Rakovnický akvapark se po modernizaci otevře pro veřejnost

Rakovnický akvapark se po kompletní modernizaci otevře pro návštěvníky příští úterý. Investice dosáhla zhruba 200 milionů korun, přibyly nové atrakce i služby, řekl starosta Luděk Štíbr (ODS).

Bazén nefungoval od roku 2016 kvůli špatnému technickému stavu, práce na opravě začaly na podzim 2017. Přibyly dva tobogany, jeden má přes padesát metrů a druhý přes osmdesát metrů. Návštěvníci mohou relaxovat ve vířivkách, páře nebo v sauně. Plavat je možné i v takzvané divoké řece. Pro nejmenší je připraveno brouzdaliště s vodními atrakcemi. Nechybí ani občerstvení, kompletně nové jsou i šatny a sprchy.

Nové atrakce ocení podle plavčice Věry Hudčekové především rodiny s dětmi. Do akvaparku už vzala své děti, které byly z prostředí nadšené. „Nejvíce se jim líbily tobogány a Kneippův chodník,“ řekla dnes novinářům. Kneippův chodník je vodoléčebná procedura, která se skládá ze speciálních bazénků s teplou a studenou vodou, jejich procházením mohou lidé podpořit svůj krevní oběh.

Menší bazén, hluboký 80 centimetrů, bude sloužit pro plaveckou výuku. „Od prvního února už máme nasmlouváno asi devět škol,“ uvedl jednatel městské společnosti Údržba městských komunikací Rakovník (ÚMK) Dušan Godeša. ÚMK akvapark provozuje. Podle předpokladů by měsíční návštěvnost mohla dosahovat kolem 11.000 lidí včetně plaveckých škol, případně i více.

Provoz akvaparku včetně servisu a energií město vyjde zhruba na 13 milionů korun ročně. V částce nejsou zahrnuté mzdy, které bude platit ÚMK. Oproti původnímu krytému bazénu, kde nebyly atrakce, náklady vzrostou. Bazén má 23 zaměstnanců a podle jednatele nebyl problém místa obsadit.

Návštěvníci, kteří zamíří do akvaparku pouze za plaváním v hlavním bazénu, budou platit nižší vstupné než ti, kteří budou chtít využít celý areál.

čtk

Rakovník - radnice

Rakovník dá zpracovat generel kanalizace, zjistí její stav

Včera, 17:01
Policisté dohlíželi na chodce, kteří jsou nejzranitelnějšími účastníky silničního provozu. Právě jejich viditelnost nejvíce minimalizuje...
Včera, 13:14
Město Březnice, proslavené těžbou stříbrných rud a zámkem, leží na říčce Vlčavě. Zámek byla původně...
Včera, 11:53
Logistická společnost Anexia postavila v Rakovníku dvě nové skladovací haly a jednu manipulační. Jde o...
Včera, 10:48
Pražské městské části rozšiřují síť kontejnerů na kovy a kovové obaly z domácností prostřednictvím šedých...
Včera, 09:01
Trenéři do škol je projekt, který má dětem ukázat kouzlo sportu, nastartovat v nich lásku...
18.1.2020
Středočeský kraj zřídí fond na podporu sázení stromů. Cílem je zapojit obce do řešení problému...
18.1.2020
Úpravy trasy budoucí dálnice D3 v úseku Jílové u Prahy – Hostěradice mají být podle...
18.1.2020
Pacient ve slánské nemocnici napadl v noci na čtvrtek personál, pracovník ochranky jej postřelil do...
18.1.2020
„Sedmdesátka na krku, to jsou již požehnaná léta! Ale pražského primátora opravdu netíží, zvláště když...
18.1.2020
Konec semestru je na Fakultě architektury každoročně ve znamení FA NONSTOP, ateliérového týdne. Pro studenty...
Reklama