Rakovnicko se v polovině prosince zapojilo do systému integrované dopravy Prahy a Středočeského kraje

Byla spuštěna první etapa integrace oblasti Rakovnicka, která zahrnuje autobusové linky na trase Praha – Stochov – Nové Strašecí – Rakovník, a také regionální linky mezi městy Kladno, Beroun a Rakovník.

Díky integraci této oblasti dojde ke zpravidelnění a zefektivnění přestupních vazeb v Rakovníku, Lužné, Krupé a Řevničově. Jednotlivé linky budou mezi sebou provázány a bude tak efektivnější dopravní obsluha tohoto území. Rovněž dojde k zavedení přestupních vazeb na linky směřující do Prahy,“ konstatuje radní pro dopravu Středočeského kraje František Petrtýl.

„Spolupráce Prahy a Středočeského kraje v oblasti veřejné dopravy je stále intenzivnější a společně zlepšujeme kvalitu přepravy obyvatel v Praze a okolí. Nově budou na Rakovnicku platit kvalitativní standardy PID například v podobě nízkopodlažních, klimatizovaných a kapacitnějších autobusů s možností větší kontroly nad čistotou, přesností provozu či dodržování návazností. Díky další etapě této integrace Prahy a Středočeského kraje do jednoho dopravního systému vznikne 16 nových autobusových linek PID, které nahradí 40 stávajících linek mimo systém PID,” řekl náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblast dopravy Adam Scheinherr.

Na nových i změněných linkách PID platí pásmový a časový tarif PID s možností využití přestupních jízdenek, časových kuponů, a to jak v papírové tak i elektronické podobě, včetně možnosti nákupu jednorázového jízdného platební kartou u řidiče nebo pomocí mobilní aplikace PID Lítačka. Díky platnosti Tarifu PID a výhodným předplatním jízdenkám ušetří cestující jak při jednorázové cestě, tak hlavně při pravidelném dojíždění.

Například základní jízdenka s kuponem pro Prahu stojí do Rakovníka 54 Kč oproti minulým 70 až 77 korunám. Navíc je možné využít stejnou jízdenku jak pro cestu autobusem, tak vlakem. Například na trase Praha – Rakovník je o víkendech provoz vlaků a autobusů časově koordinován.

Kromě toho je výhodou zapojení do systému PID jednodušší a přehlednější linkové vedení, garantované návaznosti mezi jednotlivými linkami a důsledná kontrola provozu koordinačním dispečinkem. Na nejvytíženějších spojích budou nasazeny nové patnáctimetrové autobusy.

Dnes, 18:10
Jelikož z požářiště vycházel hustý černý dým, který směřoval na obce Hřebeč a Buštěhrad, povolal...
Dnes, 17:11
V Mladé Boleslavi má vzniknout sociální a integrační centrum pro cizince. Pomůže jim orientovat se...
Dnes, 14:59
Výtvarně originální pojetí učebnice Jana Amose Komenského, od jehož úmrtí letos uplyne 350 let, představuje...
Dnes, 13:20
Obyvatele Kladna nejvíce zajímá doprava, město letos chystá sérii setkání, na kterých sbírá v jednotlivých...
Dnes, 11:11
S žádostí o poskytnutí finanční pomoci formou neinvestiční dotace se na Středočeský kraj obrátila předsedkyně...
Včera, 19:10
V provizorním operačním a informačním středisku si všichni návštěvníci mohli vyzkoušet, jak správně událost nahlašovat.
Včera, 17:50
Dalším případem pytláctví, kdy padli dva jeleni, se zabývají rakovničtí kriminalisté.
Včera, 17:11
Blížící se jaro začíná lákat k vycházkám a výletům. Jednou zajímavou předjarní vycházkou může být...
Včera, 15:59
Výzkumníci z Technoparku Kralupy nad Vltatovou, který je součástí Vysoké školy chemicko-technochnologické v Praze, ve spolupráci...
Včera, 11:01
Příbram chce v ještě v tomto volebním období postavit parkovací dům na autobusovém nádraží. Měl...
Reklama