Radnice ve Středních Čechách omezují provoz

Středočeské hejtmanství i radnice omezují provoz úřadů. Některá města, například Mladá Boleslav nebo Kralupy nad Vltavou, zcela zrušila úřední hodiny. Úřady upozorňují na to, že nyní budou řešit pouze nutné případy, které nesnesou odkladu. Radnice chtějí opatřeními bránit šíření koronaviru.

Pracoviště kladenského magistrátu fungovala dnes dopoledne, tento týden budou otevřena už pouze ve středu od 15:00 do 18:00. „Klienti magistrátu však budou odbaveni pouze po dřívějším objednání,“ uvedla mluvčí radnice Lucie Steinerová. Dodala, že objednání je možné skrze telefon, mail nebo datovou schránku a termín musí potvrdit příslušný pracovník magistrátu.

Mladoboleslavský magistrát je od dnešního dne uzavřený, město zcela zrušilo všechny úřední hodiny. Vyřizovat se budou pouze nutné případy, které nesnesou odkladu.

Stejná situace je podle mluvčí příbramské radnice Evy Švehlové také ve všech budovách příbramského úřadu. „V případě, že občan potřebuje vyřídit úřední záležitost, která nesnese odkladu, a podání nemůže provést elektronicky nebo prostřednictvím pošty, musí kontaktovat telefonicky nebo e-mailem příslušného zaměstnance a dohodne si s ním další postup. Nebude-li požadavek vyhodnocen jako neodkladný, bude jeho vyřízení odloženo na později,“ sdělila Švehlová.

Na koronavirus jsme připraveni. Pár epidemií už lidstvo přežilo

Úřad v Kralupech nad Vltavou je od dnešního dne uzavřený pro veřejnost, město tak chce snížit riziko vyhlášení karantény pro pracovníky. „Účelem je přispět k potřebnému snížení kontaktů mezi obyvateli a především zachovat akceschopnost městského úřadu do příštího období,“ informoval na webu kralupský městský úřad.

Úřady v Mělníku a Rakovníku zatím omezily úřední hodiny, i zde by se lidé měli objednat předem a řešit pouze neodkladné záležitosti.

Provoz omezil také městský úřad v Kolíně, otevřeno bude mít jen v pondělí od 8:00 do 11:00 a ve středu od 13:00 do 16:00. Zaměstnanci městského úřadu budou k dispozici na telefonních linkách nebo prostřednictvím elektronické komunikace, uvedl Kolín na svém webu. Omezení zavedl také Nymburk, pro veřejnost zavedl shodné úřední hodiny jako Kolín.

Rozsah úředních hodin je upravený též ve středočeském krajském úřadu v Praze, až do odvolání budou v pondělí a ve středu vždy od 9:00 do 12:00. Veřejnost může vstupovat pouze vchodem ze Zborovské ulice a každého návštěvníka si si osobně vyzvedne a doprovodí zaměstnanec úřadu.

est/čtk

Dnes, 17:17
Na trať mezi pražskými Hlubočepy a Sídlištěm Barrandovem se vrátí od pondělí 1. června tramvaje....
Dnes, 15:22
V Lysé nad Labem na Nymbursku se část obyvatel obává o osud mokřadních pozemků, které...
Dnes, 12:26
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
Dnes, 12:26
V Županovicích na Příbramsku řešila policie nevšední dopravní nehodu. Splašený kůň vběhl pod auto. Aby toho...
Dnes, 09:05
Prodejna nakladatelství Naše vojsko zmizí z prostor Domu dětí a mládeže hl. m. Prahy na...
Dnes, 07:48
V Praze v loňském roce poklesl počet cyklistů. Sčítače zaznamenaly v celém městě zhruba 3,22...
Včera, 14:38
Konkrétně hudební klub v Malostranské besedě kvůli zmenšení kapacity zvedl vstupné na 400 korun. Koncerty...
Včera, 12:36
Kralupy nad Vltavou na Mělnicku chystají úpravu ploch u železničního nádraží, kde by měl být...
Včera, 11:12
V květnu město zahájilo stavební práce na rekonstrukci chodníků a komunikace v lokalitě Pod Hájem....
Včera, 07:52
V centru Kutné Hory bude 12. června při akci Noc kostelů otevřený pouze chrám svaté...
25.5.2020
Kolínská automobilka Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) dnes po více než dvouměsíční odstávce obnovila výrobu,...
Reklama