Pro hasiče byli letošní vánoční svátky klidnější, ale zásahům v bytech se nevyhnuli

Letošní tři vánoční svátky patřily z pohledu hasičů k těm klidnějším. Nižší počet požárů způsobilo i deštivé počasí posledních dní. Během svátků hoří totiž velmi často popelnice, kontejnery na odpad nebo okrasné keře a travní porost.

Pokud prší, je riziko těchto požárů nižší. Přesto se ale ani letošní Vánoce neobešly bez typických vánočních požárů. Vánoční stromeček hořel na Štědrý den například v Jihomoravském, Pardubickém nebo Středočeském kraji. V hlavním městě zase během adventu vyjížděli hasiči ke čtyřem požárům adventních věnců, jeden požár byl přímo na Štědrý den a jeden 25. prosince.

Závažné požáry 24. – 26. 12. 2019

24. prosince 2019

Vánoční stromeček hořel v obci Odolena Voda (Středočeský kraj). K požáru došlo v přízemí rodinného domu, jedna osoba se popálila a jedna nadýchala zplodin hoření a byly ošetřeny zdravotnickou záchrannou službou. Hasiči objekt odvětrali, bylo podezření na skrytá ohniska a tak rozebrali část půdní konstrukce, ale žádné ohnisko nenašli. Část obývacího pokoje byla zasažena plamenným hořením a zbytek rodinného domu zplodinami hoření. Škoda byla stanovena na 950 000 korun a příčinou požáru jsou ony nešťastné prskavky na vánočním stromku.

Další stromeček hasili hasiči ze stanice Pardubice na Štědrý večer v 17.25 hodin na sídlišti Závodu Míru v Pardubicích. Žena v obývacím pokoji byla s dětmi u vánočního stromečku. Vzala prskavku, zapálila ji a v druhé ruce měla zvoneček, kterým zazvonila. Během okamžiku vzplál celý stromeček. Požár se podařilo uhasit ještě před příjezdem hasičů. Ti museli odvětrat silně zakouřené prostory. Škoda byla vyčíslena na 20 tisíc korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši 1 milion korun. Dle slov vyšetřovatele hasičů byla příčinou vzniku požáru neopatrnost uživatelky při manipulaci s otevřeným ohněm. Požár se odehrál v devátém patře domu. Uvnitř bytu byla žena, dvě děti a šest koček.

25. prosince 2019

V Nové Roli, okrese Karlovy Vary, jedenáct jednotek hasičů likvidovalo požár patrového rodinného domu – dřevostavby. Požárem byl zasažen celý objekt včetně střechy a byl vyhlášen 2 stupeň požárního poplachu. Došlo ke zranění jedné osoby, která byla předána do péče zdravotnické záchranné službě. Škoda způsobená požárem byla stanovena na 6 mil. Kč. Příčinou vzniku požáru byla nedbalost při zacházení se zábavní pyrotechnikou.

26. prosince 2019

Zapálená svíčka na balkoně způsobila požár v panelovém domě na Semilsku v Lomnici nad Popelkou. Kvůli silnému zakouření prostor domu, které bylo životu ohrožující pro ostatní obyvatele, hasiči evakuovali celkem 7 osob. Dvě osoby zachránili ze zamčeného bytu. Jedna osoba se zranila. Celková škoda byla vyšetřovatelem příčin požáru stanovena cca na 150 tis. Kč. Hasiči uchránili majetek v hodnotě 1,5 mil. Kč.

V Praze na Vinohradech čtyři jednotky hasičů likvidovaly požár bytu v bytovém domě o šesti podlažích. Hasiči na místě zachránili ze zasažených prostor 6 osob. Jedné zraněné osobě poskytovali předlékařskou pomoc do doby příjezdu zdravotnické záchranné služby. Dalších 7 osob bylo z domu evakuováno.

TZ HZS ČR

Dnes, 14:30
Kolem 60 lidí protestovalo před pobočkou státního podniku Diamo v Příbrami proti plánované těžbě kameniva...
Včera, 12:20
Čtyřicítku sdílených kol si v Říčanech za tři měsíce půjčili lidé 2,5 tisíckrát. Pilotní projekt město...
Včera, 07:55
Komerční článek
Participativní rozpočet zakořenil v desítkách obcí, občané navrhují projekty, hlasují o nich, komentují je a společně...
Včera, 07:55
Nestává se často, abychom informovali o jedněch zamčených vratech. Ale – co kdyby jste si...
18.9.2020
Vinobraní na Máchalce na Proseku dvě desítky let drželo tradici souběhu se Svatováclavskou poutí, která...
18.9.2020
Zastupitelé města Příbrami schválili novou vyhlášku o používání zábavní pyrotechniky, ta počítá s plošným zákazem. Silvestr...
Plocha Eurovie u nádraží Řevnice
18.9.2020
Zastupitelstvo Řevnic vyhlásilo „vlastní“ místní referendum, které se bude týkat plánované výstavby v oblasti bývalé...
18.9.2020
Policisté z obvodního oddělení v Jílovém u Prahy pátrají po totožnosti neznámého muže v souvislosti...
18.9.2020
Peníze z veřejné sbírky měly původně pomáhat samoživitelkám a samoživitelům, na něž dopadly opatření proti koronaviru...
18.9.2020
Příznivci volejbalu se už těší na zápasy všech domácích soutěží mužů i žen, těch nejvyšších...
18.9.2020
Region kolem Mnichova Hradiště nechá analýzou prověřit, zda by bylo výhodné být součástí Libereckého kraje....
Reklama