Pro hasiče byli letošní vánoční svátky klidnější, ale zásahům v bytech se nevyhnuli

Letošní tři vánoční svátky patřily z pohledu hasičů k těm klidnějším. Nižší počet požárů způsobilo i deštivé počasí posledních dní. Během svátků hoří totiž velmi často popelnice, kontejnery na odpad nebo okrasné keře a travní porost.

Pokud prší, je riziko těchto požárů nižší. Přesto se ale ani letošní Vánoce neobešly bez typických vánočních požárů. Vánoční stromeček hořel na Štědrý den například v Jihomoravském, Pardubickém nebo Středočeském kraji. V hlavním městě zase během adventu vyjížděli hasiči ke čtyřem požárům adventních věnců, jeden požár byl přímo na Štědrý den a jeden 25. prosince.

Závažné požáry 24. – 26. 12. 2019

24. prosince 2019

Vánoční stromeček hořel v obci Odolena Voda (Středočeský kraj). K požáru došlo v přízemí rodinného domu, jedna osoba se popálila a jedna nadýchala zplodin hoření a byly ošetřeny zdravotnickou záchrannou službou. Hasiči objekt odvětrali, bylo podezření na skrytá ohniska a tak rozebrali část půdní konstrukce, ale žádné ohnisko nenašli. Část obývacího pokoje byla zasažena plamenným hořením a zbytek rodinného domu zplodinami hoření. Škoda byla stanovena na 950 000 korun a příčinou požáru jsou ony nešťastné prskavky na vánočním stromku.

Další stromeček hasili hasiči ze stanice Pardubice na Štědrý večer v 17.25 hodin na sídlišti Závodu Míru v Pardubicích. Žena v obývacím pokoji byla s dětmi u vánočního stromečku. Vzala prskavku, zapálila ji a v druhé ruce měla zvoneček, kterým zazvonila. Během okamžiku vzplál celý stromeček. Požár se podařilo uhasit ještě před příjezdem hasičů. Ti museli odvětrat silně zakouřené prostory. Škoda byla vyčíslena na 20 tisíc korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši 1 milion korun. Dle slov vyšetřovatele hasičů byla příčinou vzniku požáru neopatrnost uživatelky při manipulaci s otevřeným ohněm. Požár se odehrál v devátém patře domu. Uvnitř bytu byla žena, dvě děti a šest koček.

25. prosince 2019

V Nové Roli, okrese Karlovy Vary, jedenáct jednotek hasičů likvidovalo požár patrového rodinného domu – dřevostavby. Požárem byl zasažen celý objekt včetně střechy a byl vyhlášen 2 stupeň požárního poplachu. Došlo ke zranění jedné osoby, která byla předána do péče zdravotnické záchranné službě. Škoda způsobená požárem byla stanovena na 6 mil. Kč. Příčinou vzniku požáru byla nedbalost při zacházení se zábavní pyrotechnikou.

26. prosince 2019

Zapálená svíčka na balkoně způsobila požár v panelovém domě na Semilsku v Lomnici nad Popelkou. Kvůli silnému zakouření prostor domu, které bylo životu ohrožující pro ostatní obyvatele, hasiči evakuovali celkem 7 osob. Dvě osoby zachránili ze zamčeného bytu. Jedna osoba se zranila. Celková škoda byla vyšetřovatelem příčin požáru stanovena cca na 150 tis. Kč. Hasiči uchránili majetek v hodnotě 1,5 mil. Kč.

V Praze na Vinohradech čtyři jednotky hasičů likvidovaly požár bytu v bytovém domě o šesti podlažích. Hasiči na místě zachránili ze zasažených prostor 6 osob. Jedné zraněné osobě poskytovali předlékařskou pomoc do doby příjezdu zdravotnické záchranné služby. Dalších 7 osob bylo z domu evakuováno.

TZ HZS ČR

Dnes, 08:11
Až 700 tisíc korun si vyžádají restaurátorské práce potřebné k záchraně koněspřežné stříkačky z roku...
Dnes, 07:08
Letos jsou otázky zaměřené na téma příroda a životní prostředí ve všech regionech takzvané Čtyřdohody.
Včera, 17:11
Oprava rakovnických ulic Zd. Štěpánka a U Křížku skončí v květnu. Loni už byla dokončena...
Včera, 13:08
Středočeská desítka dokazuje, že ve Středočeském kraji je spousta atraktivních míst, kam stojí za to...
Včera, 10:11
Fotbalisté klubu 1. FK Příbram v aukci fotbalových předmětů vybrali 43 303 korun. Peníze se rozhodli věnovat...
15.2.2020
Desítky let nevyužitý pozemek v Říčanech u Prahy, kde měla původně stát věznice, našel využití....
15.2.2020
Železnici v hlavním městě loni využilo 161.495 cestujících za jeden pracovní den. Předloni to bylo...
15.2.2020
Vzhledem k povinné školní docházce je nutné zapsat do školy všechny děti, které dovršily nebo...
14.2.2020
V Milovicích na Nymbursku otevřeli novou hasičskou stanici profesionálních hasičů, 33. v kraji. Náklady dosáhly...
14.2.2020
Myslivec objevil v honitbě v Radonicích u Prahy uhynulého srnce, kterého možná zabil vlk. Odebrané...
Reklama