Radnice ve Středních Čechách omezují provoz

Středočeské hejtmanství i radnice omezují provoz úřadů. Některá města, například Mladá Boleslav nebo Kralupy nad Vltavou, zcela zrušila úřední hodiny. Úřady upozorňují na to, že nyní budou řešit pouze nutné případy, které nesnesou odkladu. Radnice chtějí opatřeními bránit šíření koronaviru.

Pracoviště kladenského magistrátu fungovala dnes dopoledne, tento týden budou otevřena už pouze ve středu od 15:00 do 18:00. „Klienti magistrátu však budou odbaveni pouze po dřívějším objednání,“ uvedla mluvčí radnice Lucie Steinerová. Dodala, že objednání je možné skrze telefon, mail nebo datovou schránku a termín musí potvrdit příslušný pracovník magistrátu.

Mladoboleslavský magistrát je od dnešního dne uzavřený, město zcela zrušilo všechny úřední hodiny. Vyřizovat se budou pouze nutné případy, které nesnesou odkladu.

Stejná situace je podle mluvčí příbramské radnice Evy Švehlové také ve všech budovách příbramského úřadu. „V případě, že občan potřebuje vyřídit úřední záležitost, která nesnese odkladu, a podání nemůže provést elektronicky nebo prostřednictvím pošty, musí kontaktovat telefonicky nebo e-mailem příslušného zaměstnance a dohodne si s ním další postup. Nebude-li požadavek vyhodnocen jako neodkladný, bude jeho vyřízení odloženo na později,“ sdělila Švehlová.

Na koronavirus jsme připraveni. Pár epidemií už lidstvo přežilo

Úřad v Kralupech nad Vltavou je od dnešního dne uzavřený pro veřejnost, město tak chce snížit riziko vyhlášení karantény pro pracovníky. „Účelem je přispět k potřebnému snížení kontaktů mezi obyvateli a především zachovat akceschopnost městského úřadu do příštího období,“ informoval na webu kralupský městský úřad.

Úřady v Mělníku a Rakovníku zatím omezily úřední hodiny, i zde by se lidé měli objednat předem a řešit pouze neodkladné záležitosti.

Provoz omezil také městský úřad v Kolíně, otevřeno bude mít jen v pondělí od 8:00 do 11:00 a ve středu od 13:00 do 16:00. Zaměstnanci městského úřadu budou k dispozici na telefonních linkách nebo prostřednictvím elektronické komunikace, uvedl Kolín na svém webu. Omezení zavedl také Nymburk, pro veřejnost zavedl shodné úřední hodiny jako Kolín.

Rozsah úředních hodin je upravený též ve středočeském krajském úřadu v Praze, až do odvolání budou v pondělí a ve středu vždy od 9:00 do 12:00. Veřejnost může vstupovat pouze vchodem ze Zborovské ulice a každého návštěvníka si si osobně vyzvedne a doprovodí zaměstnanec úřadu.

est/čtk

Včera, 18:26
Pitva zemřelého čtyřměsíčního kojence, kterého policie v sobotu nalezla u Hořína na Mělnicku, vyloučila cizí...
Včera, 16:24
Mladá Boleslav od pondělí rozšíří provoz městských autobusů, který je omezený kvůli pandemii koronaviru. Linky...
Včera, 14:02
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
Včera, 14:02
V červnu budou mít příslušníci Integrovaného záchranného systému a pracovníci ve zdravotnictví vstup do pražské...
30.5.2020
Dva případy nákazy koronavirem potvrdili lékaři v alzheimer centru v pražských Malešicích. Nemoc covid-19 se...
30.5.2020
Policie pokračuje v pátrání po čtyřměsíčním chlapci, který se v pátek večer ztratil své matce...
29.5.2020
Návštěvníci historických objektů či výstav na Pražském hradu nemusí od dneška do pondělí platit vstupné....
29.5.2020
Harmonogram stavby trojské lávky koronavirová krize nenarušila. Stavebníci už dokončili pilíře a pracují na mostních...
29.5.2020
Kolín očekává v souvislosti s koronavirovou krizí pokles příjmů na daních až o 114 milionů...
29.5.2020
Kutná Hora 29. května (ČTK) - V Kutné Hoře se nejspíš i letos uskuteční tradiční...
28.5.2020
Prodej všech čtyř výletů bude pokračovat v červnu každé úterý od 8:00 do 9:00 hodin...
Reklama