Radnice udělá z bývalé zahrádkářské kolonie park s nejdelší skluzavkou v Příbrami

Další část města Příbram čeká proměna. Radnice bude revitalizovat prostor podél Příbramského potoka. Z bývalé zahrádkářské kolonie bude park, obnoven bude i Čekalíkovský rybník.

Děti se můžou těšit na nejdelší skluzavku v Příbrami, kde se budou moci projet po zvlněné dráze. Počítá se i s přírodními herními prvky. Houpací lavička samozřejmě nesmí chybět. Zajímavá bude i stezka bosou nohou, která má pobavit malé i velké.

„Oblast Čekalíkovského rybníka se stane klidovou zónou prakticky v centru města. Z nevyužívaného, zanedbaného prostoru se stane prosvětlené místo, které bude dostupné jak pro obyvatele sídliště, tak pro obyvatele centra staré Příbrami. Projekt velmi vhodně navazuje na již vybudované části Zelené páteře města a je také určitou spojnicí na cestě ze Svaté Hory do oblasti sídliště a Březových Hor,“ uvedl starosta města Jan Konvalinka.

„Práce v oblasti Čekalíkovského rybníka začaly již v minulém volebním období rušením zahrádkářské kolonie. V současné době probíhá na základně dendrologického průzkumu kácení v této oblasti, a poté budou moci být zahájeny samotné práce na vyčištění rybníka, parkové úpravě oblasti, vybudování altánu, mola, herních prvků pro děti. Projekt řeší mimo jiné obnovu náhonu ze Sázkového potoka, který přes Kaňku teče právě do Čekalíkovského rybníka. Celá oblast se dočká nové výsadby zeleně a součástí parku bude také odkaz na Valle di Ledro a česko-italskou historii,“ dodal Konvalinka.

Výrazným prvkem bude hlavní promenáda s lavičkami a pobytovými schody s výheldem na  Čekalíkovský rybník. Zároveň to bude místo odkazu na česko-italskou historii, kterou připomínají desky usazené do chodníku a autorské informační tabule.

Venkovních představení, potkávání se, skákání na trampolínách, posezení u piknikového stolu či schování se před deštěm zajistí centrální plocha s altánem. Příjemně posedět a relaxovat půjde i pod korunami ovocných stromů v sadu.

Kontakt s vodní hladinou a posezení budou návštěvníkům poskytovat pobytová mola, pláž a unikátní brod přes Příbramský potok, jako zábavnější varianta k překonávání vodního toku. Pozorovat ptactvo, vodní živočichy a rostliny zpestří stezka rákosím.

„Práce v okolí Čekalíkovského rybníka navazují na již vybudované části Zelené páteře, tedy na zrekonstruovaný areál Nového rybníka a klidovou zónu Ryneček, jejíž součástí je dětské hřiště, posilovací prvky pro seniory nebo například oplocený výběh pro psy,“ uvedla mluvčí města Eva Švehlová.

Cílem revitalizace této části města je podle radnice přetvoření nevyužitého prostoru bývalé zahrádkářské kolonie s nefunkčním rybníkem v centru, na příjemný park a místo vhodné k relaxaci a odpočinku.

Projekt počítá i s parkováním a úpravou dopravy v okolí. Město chce vybudovat vyvýšený zpomalovací práh v Milínské ulici,  pro bezpečný přechod chodců ve směru na Svatou Horu. Přibudou i  nová parkovací místa.

Včera, 17:11
Škoda přesahující pět milionů korun, čtyři zranění. To je konečná bilance srážky vlaku s kamionem,...
Včera, 15:11
Stavební firma MTStav Příbram, s.r.o., podnikatele Martina Pečenky má finanční potíže. Na návrh dlužníka, který...
Včera, 13:11
Brouk působí lesákům a odboru životního prostředí kladenského magistrátu velké starosti.
Včera, 12:11
Galerií pod širým nebem je kamenosochařské symposium Cesty mramoru, které se nachází podél Karlické ulice...
Včera, 11:11
Další podmínkou je trvalý pobyte v Rakovníku, v Domě s pečovatelskou službou nebo domově seniorů...
Včera, 10:14
To vše v rozsahu maximálně pěti normostran. Výběrové řízení na obsazení funkce ředitele nebo ředitelky...
23.2.2020
Jelikož z požářiště vycházel hustý černý dým, který směřoval na obce Hřebeč a Buštěhrad, povolal...
23.2.2020
V Mladé Boleslavi má vzniknout sociální a integrační centrum pro cizince. Pomůže jim orientovat se...
23.2.2020
Výtvarně originální pojetí učebnice Jana Amose Komenského, od jehož úmrtí letos uplyne 350 let, představuje...
23.2.2020
Obyvatele Kladna nejvíce zajímá doprava, město letos chystá sérii setkání, na kterých sbírá v jednotlivých...
Reklama