Říčany vyhlásily sbírku pro zdravotníky nakažené koronavirem

Říčany u Prahy vyhlásily časově neomezenou sbírku na podporu zdravotníků, kteří se v důsledku své práce nakazili koronavirem. Přimělo je k tomu úmrtí zdravotní sestry z Thomayerovy nemocnice, která bydlela v Říčanech a onemocněním covid-19 se nakazila od pacienta, řekl starosta Vladimír Kořen (Klidné město). O vzniku sbírky informoval jako první server Novinky.cz.

Vyhlášení sbírky radnice připravila a schválila minulý týden. Startuje ale až dnes, kdy město na svém webu zveřejnilo číslo účtu 19-6131000227/0100, kam lidé mohou peníze posílat. Vzhledem k tomu, že rodina zemřelé sestry žije v Říčanech, bylo podle vedení města samozřejmostí, že sbírku organizuje právě říčanská radnice. Město ale sbírku nechtělo zúžit jen na rodinu zemřelé sestry. „Je spousta zdravotníků, kteří se mohou dostávat do podobných problémů jako tahle rodina,“ uvedl Kořen.

Poukázal na to, že všechen lékařský personál nyní projevuje nesmírnou odvahu i sebeobětování. „Je to příkladné, hodné nejvyšší úcty a obdivu. Po několika počátečních zaváháních státních organizací se ochrana veřejného zdraví drží nad vodou právě díky hodnotám, zodpovědnosti a odvaze jednotlivců, jejich zdravotnických týmů a podpoře veřejnosti,“ řekl Kořen.

Farmářské trhy na pražské Kubáni

Na trzích je čerstvý vzduch, nemusí se větrat. Nechápu zákaz prodeje, říká farmář z obce Dřísy

Všem podle něj proto patří hluboké poděkování, i když podobné osobní poděkování někdy může přijít pozdě. „Myslím, že je potřeba, aby všichni v první linii slyšeli nejen z Říčan, ale z celé země, že vidíme jejich statečnost a odpovědnost,“ dodal starosta.

Osmačtyřicetiletá sestra z Říčan se nakazila od jednoho z pacientů. Policisté, kteří případ vyšetřují, pracují s verzí náhlého úmrtí, protože nic nenasvědčuje tomu, že šlo o násilný trestný čin nebo sebevraždu. Média upozornila na to, že sestra si den před smrtí na facebooku stěžovala na nedostatek ochranných pomůcek při péči o pacienty nakažené koronavirem.

čtk

Dnes, 15:23
Konstrukčně návrh zaštítil technik strojní služby ze směny A Jaroslav Šantora, který nejen nakreslil samotné...
Dnes, 13:11
Expozice vnímavému návštěvníkovi prozradí například to, proč jsou Velvary spjaty se vznikem dobrovolného hasičstva, a...
Dnes, 11:28
Opravu městského bazénu projednali před prázdninovou přestávkou příbramští zastupitelé. Výsledkem je rozhodnutí, že rekonstrukce se...
Včera, 17:27
Rada města schválila firmu, která postaví v Nymburku novou lávku přes Labe. Bude ji stavět společnost...
Mladá Boleslav
Včera, 15:14
Největší sucho za posledních pět set let i rozsáhlé deště, to je celorepubliková realita dnešních...
Včera, 13:10
Kontroly probíhaly na silnicích a dálnicích ve Středočeském kraji a bylo do nich nasazeno několik...
Včera, 12:02
Město Kolín pokračuje ve snaze změnit memorandum, podle kterého nemůže v bytech přednostně určených pro...
3.7.2020
Provoz na trati č. 120 z pražského Hlavního nádraží přes Bubny, Dejvice, Veleslavín, Ruzyni a...
3.7.2020
Kino na Pohořelci se chce svým letošním programem vyhnout prosté rekapitulaci nejlepších snímků daného roku.
3.7.2020
V rámci léčby inkontinence nabízí standardně operační metodu TVT, která není v České republice příliš...
Reklama