Rakovník chystá investice do studijního centra, školního hřiště i komunikací

Jednou z investičních akcí je obnova komunikací v ulicích Malinovského, Rubínova, Rejčkova a Burianova včetně projektu hospodaření s dešťovými vodami.

Město Rakovník má příslib dotace z Ministerstva pro místní rozvoj České republiky, v rámci programu Podpory obcí nad 10 000 obyvatel, ve výši téměř sedmi milionů korun. Předpokládané celkové investiční náklady jsou podle rozpočtu projektanta třikrát vyšší.

Projekt řeší komplexní obnovu povrchů komunikací a jejich odvodnění. Součástí projektu je i hospodaření s dešťovými vodami jakožto 1. etapa komplexního projektu celého Zátiší. V rámci hospodaření s dešťovými vodami vznikne ve střední části Malinovského ulice retenční zdržovací průleh, který bude schopný zadržet téměř 400 m3 vody. Z nádrže bude postupně přebytečná dešťová voda odváděna drenážní dešťovou kanalizací do Rakovnického potoka. Celé toto opatření by mělo zmírnit nebezpečné důsledky přívalových dešťů pod železničním viaduktem.

Další rakovnickou investiční akcí je vybudování víceúčelového studijního a společenské centrum Rakovník, k němuž se rada města rozhodla zahájit otevřené zadávací řízení pro podání nabídky na podlimitní veřejnou zakázku. „Vzhledem k tomu, že již bylo vypořádáno mnoho dodatečných informací, předpokládáme oproti prvnímu zadání zkrácení doby potřebné pro výběr zhotovitele a to asi na tři až čtyři měsíce. Z tohoto důvodu je ponechán termín pro zahájení stavby stejný jako v předchozím zadání, to znamená 4. 1. 2021,“ vysvětluje tisková mluvčí rakovnického městského úřadu Kateřina Hradilová.

Stavba víceúčelového společenského a studijního centra, která je navržena na pozemcích v majetku Města Rakovník v samotném centru, je zatím jedním z největších nerealizovaných projektů města.

Rakovničtí občané poprvé v historii hlasovali o financování projektů, které sami navrhli

Zadávacím řízením na veřejnou zakázku prošel i projet na výměnu oken rakovnické Sokolovny. Městu byly doručeny tři nabídky. Nejvýhodnější podala společností SVR Plánička s.r.o., Klobuky, se kterou rozhodla rada města uzavřít smlouvu o dílo za cenu 413 674,- Kč včetně DPH.

Na tuto akci byla městu Rakovník přislíbena také dotace, a to v rámci Programu obnovy kulturních památek z fondu Středočeského kraje ve výši maximálně 241 167,- Kč.

Město dává zelenou také námětům občanů, kteří si v hlasování přáli revitalizaci dětského hřiště Hájek, a vypsalo na tento projekt zadávací řízení.

Opravy za téměř 138 tisíc korun se dočkají i podlahy v zázemí pokladny v areálu Tyršova koupaliště, kde se na propadnutí podlahy podepsala hniloba nosných trámů.

Aktuálně se rekonstrukce v Rakovníku týká veřejných toalet na autobusovém nádraží, které jsou už od 10. srpna právě z tohoto důvodu uzavřeny. Současný provoz zajišťovala společnost ANEXIA, která však už o provoz nemá zájem. Tento prostor WC si město vezme do výpůjčky a bude jeho budoucí provoz zajišťovat.

Podchod pod kolejemi byl 13 let zazděný, teď se konečně zprůchodní

15.10.2020
Rakovnická nemocnice hledá dobrovolníky z řad mediků i veřejnosti. Vedení se chce připravit na případný...
9.10.2020
Taktické cvičení se uskutečnilo v katastru obce Zbečno na Rakovnicku. Zúčastnily se ho jednotky požární...
4.10.2020
Komerční článek
Jaké je řešení? Nová studie advokátní kanceláře Toman & Partneři nastínila, že klíčová je transparentní...
4.10.2020
Povolební jednání ve středních Čechách potrvají nejméně dva týdny, řekl dnes lídr kandidátky Pirátů Jiří...
2.10.2020
Ve Středočeském kraji požádalo o hlasování do přenosné volební schránky 336 lidí, kteří jsou kvůli...
27.9.2020
Lechnýřovnu po opravě v roce 2012 získala rakovnická knihovna, která zde zřídila malé muzeum, kde...
26.9.2020
Nechala ji vybudovat v roce 2001 telekomunikační společnost Telefonica O2. Konstrukčně ji navrhl Ing. Janata...
28.8.2020
Mezi česká města, která v poslední době zavedla participativní rozpočet, se zařadil i Rakovník. Z...
27.8.2020
Z naší krajiny zmizely v posledních desetiletích mokřady, meze a travnaté plochy porostlé keři a...
26.8.2020
Ročně si nechává u Středočeských vodáren analyzovat vzorky kolem dvou set majitelů studní, loni to...
25.8.2020
Po celém toku Berounky od Plzně, přes Berounsko, až po Rakovnicko je mnoho hezkých míst...
Reklama