Příměstský kemp dal zabrat mládeži, mladé Kladeňanky chtějí následovat muže

Příznivci volejbalu se už těší na zápasy všech domácích soutěží mužů i žen, těch nejvyšších zejména. A to tím spíše, že program minulého ročníku doslova v tom nejlepším tvrdě škrtalo na přelomu zimy a jara řádění koronaviru.

Doufejme, že už bude líp. Ostatně už i natěšená Evropa rozlosovala mezinárodní soutěže dospělých, do kterých by se rád a s ambicemi vrátil špičkový kladenský klub mužů Kladno Volejbal CZ.

A mužstvo hostí podle rozlosování 13. září velmi posílený ambiciózní tým VK Lvi Praha (podle webu Kladna hraje se v Tenisovém areálu Štvanice). Další extraligový zápas Kladna proběhne v hale v Porubě s mužstvem Ostravy 20. 9.  A třetí duel, na který se lze těšit 26. 9. ve Sportovní hale na Kladně: Kladno – Brno.

Realizační tým tvoří především trenér Milan Fortuník s asistenty Tomáši Johnem a Samselym, generální koordinátorka Anna Earl, manažer Jindra Neumann, fyzioterapeutka Míša Darsová a kondiční trenér Matyáš Miškovský. Hráčský kádr: nahrávači Ondřej Fortuník a  Matěj Martinča, smečaři Jiří Kraffer, Tomáš Hýský, Jiří Mikulenka, Josef Vostárek, blokaři Adam Zajiček, Vladimír Mikulenka, Lukáš Kyjanica, univerzálové Filip Křesťan a Jiří Mikulenka, libero Tomáš Kunc.

Dobře dopadla série zápasů na předligovém turnaji v Liberci. Tam muži Kladna zdolali Ústí nad Labem 2:1, podlehli domácím 1:2, ale smetli severomoravské Beskydy 3:0 a stejným poměrem setů i Příbram.

Sítenský most je ve špatném technickém stavu. Architekt Pleskot předal Kladnu návrh nového

A protože se dosud hlavně chlapský kladenský klub vtipně spojil s klubem Vavřince (klub tří generací i s beachvolejbalovou školou), má Kladno už posílenou i dívčí složku. A rozvoj dívčího i ženského volejbalu chce, jak se patří podporovat.

Především v dívčím složení také proběhl úspěšný příměstský volejbalový tábor dětí na závěr prázdnin, v areálu Vavřince, v Kladně – Rozdělově. Pod vedením trenéra Jana Pokorného, s řadou obětavě asistujících trenérek a trenérů. Volejbalový trénink probíhal 2x za den. Od pohybové průpravy přes speciálky a spoustu her, nejen s míčem.

Kladenské volejbalové kadetky a juniorky absolvovaly s trenérkou Irenou Pokornou kemp v Pecce. Odskočily si přitom vyhrát pohár do Lupenic a mířily i na další tamní turnaj, o Zmrzlinový pohár. Dobrou chuť, dobré servisy i smeče!

Roušky, respirátory, dezinfekce, rozestupy, plexiskla. Jak jsou v regionech připravena hygienická a bezpečnostní opatření u voleb?

24.10.2020
Hala aspiruje na velmi vysoké ohodnocení v rámci ekologické certifikace BREEAM 2016 New Construction dle nejnovějších...
23.10.2020
Na základě rozhodnutí Vlády ČR je od 22. října zásadně omezen maloobchod, služby, činnost úřadů...
19.10.2020
Komerční článek
Jaké je řešení? Nová studie advokátní kanceláře Toman & Partneři nastínila, že klíčová je transparentní...
19.10.2020
Stávající cesta byla rozšířena na čtyři metry pro bezpečný pohyb chodců a cyklistů. Tím ale...
18.10.2020
Především je to radnice. V roce 1705 byly Zlonice povýšeny na městečko a o dva...
18.10.2020
Pleskotova studie navrhuje unikátní zakotvení dvou betonových desek do ocelové konstrukce spojené systémem sloupů a...
17.10.2020
Dávná historie praví, že Hospozín byl původně kostelní vsí s velkým poplužním dvorem s tvrzí,...
16.10.2020
Cílem a smyslem revitalizace je podle architektů Ing. arch. Jana Červeného a Ing. arch. Ondřeje...
15.10.2020
Stavba obou etap obchvatu kolem Slaného vyšla na 750 milionů korun.
15.10.2020
V letošním roce se slavnostní vyhlášení oceněných knihovníků s ohledem na současně probíhající nouzová opatření...
13.10.2020
Opáčko z historie. Když na habsburský trůn usedla teprve třiadvacetiletá Marie Terezie, vrhla se na...
Reklama