své technické zázemí a další nepřístupné prostory včetně nové vyhlídky...
Včera, 12:20
Duše plná koleček – za tajemstvím pohybu mechanických hraček a figur, takový je název unikátní...
Včera, 09:45
V Galerii Villa Pellé je od 10. července k vidění výstava s názvem BrrrainFreeze!!! JuliuseReichela...
Včera, 08:44
Slánští občané chtějí nová parkovací místa, opravu chodníků i více ptactva ve městě. To jsou...
Včera, 07:59
Nejvýznamnější příslušníky rodu Valdštejnů představuje výstava ve Valdštejnské zahradě.
10.7.2020
Ředitelství silnic a dálnic zahájí 12. července Celostátní sčítání dopravy 2020 (CSD). Výstupy z CSD...
Reklama