Provizorní očkovací centrum zřízené v Nemocnici Slaný se přesouvá do velkokapacitního očkovacího místa v Městském centru Grand

Díky podpoře vedení Středočeského kraje se tak mohou občané města Slaného nechat očkovat v místě svého bydliště. Prioritní skupinou občanů pro vakcinaci jsou nyní lidé nad 80 let.

Místo tradičních plesů se během jednoho měsíce proměnilo na centrum pro hromadné očkování obyvatel, splňujícího přísné požadavky kladené hygienickou stanicí. Aby byly splněny všechny hygienické podmínky musely být například zakryty dřevěné parkety snadno čistitelným a dezinfikovatelným linem, odstraněny byly záclony i židle.

Provoz centra zajišťují zaměstnanci Nemocnice Slaný a administrativně zde pomáhají také zaměstnanci Městského úřadu Slaný, kteří se na místě střídají      ve směnném provozu. Pomáhají také studentky slánské obchodní akademie. Provozní doba očkovacího centra je přizpůsobena zájmu lidí, ale především s ohledem na dostupnost vakcíny. Pro zájemce o vakcinaci město zajistilo také rezervaci parkovacího místa na placeném parkovišti naproti MC Grand.

„Jsme rádi, že jsme mohli zajistit komfort a pohodlí pro lidi ze Slaného, ale také nejbližšího okolí, aby nemuseli cestovat za touto službou na Kladno. Velké poděkování patří řediteli Nemocnice Slaný panu Votočkovi a jeho týmu a dále panu Pavlíkovi, radnímu Středočeského kraje, za jeho podporu,“uvedl starosta Hrabánek

Před 191 lety se narodil první Čech, který byl ministrem v Habsburské monarchii a bytostným Rakušanem

„Věřím, že veřejnost ocení možnost nechat se očkovat ve Slaném a že slánský region poskočí v proočkovanosti proti Covid-19 rychle dopředu,“ míní ředitel slánské nemocnice pan Štěpán Votoček.

Starosta Hrabánek také uvedl důvody, které msto vedly k výběru prostor pro velkokapacitní očkovací místo: „Prostory Grandu, mimo areál nemocnice, byly vybrány záměrně, jelikož nemocnice vhodné prostory pro hromadné očkování nenabízí a navíc je dobré oddělit očkované od nemocných. Jakmile se očkovací centrum v Grandu spustí naplno, tedy bude dostatečné množství vakcín, je předpoklad, že zde budou zdravotníci denně očkovat až pět set lidí.“

Od prvního dne registrace fungují na sociálním odboru Městského úřadu ve Slaném dvě telefonní linky, které úřad zřídil za účelem pomoci seniorům věkové kategorie 80+ s registrací do Centrálního rezervačního systému pro očkování proti Covid-19. Pracovnice sociálního odboru obsloužily za měsíc více než dvě stě padesát lidí, z toho pomohly přímo s registrací devadesáti seniorům. Speciální telefonní linky radnice jsou seniorům nadále k dispozici od pondělí do pátku v čase 8.00 až 16.00 hodin. Telefonní čísla jsou 312 511 251 nebo 724 226 240.

„Náš úřad zareagoval prakticky okamžitě, protože jsme správně odhadli, že mnoho seniorů věkové kategorie 80+ nemá přístup na internet anebo nemá někoho blízkého, který by s registrací pomohl. Nemluvě o těžkostech v dovednostech s mobilním telefonem. Námi podanou pomocnou ruku tak mnozí senioři vnímali velice dobře. Velké poděkování patří pracovnicím sociálního odboru za jejich vstřícnost a trpělivost,“ připomíná starosta Martin Hrabánek důvody zřízení telefonních linek.

„Rádi bychom poděkovali mnohým seniorům za jejich trpělivost a pozitivní přístup k situaci. Většina si v této nelehké době uchovala moudrý nadhled a humor. Kontakt s nimi byl rovněž radostí a světlem,“ dodává vedoucí sociálního odboru Městského úřadu ve Slaném paní Edita Zárubová.

Frýdlantští studenti pěstují obilí, chmel a chovají dobytek. Rádi by založili školní ZOO

Včera, 13:33
V Kladně nastoupí od září do prvních tříd 709 prvňáků, o 59 méně než loni....
21.4.2021
Kladno používá ve školách a školkách i PCR testování na covid, pozitivní byl zatím jeden...
19.4.2021
Komerční článek
Vlivem pandemie děti tráví na internetu více času Podle výzkumu Českého statistického úřadu z roku...
19.4.2021
Altán, který ve veřejném hlasování získal 3. místo, a byl schválen k financování, doplňuje řadu...
12.4.2021
Aktuálně vydané územní rozhodnutí o stavbě multifunkční sportovní haly, dalo zelenou dalším přípravám vedoucím ke...
12.4.2021
Realizace se dočká například tři roky připravovaný projekt úpravy parkoviště nad 1. Základní školou, který...
6.4.2021
Ve Slaném na Kladensku dnes začala oprava klíčové křižovatky, kterou prochází průtah městem. Práce budou...
2.4.2021
Nová zdravotnická technika, za sto padesát tisíc korun z charitativního fondu zaměstnanců ESA a společnost...
1.4.2021
Koronavirus řádí i v ubytovnách pro sociálně slabé. Ubytování se společnými prostorami, toaletou a sprchami,...
5.3.2021
Nejdůležitějším rozhodnutím zastupitelstva je, že by se město už nemělo dále rozrůstat. Důvodem je naplněná...
3.3.2021
V trase budoucí dálnice D6 na obchvatu Krupé začal záchranný archeologický výzkum. V prvních dvou...
Reklama